Licensed to Pacific N.W. Track & Field Officials - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/27/2016 03:58 PM
    Pacific NW 2016 JO Track & Field Championship  - 6/12/2016 to 6/26/2016    
                                     SWAC                                      
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter 8 & Under Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Craven, Zion              08 Federal Way              15.02Q  NWI  2 
  2 Moore, Miah               08 Cheetah Trac             16.27Q  NWI  1 
  3 Bolton, Laila             08 Top Flight               16.32Q  NWI  4 
  4 Smith, K'Layah            08 Team Blackou             16.50Q  NWI  3 
  5 Shepard, Kennedy          08 36-Unattache             16.48q  NWI  4 
  6 Schneidler, Anna          08 36-Unattache             16.76q  NWI  1 
  7 Vaouli, Cassie            08 Rainier Beac             16.98q  NWI  1 
  8 Williams, Semajayana      08 South Centra             17.04q  NWI  3 
  9 Ugaitafa, E'Mani          08 South Centra             17.11   NWI  4 
 10 Shaw, Noemi               09 Rainier Beac             17.26   NWI  2 
 11 Shepard, Symone           09 36-Unattache             17.50   NWI  4 
 12 Bevers, Evelyn            08 Bremerton Ja             17.64   NWI  2 
 13 Isabell, Shameela         08 Xtreme Speed             17.88   NWI  3 
 14 Scott, Zahar              09 Cascade Stri             17.88   NWI  2 
 15 Carter, Jewels            09 Top Flight               17.98   NWI  3 
 16 Thomas, Reena             09 Xtreme Speed             18.37   NWI  1 
 17 Manogaran, Manisha        08 Cascade Stri             18.40   NWI  1 
 18 Aaron, Symirah            08 South Centra             18.40   NWI  4 
 19 Chappelle, Aniyah         08 Rainier Beac             18.87   NWI  2 
 20 Vanderhoff, Scarlett      08 36-Unattache             19.01   NWI  3 
 21 Gibson, London            10 South Centra             19.30   NWI  1 
 22 Gaulden, Aaliyah          09 Kitsap Flier             19.79   NWI  1 
 23 Mitchell, London          10 South Centra             19.97   NWI  1 
 24 Thompson, Kyana           09 Team Blackou             20.52   NWI  4 
 25 Thompson, Cassie          09 South Centra             20.72   NWI  2 
 26 Bailey, Journie           10 Xtreme Speed             20.93   NWI  4 
 27 Brooks, Khylie            10 South Centra             21.11   NWI  2 
 
Event 1  100 Meter 8 & Under Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Craven, Zion              08 Federal Way              14.95   2.5 
  2 Bolton, Laila             08 Top Flight               16.01   2.5 
  3 Shepard, Kennedy          08 36-Unattache             16.05   2.5 
  4 Moore, Miah               08 Cheetah Trac             16.23   2.5 
  5 Schneidler, Anna          08 36-Unattache             16.41   2.5 
  6 Vaouli, Cassie            08 Rainier Beac             16.49   2.5 
  7 Williams, Semajayana      08 South Centra             16.75   2.5 
 
Event 2  200 Meter 8 & Under Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Craven, Zion              08 Federal Way              31.13Q  3.4  1 
  2 Bolton, Laila             08 Top Flight               35.47Q  2.2  2 
  3 Shepard, Kennedy          08 36-Unattache             36.16Q  0.4  3 
  4 Schneidler, Anna          08 36-Unattache             33.52Q  3.4  1 
  5 Preston, Mena             08 Top Flight               37.34Q  0.4  3 
  6 Moore, Miah               08 Cheetah Trac             37.71Q  2.2  2 
  7 Paige, Meilani            09 South Centra             33.93q  3.4  1 
  8 Smith, K'Layah            08 Team Blackou             35.51q  3.4  1 
  9 Bhatia, Anvi              09 Rainier Beac             38.04   3.4  1 
 10 Russell, Piper            08 Federal Way              38.47   0.4  3 
 11 Isabell, Shameela         08 Xtreme Speed             39.25   2.2  2 
 12 Manogaran, Manisha        08 Cascade Stri             39.26   0.4  3 
 13 Carter, Jewels            09 Top Flight               40.30   2.2  2 
 14 Swanberg, Alana           08 Rain City Fl             40.55   3.4  1 
 15 Chappelle, Aniyah         08 Rainier Beac             41.29   0.4  3 
 16 Thomas, Reena             09 Xtreme Speed             41.55   3.4  1 
 17 Gaulden, Aaliyah          09 Kitsap Flier             42.76   0.4  3 
 18 Brooks, Khylie            10 South Centra             45.13   0.4  3 
 19 Bailey, Journie           10 Xtreme Speed             45.25   0.4  3 
 20 Mitchell, London          10 South Centra             48.14   2.2  2 
 
Event 2  200 Meter 8 & Under Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Craven, Zion              08 Federal Way              31.20   2.2 
  2 Paige, Meilani            09 South Centra             33.68   2.2 
  3 Shepard, Kennedy          08 36-Unattache             33.86   2.2 
  4 Schneidler, Anna          08 36-Unattache             33.91   2.2 
  5 Bolton, Laila             08 Top Flight               34.62   2.2 
  6 Preston, Mena             08 Top Flight               35.10   2.2 
  7 Moore, Miah               08 Cheetah Trac             35.49   2.2 
  8 Smith, K'Layah            08 Team Blackou             35.51   2.2  miss death of gma
 
Event 3  400 Meter 8 & Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Craven, Zion              08 Federal Way            1:11.56  
  2 Shepard, Kennedy          08 36-Unattache           1:20.61  
  3 Smith, K'Layah            08 Team Blackou           1:21.29  
  4 Preston, Mena             08 Top Flight             1:22.88  
  5 Swanberg, Alana           08 Rain City Fl           1:33.31  
  6 Gaulden, Aaliyah          09 Kitsap Flier           1:39.35  
  7 Thomas, Reena             09 Xtreme Speed           1:41.06  
  8 Bailey, Journie           10 Xtreme Speed           1:53.06  
 
Event 4  800 Meter 8 & Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nall, Madisin             08 Team Blackou           3:13.98  
  2 Foree, Makenzie           09 Federal Way            3:21.33  
  3 Lorenz, Esther            09 Cascade Stri           3:22.15  
  4 Effgen, Clare             09 36-Unattache           3:30.83  
  5 McKinney, Saniyah         08 Rainier Beac           3:33.57  
  6 Whitaker, Isabel          09 Sonic Boom R           3:41.29  
  7 Price, Paetyn             10 Kitsap Flier           3:45.49  
 -- Russell, Piper            08 Federal Way                DNF  
 
Event 5  1500 Meter 8 & Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nall, Madisin             08 Team Blackou           6:20.62  
  2 Foree, Makenzie           09 Federal Way            6:43.33  
  3 Lorenz, Esther            09 Cascade Stri           6:58.45  
  4 Effgen, Clare             09 36-Unattache           7:05.09  
  5 McKinney, Saniyah         08 Rainier Beac           7:07.93  
  6 Price, Paetyn             10 Kitsap Flier           7:24.57  
 
Event 6  4x100 Meter Relay 8 & Under Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Central Athletic Associa  'A'                 1:05.62  
  2 South Central Athletic Associa  'B'                 1:26.19  
 
Event 7  4x400 Meter Relay 8 & Under Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Central Athletic Associa  'A'                 5:35.59  
 
Event 8  Long Jump 8 & Under Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Brown, LaJaya             08 South Centra             3.26m   NWI  10-08.50 
  2 Preston, Mena             08 Top Flight               3.01m   NWI   9-10.50 
  3 Bevers, Evelyn            08 Bremerton Ja             2.87m   NWI   9-05.00 
  4 Vaouli, Cassie            08 Rainier Beac             2.84m   NWI   9-04.00 
  5 Bolton, Laila             08 Top Flight               2.67m   NWI   8-09.25 
  6 Schneidler, Anna          08 36-Unattache             2.47m   NWI   8-01.25 
  7 Shaw, Noemi               09 Rainier Beac             2.20m   NWI   7-02.75 
  8 Foree, Makenzie           09 Federal Way              2.16m   NWI   7-01.00 
  9 Scott, Zahar              09 Cascade Stri             2.14m   NWI   7-00.25 
 10 Carter, Jewels            09 Top Flight               2.01m   NWI   6-07.25 
 11 Whitaker, Isabel          09 Sonic Boom R             1.95m   NWI   6-04.75 
 12 Whitaker, Sophia          08 Sonic Boom R             1.94m   NWI   6-04.50 
 13 Chappelle, Aniyah         08 Rainier Beac             1.91m   NWI   6-03.25 
 14 Manogaran, Manisha        08 Cascade Stri             1.78m   NWI   5-10.25 
 15 Sourichanh, Lamira        09 Rainier Beac             1.33m   NWI   4-04.50 
 
Event 9  Shot Put 2k 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown-Smith, MeShawn      08 South Centra             5.02m   16-05.75 
  2 Thompson, Kyana           09 Team Blackou             4.19m   13-09.00 
  3 Bhatia, Anvi              09 Rainier Beac             3.64m   11-11.50 
  4 Scott, Zahar              09 Cascade Stri             3.27m   10-08.75 
 
Event 10  Javelin Throw 300g 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown-Smith, MeShawn      08 South Centra            13.41m      44-00 
  2 McKinney, Saniyah         08 Rainier Beac            10.83m      35-06 
  3 Nall, Madisin             08 Team Blackou            10.63m      34-10 
  4 Thompson, Kyana           09 Team Blackou             9.31m      30-06 
  5 Kee, Abigail              09 Barron Park              8.09m      26-06 
  6 Bhatia, Anvi              09 Rainier Beac             7.71m      25-03 
  7 Whitaker, Sophia          08 Sonic Boom R             6.72m      22-00 
  8 Thompson, Cassie          09 South Centra             6.26m      20-06 
 
Event 51  100 Meter 8 & Under Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hammer, Jaidan            08 Rainier Beac             15.39Q  1.1  2 
  2 Davis-McWhorter Jr, Jacq  08 Bremerton Ja             15.40Q  NWI  1 
  3 Thomas, Kobe              08 South Centra             15.58Q  NWI  1 
  4 Murray, Jaylen            08 Team Blackou             16.68Q  1.1  2 
  5 Ford, Ryan                08 Kitsap Flier             16.12Q  NWI  1 
  6 Richardson, Porter        08 Auburn Elite             16.75Q  1.1  2 
  7 Wilkins, Choice           10 South Centra             16.90q  1.1  2 
  8 Bennett Jr, Anttimo       09 South Centra             17.25q  NWI  1 
  9 Leonard, Rahzi            09 South Centra             18.21   NWI  1 
 10 Hall, JaShawn             10 South Centra             18.29   NWI  1 
 11 Laurence, Josiah          09 Xtreme Speed             18.80   NWI  1 
 12 Rossman, Chais            09 Auburn Elite             19.70   1.1  2 
 13 Perryman-Cater, Mon'yae   09 South Centra             19.88   1.1  2 
 
Event 51  100 Meter 8 & Under Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Davis-McWhorter Jr, Jacq  08 Bremerton Ja             15.06   2.8 
  2 Hammer, Jaidan            08 Rainier Beac             15.36   2.8 
  3 Thomas, Kobe              08 South Centra             15.43   2.8 
  4 Ford, Ryan                08 Kitsap Flier             16.21   2.8 
  5 Wilkins, Choice           10 South Centra             16.40   2.8 
  6 Richardson, Porter        08 Auburn Elite             16.45   2.8 
  7 Murray, Jaylen            08 Team Blackou             16.62   2.8 
  8 Bennett Jr, Anttimo       09 South Centra             17.27   2.8 
 
Event 52  200 Meter 8 & Under Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ganashamoorthy, Caden     08 Speed Unlimi             32.13Q  3.2  2 
  2 Thomas, Kobe              08 South Centra             32.89Q  1.9  3 
  3 Davis-McWhorter Jr, Jacq  08 Bremerton Ja             33.75Q  2.2  1 
  4 Howard, Cannon            09 Team Blackou             33.12Q  1.9  3 
  5 Hammer, Jaidan            08 Rainier Beac             33.37Q  3.2  2 
  6 Richardson, Porter        08 Auburn Elite             36.35Q  2.2  1 
  7 Wilkins, Choice           10 South Centra             36.53q  2.2  1 
  8 Ford, Ryan                08 Kitsap Flier             36.88q  3.2  2 
  9 Bennett Jr, Anttimo       09 South Centra             37.30   3.2  2 
 10 Murray, Jaylen            08 Team Blackou             37.35   3.2  2 
 11 Hanski, Owen              08 Cascade Stri             37.89   1.9  3 
 12 Singleton-Patterson, Ali  09 Team Blackou             40.09   1.9  3 
 13 Leonard, Rahzi            09 South Centra             40.27   2.2  1 
 14 Perryman-Cater, Mon'yae   09 South Centra             40.35   2.2  1 
 15 Hall, JaShawn             10 South Centra             41.20   1.9  3 
 16 Hodge, Chase              09 South Centra             47.47   3.2  2 
 
Event 52  200 Meter 8 & Under Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ganashamoorthy, Caden     08 Speed Unlimi             31.30   2.1 
  2 Davis-McWhorter Jr, Jacq  08 Bremerton Ja             31.40   2.1 
  3 Thomas, Kobe              08 South Centra             32.38   2.1 
  4 Howard, Cannon            09 Team Blackou             33.38   2.1 
  5 Hammer, Jaidan            08 Rainier Beac             33.75   2.1 
  6 Ford, Ryan                08 Kitsap Flier             35.46   2.1 
  7 Richardson, Porter        08 Auburn Elite             36.41   2.1 
  8 Wilkins, Choice           10 South Centra             36.49   2.1 
 
Event 53  400 Meter 8 & Under Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andrews, Kenyon           08 South Centra           1:12.10   3 
  2 Ganashamoorthy, Caden     08 Speed Unlimi           1:14.76   3 
  3 Thomas, Kobe              08 South Centra           1:15.24   3 
  4 Howard, Cannon            09 Team Blackou           1:17.25   3 
  5 Davis-McWhorter Jr, Jacq  08 Bremerton Ja           1:17.30   3 
  6 Brooks, Quinten           08 Speed Unlimi           1:20.91   3 
  7 Murray, Jaylen            08 Team Blackou           1:24.84   1 
  8 Hammer, Jaidan            08 Rainier Beac           1:27.39   3 
  9 Bennett Jr, Anttimo       09 South Centra           1:28.31   1 
 10 Nemeth, Emerson           08 Federal Way            1:30.58   2 
 11 Leonard, Rahzi            09 South Centra           1:33.58   3 
 12 Singleton-Patterson, Ali  09 Team Blackou           1:34.21   1 
 13 Phelps, Silas             09 Federal Way            1:37.34   2 
 14 Perryman-Cater, Mon'yae   09 South Centra           1:39.85   2 
 15 Nemeth, Gracin            09 Federal Way            1:45.49   2 
 
Event 54  800 Meter 8 & Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrews, Kenyon           08 South Centra           2:45.37  
  2 Brooks, Quinten           08 Speed Unlimi           2:57.11  
  3 Howard, Cannon            09 Team Blackou           3:02.14  
  4 Nemeth, Emerson           08 Federal Way            3:21.87  
  5 Singleton-Patterson, Ali  09 Team Blackou           3:26.07  
  6 Phelps, Silas             09 Federal Way            3:33.94  
  7 Nemeth, Gracin            09 Federal Way            3:42.87  
 
Event 55  1500 Meter 8 & Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrews, Kenyon           08 South Centra           5:40.55  
  2 Reischl, Jaxon            08 Rain City Fl           6:07.07  
  3 Ballard, Spencer          08 Federal Way            6:37.68  
  4 Nemeth, Emerson           08 Federal Way            6:50.70  
  5 Stevick, Wesley           08 Barron Park            7:02.41  
  6 Nemeth, Gracin            09 Federal Way            7:31.00  
 
Event 56  4x100 Meter Relay 8 & Under Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cascade Striders  'A'                               1:06.34  
 
Event 57  4x400 Meter Relay 8 & Under Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cascade Striders  'A'                               6:00.09  
 
Event 58  Long Jump 8 & Under Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ganashamoorthy, Caden     08 Speed Unlimi             3.64m   NWI  11-11.50 
  2 Richardson, Porter        08 Auburn Elite             2.86m   NWI   9-04.75 
  3 Ford, Ryan                08 Kitsap Flier             2.81m   NWI   9-02.75 
  4 Brooks, Quinten           08 Speed Unlimi             2.78m   NWI   9-01.50 
  5 Weber, Caden              08 Cascade Stri             2.40m   NWI   7-10.50 
  6 Rossman, Chais            09 Auburn Elite             2.18m   NWI   7-02.00 
  7 Phelps, Silas             09 Federal Way              1.98m   NWI   6-06.00 
 
Event 59  Shot Put 2k 8 & Under Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McClanahan, Easton        09 Cascade Stri             5.46m   17-11.00 
  2 Triplett, Myles           08 Cascade Stri             4.62m   15-02.00 
 
Event 60  Javelin Throw 300g 8 & Under Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Knoblich, Nathan          08 Cascade Stri            17.19m      56-05 
 
Event 102  100 Meter 9-10 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Estes, Tali Rose          06 Sewell Insti             14.26Q  1.5  1 
  2 Richard, Alyssa           06 Cascade Stri             14.28Q  1.4  2 
  3 Johnson, Erin             06 Rainier Beac             14.33Q  2.6  4 
  4 Adams, Caliely            06 Barron Park              14.70Q  2.1  3 
  5 Chappell, Khamille        07 Top Flight               14.59q  1.4  2 
  6 Glennon-Robbins, Peyton   06 Cascade Stri             14.80q  1.5  1 
  7 Manago, D'Yanni           07 South Centra             14.99q  2.1  3 
  8 Sar-Allen, Kali           06 Team Blackou             15.10q  2.6  4 
  9 Glenn-Leufroy, Ahnalyse   06 Team Blackou             15.13   2.1  3 
 10 Perry, Ja'Kieya           07 Team Blackou             15.17   2.6  4 
 11 Bonds, Jade               06 Team Blackou             15.45   1.5  1 
 12 Baker, Braelyn            06 36-Unattache             15.53   1.4  2 
 13 Fraizer, Kennedy          07 Team Blackou             15.70   1.4  2 
 14 Farrison, Isabella        06 Federal Way              15.79   1.5  1 
 15 Hickman, Nyah             07 South Centra             15.88   1.5  1 
 16 Brooks, MiKah             06 South Centra             15.90   2.1  3 
 17 Wague, Bineta             06 Rain City Fl             16.01   1.4  2 
 18 Lewis, Jayda              06 Federal Way              16.06   2.6  4 
 19 Kralik, Grace             06 South Kipsap Tra         16.07   2.6  4 
 20 Kimble, Julaine           07 South Kipsap Tra         16.56   2.1  3 
 21 Jackson, Gabrielle        07 Auburn Elite             16.58   1.5  1 
 22 Dahlin, Meg               07 Cascade Stri             16.81   2.1  3 
 23 Dammand, Alexandra        06 36-Unattache             16.85   1.4  2 
 24 Manning, I'Zeyah          06 Rainier Beac             16.86   2.1  3 
 25 Lujan, Lucille            06 36-Unattache             16.88   1.4  2 
 26 Odukwe, Madison           07 South Centra             16.93   1.4  2 
 27 Freeman, Taylor           07 Top Flight               17.05   2.6  4 
 28 Matora, Alexa             06 Speed Unlimi             17.41   1.5  1 
 29 Thompson, Niyah           07 South Centra             18.25   2.6  4 
 30 Smith, Jaiden             07 Team Blackou             19.52   2.1  3 
 
Event 102  100 Meter 9-10 Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Estes, Tali Rose          06 Sewell Insti             14.06   3.0 
  2 Johnson, Erin             06 Rainier Beac             14.12   3.0 
  3 Richard, Alyssa           06 Cascade Stri             14.38   3.0 
  4 Chappell, Khamille        07 Top Flight               14.39   3.0 
  5 Adams, Caliely            06 Barron Park              14.76   3.0 
  6 Manago, D'Yanni           07 South Centra             14.81   3.0 
  7 Glennon-Robbins, Peyton   06 Cascade Stri             14.98   3.0 
  8 Sar-Allen, Kali           06 Team Blackou             14.99   3.0 
 
Event 103  200 Meter 9-10 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brathwaite, Jordyn        06 South Centra             30.35Q  3.1  2 
  2 Richard, Alyssa           06 Cascade Stri             30.49Q  1.6  3 
  3 Chappell, Khamille        07 Top Flight               30.53Q  1.9  4 
  4 Johnson, Erin             06 Rainier Beac             31.23Q  1.3  1 
  5 Smith, Thea               06 Speed Unlimi             31.69q  3.1  2 
  6 Adams, Caliely            06 Barron Park              31.81q  1.9  4 
  7 Robinson, Jaleigha        06 Team Blackou             31.91q  1.3  1 
  8 Gero-Holt, JaiCieonna     06 Rainier Beac             32.00q  3.1  2 
  9 Sar-Allen, Kali           06 Team Blackou             32.20   1.6  3 
 10 Mcelroy, Deja             07 Team Blackou             32.26   1.3  1 
 11 Perry, Ja'Kieya           07 Team Blackou             32.94   3.1  2 
 12 Hickman, Nyah             07 South Centra             33.06   1.9  4 
 13 Lewis, Jayda              06 Federal Way              33.27   1.9  4 
 14 Fraizer, Kennedy          07 Team Blackou             33.52   1.9  4 
 15 Farrison, Isabella        06 Federal Way              33.78   1.6  3 
 16 Bonds, Jade               06 Team Blackou             34.07   1.6  3 
 17 Brooks, MiKah             06 South Centra             34.44   1.6  3 
 18 Touras, MaLu              07 Speed Unlimi             34.76   1.3  1 
 19 Odukwe, Madison           07 South Centra             35.25   1.9  4 
 20 Dahlin, Meg               07 Cascade Stri             35.37   1.3  1 
 21 Matora, Alexa             06 Speed Unlimi             36.02   3.1  2 
 22 Jackson, Gabrielle        07 Auburn Elite             36.61   1.6  3 
 23 Dammand, Alexandra        06 36-Unattache             36.66   1.6  3 
 24 Kimble, Julaine           07 South Kipsap Tra         37.03   1.3  1 
 25 Lujan, Lucille            06 36-Unattache             38.75   3.1  2 
 26 Ellis, Charity            07 Team Blackou             38.81   1.3  1 
 27 Thompson, Niyah           07 South Centra             45.32   3.1  2 
 
Event 103  200 Meter 9-10 Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brathwaite, Jordyn        06 South Centra             29.32   4.0 
  2 Richard, Alyssa           06 Cascade Stri             29.56   4.0 
  3 Chappell, Khamille        07 Top Flight               29.68   4.0 
  4 Johnson, Erin             06 Rainier Beac             30.34   4.0 
  5 Smith, Thea               06 Speed Unlimi             31.08   4.0 
  6 Adams, Caliely            06 Barron Park              31.56   4.0 
  7 Gero-Holt, JaiCieonna     06 Rainier Beac             31.57   4.0 
  8 Robinson, Jaleigha        06 Team Blackou             32.00   4.0 
 
Event 104  400 Meter 9-10 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brathwaite, Jordyn        06 South Centra           1:10.57   3 
  2 Mcelroy, Deja             07 Team Blackou           1:11.60   2 
  3 Bringemeier, Kira         06 Cascade Stri           1:13.91   3 
  4 Sar-Allen, Kali           06 Team Blackou           1:14.04   3 
  5 Andrews, India            06 South Centra           1:14.21   3 
  6 Smith, Thea               06 Speed Unlimi           1:14.34   3 
  7 Robinson, Jaleigha        06 Team Blackou           1:14.43   3 
  8 Adams, Caliely            06 Barron Park            1:14.70   1 
  9 Shabazz, Saleemah         06 South Centra           1:14.73   3 
 10 Hickman, Nyah             07 South Centra           1:17.16   2 
 11 Cozart, Victoria          06 Hill & Valley Ru       1:17.28   2 
 12 Wague, Bineta             06 Rain City Fl           1:19.66   1 
 13 Lujan, Lucille            06 36-Unattache           1:20.79   2 
 14 Daniels, Rebeca           07 Cascade Stri           1:21.22   1 
 15 Touras, MaLu              07 Speed Unlimi           1:21.49   2 
 16 Eugenio, Anna             07 Federal Way            1:24.46   2 
 17 Nemeth, Brienna           06 Federal Way            1:25.21   2 
 18 Manning, I'Zeyah          06 Rainier Beac           1:30.18   1 
 
Event 105  800 Meter 9-10 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bringemeier, Kira         06 Cascade Stri           2:45.66   2 
  2 Borsheim, Ava             06 Federal Way            2:48.69   2 
  3 Sheen, Brooklyn           06 Team Blackou           2:49.23   2 
  4 Mackison, Clara           06 Barron Park            2:49.42   2 
  5 Howard, Talynn            07 Team Blackou           2:54.51   2 
  6 Ford, Tatum               06 Speed Unlimi           2:56.03   2 
  7 Daniels, Rebeca           07 Cascade Stri           2:57.91   2 
  8 Lorenz, Naomi             07 Cascade Stri           2:58.25   2 
  9 Bargfrede, Chloe          06 Rain City Fl           3:00.20   2 
 10 Holme, Tegan              07 Federal Way            3:00.63   2 
 11 Walker, Mackenzie         07 36-Unattache           3:05.23   1 
 12 Brinkhaus, Delaney        06 King Cobras            3:10.48   1 
 13 Nemeth, Brienna           06 Federal Way            3:11.68   1 
 14 Rogers, Anisah            06 The Speed Fa           3:18.15   1 
 15 Kraft, Gali               06 Cascade Stri           3:21.83   1 
 16 Teters, Emma              07 Sonic Boom R           3:29.45   1 
 
Event 106  1500 Meter 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sheen, Brooklyn           06 Team Blackou           5:42.45  
  2 Borsheim, Ava             06 Federal Way            5:42.59  
  3 Mackison, Clara           06 Barron Park            5:46.75  
  4 Sandnes, Anna             07 Rain City Fl           5:52.84  
  5 Wolf, Fiona               06 Cascade Stri           5:53.35  
  6 Lorenz, Naomi             07 Cascade Stri           5:54.32  
  7 Howard, Talynn            07 Team Blackou           6:04.39  
  8 Bargfrede, Chloe          06 Rain City Fl           6:11.03  
  9 Ford, Tatum               06 Speed Unlimi           6:13.99  
 10 Holme, Tegan              07 Federal Way            6:14.04  
 11 Gregorich, Lilian         06 36-Unattache           6:24.65  
 12 Brinkhaus, Delaney        06 King Cobras            6:30.23  
 13 Phelps, Dasia             07 Federal Way            6:42.29  
 14 Nemeth, Brienna           06 Federal Way            6:48.89  
 15 Spoonemore, Carmen        06 High Voltage           6:50.41  
 16 Teters, Emma              07 Sonic Boom R           6:54.77  
 17 Rogers, Anisah            06 The Speed Fa           7:18.04  
 
Event 107  1500 Meter Race Walk 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Odukwe, Madison           07 South Centra          12:32.17  
 
Event 108  4x100 Meter Relay 9-10 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Central Athletic Associa  'A'                 1:01.83  
  2 Team Blackout Elite Track  'A'                      1:02.07  
 
Event 109  4x400 Meter Relay 9-10 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Central Athletic Associa  'A'                 4:59.10  
  2 Cascade Striders  'A'                               5:13.70  
  3 Team Blackout Elite Track  'A'                      5:14.61  
 
Event 110  High Jump 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gero-Holt, JaiCieonna     06 Rainier Beac             1.25m    4-01.25 
  2 Glenn-Leufroy, Ahnalyse   06 Team Blackou             1.20m    3-11.25 
  3 Robinson, Jaleigha        06 Team Blackou             1.00m    3-03.25 
  3 Ford, Tatum               06 Speed Unlimi             1.00m    3-03.25 
  5 Kirk-Woodbury, Dakota     06 High Voltage            J1.00m    3-03.25 
  6 Cozart, Victoria          06 Hill & Valley Ru        J1.00m    3-03.25 
 
Event 111  Long Jump 9-10 Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Glennon-Robbins, Peyton   06 Cascade Stri             3.68m   NWI  12-01.00 
  2 Gero-Holt, JaiCieonna     06 Rainier Beac             3.56m   NWI  11-08.25 
  3 Johnson, Erin             06 Rainier Beac             3.55m   NWI  11-07.75 
  4 Glenn-Leufroy, Ahnalyse   06 Team Blackou             3.50m   NWI  11-05.75 
  5 Wolf, Fiona               06 Cascade Stri             3.46m   NWI  11-04.25 
  6 Baker, Braelyn            06 36-Unattache             3.39m   NWI  11-01.50 
  7 Smith, Thea               06 Speed Unlimi             3.32m   NWI  10-10.75 
  8 Daniels, Rebeca           07 Cascade Stri             3.30m   NWI  10-10.00 
  9 Phelps, Dasia             07 Federal Way              2.75m   NWI   9-00.25 
 10 Chappell, Khamille        07 Top Flight               2.62m   NWI   8-07.25 
 11 Spoonemore, Carmen        06 High Voltage             2.47m   NWI   8-01.25 
 12 Dahlin, Meg               07 Cascade Stri             2.34m   NWI   7-08.25 
 -- Kirk-Woodbury, Dakota     06 High Voltage              FOUL                 
 
Event 112  Shot Put 6 lb. 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cozart, Victoria          06 Hill & Valley Ru         7.80m   25-07.25 
  2 Smith, Jaiden             07 Team Blackou             5.08m   16-08.00 
  3 Rogers, Anisah            06 The Speed Fa             4.88m   16-00.25 
  4 McCants, Harley           07 Flanagan Cla             4.68m   15-04.25 
  5 Kirk-Woodbury, Dakota     06 High Voltage             4.41m   14-05.75 
  6 Thompson, Eva             07 Kitsap Flier             4.38m   14-04.50 
  7 Freeman, Taylor           07 Top Flight               3.80m   12-05.75 
  8 Ellis, Charity            07 Team Blackou             3.59m   11-09.50 
 
Event 113  Javelin Throw 300g 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Touras, MaLu              07 Speed Unlimi            21.66m      71-01 
  2 Mackison, Clara           06 Barron Park             20.49m      67-03 
  3 McCants, Harley           07 Flanagan Cla            15.72m      51-07 
  4 Smith, Jaiden             07 Team Blackou            12.34m      40-06 
  5 Collier, Sydney           07 Cascade Stri            11.62m      38-01 
  6 Ellis, Charity            07 Team Blackou            11.26m      36-11 
  7 Thompson, Eva             07 Kitsap Flier            11.17m      36-08 
  8 Freeman, Taylor           07 Top Flight               9.46m      31-00 
  9 Thompson, Niyah           07 South Centra             7.98m      26-02 
 
Event 114  Triathlon 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Erin             06 Rainier Beac              1015  
  2 Gero-Holt, JaiCieonna     06 Rainier Beac               933  
  3 Cozart, Victoria          06 Hill & Valley Ru           898  
  4 Robinson, Jaleigha        06 Team Blackou               806  
  5 Andrews, India            06 South Centra               746  
  6 Chappell, Khamille        07 Top Flight                 737  
  7 Mackison, Clara           06 Barron Park                687  
  8 Glenn-Leufroy, Ahnalyse   06 Team Blackou               674  
  9 Mcelroy, Deja             07 Team Blackou               589  
 10 Kirk-Woodbury, Dakota     06 High Voltage               512  
 11 Evans, Gwendolyn          06 Cascade Stri               446  
 12 Wolf, Fiona               06 Cascade Stri               430  
 
Event 114  Triathlon: #1 Shot Put 9-10 Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cozart, Victoria          06 Hill & Valley Ru         6.89m   22-07.25    328
  2 Robinson, Jaleigha        06 Team Blackou             6.28m   20-07.25    289
  3 Andrews, India            06 South Centra             5.57m   18-03.25    244
  4 Gero-Holt, JaiCieonna     06 Rainier Beac             5.46m   17-11.00    237
  5 Mackison, Clara           06 Barron Park              5.36m   17-07.00    231
  6 Kirk-Woodbury, Dakota     06 High Voltage             5.20m   17-00.75    221
  7 Johnson, Erin             06 Rainier Beac             4.96m   16-03.25    206
  8 Wolf, Fiona               06 Cascade Stri             4.39m   14-05.00    170
  9 Chappell, Khamille        07 Top Flight               4.11m   13-06.00    153
 10 Mcelroy, Deja             07 Team Blackou             4.06m   13-04.00    150
 11 Glenn-Leufroy, Ahnalyse   06 Team Blackou             4.00m   13-01.50    146
 12 Evans, Gwendolyn          06 Cascade Stri             2.92m    9-07.00     80
 
Event 114  Triathlon: #2 High Jump 9-10 Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gero-Holt, JaiCieonna     06 Rainier Beac             1.25m    4-01.25    359
  2 Johnson, Erin             06 Rainier Beac             1.20m    3-11.25    312
  3 Cozart, Victoria          06 Hill & Valley Ru         1.10m    3-07.25    222
  3 Glenn-Leufroy, Ahnalyse   06 Team Blackou             1.10m    3-07.25    222
  5 Chappell, Khamille        07 Top Flight               1.05m    3-05.25    180
  5 Robinson, Jaleigha        06 Team Blackou             1.05m    3-05.25    180
  7 Kirk-Woodbury, Dakota     06 High Voltage             1.00m    3-03.25    141
  7 Andrews, India            06 South Centra             1.00m    3-03.25    141
  7 Mcelroy, Deja             07 Team Blackou             1.00m    3-03.25    141
  7 Mackison, Clara           06 Barron Park              1.00m    3-03.25    141
  7 Evans, Gwendolyn          06 Cascade Stri             1.00m    3-03.25    141
 12 Wolf, Fiona               06 Cascade Stri             0.85m    2-09.50     41
 
Event 114  Triathlon: #3 200 Meter 9-10 Girls Triathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Johnson, Erin             06 Rainier Beac             29.79   NWI  2    497
  2 Chappell, Khamille        07 Top Flight               31.16   NWI  1    404
  3 Andrews, India            06 South Centra             31.85   NWI  2    361
  4 Cozart, Victoria          06 Hill & Valley Ru         32.05   NWI  2    348
  5 Gero-Holt, JaiCieonna     06 Rainier Beac             32.24   NWI  2    337
  5 Robinson, Jaleigha        06 Team Blackou             32.24   NWI  2    337
  7 Mackison, Clara           06 Barron Park              32.61   NWI  2    315
  8 Glenn-Leufroy, Ahnalyse   06 Team Blackou             32.78   NWI  1    306
  9 Mcelroy, Deja             07 Team Blackou             32.91   NWI  1    298
 10 Evans, Gwendolyn          06 Cascade Stri             34.29   NWI  1    225
 11 Wolf, Fiona               06 Cascade Stri             34.42   NWI  1    219
 12 Kirk-Woodbury, Dakota     06 High Voltage             35.94   NWI  1    150
 
Event 152  100 Meter 9-10 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Horton, LeRoy             06 Team Blackou             13.55Q  2.1  3 
  2 Witherspoon, Reggie       06 South Centra             14.01Q  1.5  2 
  3 Brown Jr, Jason           06 Rainier Beac             14.61Q  1.2  1 
  4 Plummer, Caleb            06 Evergreen St             14.61Q  1.5  2 
  5 Johnson, Josiah           07 Federal Way              14.73Q  1.2  1 
  6 Elliott, Jacob Jett       06 Speed Unlimi             15.23Q  2.1  3 
  7 Jones, Marcel             07 Top Flight               15.47q  2.1  3 
  8 Springer, Blake           06 Speed Unlimi             15.54q  2.1  3 
  9 Mehta, Rishi              06 36-Unattache             15.69   1.5  2 
 10 Shelton, Carmonte         07 South Centra             15.75   1.2  1 
 11 Jennings, Isaiah          06 Federal Way              15.76   2.1  3 
 12 Khan, Ahad                06 Speed Unlimi             15.92   1.2  1 
 13 Bruner Jr, Eddie          07 Auburn Elite             15.93   2.1  3 
 14 Baker, Anthony            06 Cascade Stri             15.95   1.2  1 
 15 Dooley, Jude              07 Federal Way              16.07   1.5  2 
 16 Carter, Demitrius         06 South Centra             16.13   1.5  2 
 17 Carter, Theo              06 South Centra             16.32   1.2  1 
 18 Siddiqui, Farhaan         07 Cascade Stri             16.52   1.2  1 
 19 Sathiq, Rayhan            07 Cascade Stri             17.16   2.1  3 
 20 Liang Sr, Jerald          07 Cascade Stri             18.75   1.5  2 
 21 Oviedo, Tryzhai           07 Bremerton Ja             19.09   1.5  2 
 
Event 152  100 Meter 9-10 Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Horton, LeRoy             06 Team Blackou             13.28   2.8 
  2 Witherspoon, Reggie       06 South Centra             13.29   2.8 
  3 Brown Jr, Jason           06 Rainier Beac             14.52   2.8 
  4 Plummer, Caleb            06 Evergreen St             14.63   2.8 
  5 Johnson, Josiah           07 Federal Way              14.70   2.8 
  6 Elliott, Jacob Jett       06 Speed Unlimi             15.14   2.8 
  7 Springer, Blake           06 Speed Unlimi             15.23   2.8 
  8 Jones, Marcel             07 Top Flight               15.56   2.8 
 
Event 153  200 Meter 9-10 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Witherspoon, Reylen       07 South Centra             28.81Q  2.7  2 
  2 Witherspoon, Reggie       06 South Centra             28.95Q  2.5  1 
  3 Horton, LeRoy             06 Team Blackou             29.66Q  2.8  3 
  4 Handler, Luke             06 High Voltage             31.13Q  2.8  3 
  5 Plummer, Caleb            06 Evergreen St             31.27Q  2.7  2 
  6 Brown Jr, Jason           06 Rainier Beac             32.39Q  2.5  1 
  7 Johnson, Josiah           07 Federal Way              31.57q  2.8  3 
  8 Grandberry, James         06 Team Blackou             31.81q  2.7  2 
  9 Lucas III, Jerome         06 Team Blackou             31.85   2.7  2 
 10 Johnson, Isaiah           06 Team Blackou             32.54   2.8  3 
 11 Anderson, Jaliel          06 South Centra             32.58   2.7  2 
 12 Neilson, Taylor           06 Barron Park              32.60   2.7  2 
 13 Khan, Ahad                06 Speed Unlimi             32.75   2.5  1 
 14 Elliott, Jacob Jett       06 Speed Unlimi             32.83   2.8  3 
 15 Dooley, Jude              07 Federal Way              33.86   2.8  3 
 16 Bruner Jr, Eddie          07 Auburn Elite             33.93   2.8  3 
 17 Carter, Demitrius         06 South Centra             34.28   2.7  2 
 18 Siddiqui, Farhaan         07 Cascade Stri             35.73   2.7  2 
 19 Liang Sr, Jerald          07 Cascade Stri             41.13   2.5  1 
 
Event 153  200 Meter 9-10 Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Horton, LeRoy             06 Team Blackou             27.79   1.9 
  2 Witherspoon, Reggie       06 South Centra             28.20   1.9 
  3 Witherspoon, Reylen       07 South Centra             28.68   1.9 
  4 Handler, Luke             06 High Voltage             30.25   1.9 
  5 Grandberry, James         06 Team Blackou             30.91   1.9 
  6 Johnson, Josiah           07 Federal Way              30.93   1.9 
  7 Plummer, Caleb            06 Evergreen St             31.22   1.9 
  8 Brown Jr, Jason           06 Rainier Beac             31.43   1.9 
 
Event 154  400 Meter 9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rivers, Maceo             07 Top Flight             1:05.24   3 
  2 Horton, LeRoy             06 Team Blackou           1:08.88   3 
  3 Blue, Tayden              06 Rainier Beac           1:10.66   3 
  4 Neilson, Taylor           06 Barron Park            1:11.00   3 
  5 Rogers Jr, Keith          06 The Speed Fa           1:12.06   3 
  6 Grandberry, James         06 Team Blackou           1:13.21   3 
  7 Thompson, Jamie           06 Hill & Valley Ru       1:13.57   1 
  8 Lucas III, Jerome         06 Team Blackou           1:13.82   3 
  9 Alicea-Murray, Corey      06 Team Blackou           1:13.86   2 
 10 Jolly, J'Shun             07 South Centra           1:13.87   3 
 11 Shepard, KeyShawn         06 36-Unattache           1:15.32   2 
 12 Handler, Luke             06 High Voltage           1:16.95   2 
 13 Johnson-Mitchell, Xavier  06 Rainier Beac           1:17.84   1 
 14 Anthony III, Sahara       07 South Centra           1:19.25   1 
 15 Jackson, King             07 South Centra           1:21.79   1 
 16 Veney, Trenton            07 Cheetah Trac           1:28.22   2 
 17 Mirkin, Patrick           07 Capitol Hill           1:31.85   2 
 18 Oviedo, Tryzhai           07 Bremerton Ja           1:37.08   1 
 
Event 155  800 Meter 9-10 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rogers Jr, Keith          06 The Speed Fa           2:41.35   2 
  2 Temple Jr, Justin         06 Team Blackou           2:42.77   2 
  3 Shabazz, Tariq            07 South Centra           2:42.87   2 
  4 Effgen, Shane             06 36-Unattache           2:48.29   2 
  5 Blue, Tayden              06 Rainier Beac           2:49.65   1 
  6 Leaird, Dylan             06 36-Unattache           2:49.90   2 
  7 Shepard, KeyShawn         06 36-Unattache           2:50.26   2 
  8 Freeman, Ocean            06 South Centra           2:52.75   2 
  9 Roscoe, Peter             06 Sonic Boom R           3:03.48   1 
 10 Johnson-Mitchell, Xavier  06 Rainier Beac           3:06.91   1 
 11 Veney, Trenton            07 Cheetah Trac           3:17.95   1 
 12 McGraw, Madden            06 South Centra           3:22.65   1 
 13 Dasgupta, Priank          06 Cascade Stri           3:23.04   1 
 
Event 156  1500 Meter 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Temple Jr, Justin         06 Team Blackou           5:29.70  
  2 Effgen, Shane             06 36-Unattache           5:48.08  
  3 Leaird, Dylan             06 36-Unattache           5:53.48  
  4 McManus, Charlie          07 Rain City Fl           5:58.99  
  5 Roscoe, Peter             06 Sonic Boom R           6:10.82  
  6 McGraw, Madden            06 South Centra           6:35.34  
  7 Dasgupta, Priank          06 Cascade Stri           6:37.58  
  8 Billett, Max              07 Rain City Fl           6:50.22  
  9 Frisbie-Smith, Duncan     06 Rain City Fl           7:31.32  
 
Event 158  4x100 Meter Relay 9-10 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Central Athletic Associa  'A'                   58.55  
  2 South Central Athletic Associa  'B'                 1:03.88  
  3 South Central Athletic Associa  'C'                 1:05.84  
  4 Team Blackout Elite Track  'A'                      1:06.33  
 
Event 159  4x400 Meter Relay 9-10 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Central Athletic Associa  'A'                 4:54.01  
  2 Team Blackout Elite Track  'A'                      4:58.42  
  3 South Central Athletic Associa  'B'                 5:18.41  
 
Event 160  High Jump 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rivers, Maceo             07 Top Flight               1.25m    4-01.25 
  2 White, Geron              07 Federal Way              1.20m    3-11.25 
  3 Blue, Tayden              06 Rainier Beac             1.10m    3-07.25 
  4 Baker, Anthony            06 Cascade Stri             1.05m    3-05.25 
 
Event 161  Long Jump 9-10 Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Rivers, Maceo             07 Top Flight               4.15m   NWI  13-07.50 
  2 Plummer, Caleb            06 Evergreen St             3.70m   NWI  12-01.75 
  3 Temple Jr, Justin         06 Team Blackou             3.42m   NWI  11-02.75 
  4 Rogers Jr, Keith          06 The Speed Fa             3.28m   NWI  10-09.25 
  5 White, Geron              07 Federal Way              3.27m   NWI  10-08.75 
  6 Thompson, Jamie           06 Hill & Valley Ru         3.19m   NWI  10-05.75 
  6 Mehta, Rishi              06 36-Unattache             3.19m   NWI  10-05.75 
  8 Baker, Anthony            06 Cascade Stri             3.18m   NWI  10-05.25 
  9 Sathiq, Rayhan            07 Cascade Stri             2.59m   NWI   8-06.00 
 10 Oviedo, Tryzhai           07 Bremerton Ja             2.00m   NWI   6-06.75 
 -- Bruner Jr, Eddie          07 Auburn Elite              FOUL                 
 
Event 162  Shot Put 6 lb. 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brown Jr, Jason           06 Rainier Beac             9.10m   29-10.25 
  2 Springer, Blake           06 Speed Unlimi             8.32m   27-03.75 
  3 Williams, Dominic         06 Team Blackou             6.84m   22-05.25 
  4 Jones, Marcel             07 Top Flight               6.63m   21-09.00 
  5 Vargas, Peter             06 South Kipsap Tra         6.54m   21-05.50 
  6 Mayo, Montana             06 Team Blackou             6.13m   20-01.50 
  7 Straka, Shaun             07 36-Unattache             5.68m   18-07.75 
  8 Straka, Joseph            07 36-Unattache             5.59m   18-04.25 
  9 Ward, Michael             07 Team Blackou             3.77m   12-04.50 
 10 Fisher, Logan             06 Federal Way              3.63m   11-11.00 
 
Event 163  Javelin Throw 300g 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson-Mitchell, Xavier  06 Rainier Beac            29.52m      96-10 
  2 Springer, Blake           06 Speed Unlimi            28.19m      92-06 
  3 White, Geron              07 Federal Way             25.60m      84-00 
  4 Williams, Dominic         06 Team Blackou            24.61m      80-09 
  5 Elliott, Jacob Jett       06 Speed Unlimi            22.85m      75-00 
  6 Handler, Luke             06 High Voltage            22.38m      73-05 
  7 Johnson, Isaiah           06 Team Blackou            21.09m      69-02 
  8 Jones, Marcel             07 Top Flight              21.06m      69-01 
  9 Neilson, Taylor           06 Barron Park             18.83m      61-09 
 10 Vargas, Peter             06 South Kipsap Tra        16.60m      54-05 
 11 Mayo, Montana             06 Team Blackou            16.28m      53-05 
 12 Ward, Michael             07 Team Blackou            14.09m      46-03 
 13 Siddiqui, Farhaan         07 Cascade Stri            12.12m      39-09 
 14 Sathiq, Rayhan            07 Cascade Stri             9.50m      31-02 
 
Event 164  Triathlon 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rivers, Maceo             07 Top Flight                 722  
  2 Blue, Tayden              06 Rainier Beac               697  
  3 Jones, Marcel             07 Top Flight                 408  
  4 White, Geron              07 Federal Way                372  
  5 Temple Jr, Justin         06 Team Blackou               355  
 
Event 164  Triathlon: #1 Shot Put 9-10 Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Marcel             07 Top Flight               7.29m   23-11.00    324
  2 Blue, Tayden              06 Rainier Beac             6.75m   22-01.75    293
  3 Rivers, Maceo             07 Top Flight               6.19m   20-03.75    260
  4 White, Geron              07 Federal Way              5.60m   18-04.50    226
  5 Temple Jr, Justin         06 Team Blackou             4.95m   16-03.00    188
 
Event 164  Triathlon: #2 High Jump 9-10 Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rivers, Maceo             07 Top Flight               1.30m    4-03.25    250
  2 Blue, Tayden              06 Rainier Beac             1.25m    4-01.25    218
  3 White, Geron              07 Federal Way              1.10m    3-07.25    131
  4 Temple Jr, Justin         06 Team Blackou             1.05m    3-05.25    105
  5 Jones, Marcel             07 Top Flight               1.00m    3-03.25     81
 
Event 164  Triathlon: #3 400 Meter 9-10 Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rivers, Maceo             07 Top Flight             1:06.76     212
  2 Blue, Tayden              06 Rainier Beac           1:07.82     186
  3 Temple Jr, Justin         06 Team Blackou           1:14.28      62
  4 White, Geron              07 Federal Way            1:18.44      15
  5 Jones, Marcel             07 Top Flight             1:20.34       3
 
Event 202  100 Meter 11-12 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Thornton, Maasai          04 Rainier Beac             13.00Q  2.2  1 
  2 Love, Kelsey              04 36-Unattache             14.04Q  2.4  2 
  3 Willems, Jana             05 Speed Unlimi             14.13Q  2.8  3 
  4 Comoza, Aliyah Jonae      05 King Cobras              13.74Q  2.2  1 
  5 Bassaw, Maabena           04 King Cobras              14.10Q  2.4  2 
  6 Vittori, Mia              04 South Kipsap Tra         14.67Q  2.8  3 
  7 Mcqueen, Laila            05 Auburn Elite             14.31q  2.2  1 
  8 Jackson, Dreanna          05 Xtreme Speed             14.46q  2.2  1 
  9 Love, Tresley             05 36-Unattache             14.49   2.4  2 
 10 Craven, Tyleesha          04 Federal Way              14.55   2.2  1 
 11 Dean, Sonia               04 Hill & Valley Ru         14.56   2.4  2 
 12 Kimble, Skyler            04 South Kipsap Tra         14.61   2.4  2 
 13 Thomas, Kailani           04 South Centra             14.83   2.4  2 
 14 Brathwaite, Jasmine       04 South Centra             14.92   2.8  3 
 15 Lillich-Roberts, Victori  05 High Voltage             15.09   2.2  1 
 16 Mills, Macayla            05 Cascade Stri             15.15   2.8  3 
 17 Sturrup, Nevaeh           04 King Cobras              15.44   2.8  3 
 18 Roberts, Lauren           05 Evergreen St             15.64   2.4  2 
 19 Jackson, Kayanna          05 Xtreme Speed             15.75   2.4  2 
 20 Hall, Saniya              05 Rainier Beac             15.90   2.8  3 
 21 Simmons, Treyah           05 South Centra             16.14   2.2  1 
 
Event 202  100 Meter 11-12 Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Thornton, Maasai          04 Rainier Beac             13.25   0.4 
  2 Comoza, Aliyah Jonae      05 King Cobras              14.00   0.4 
  3 Willems, Jana             05 Speed Unlimi             14.19   0.4 
  4 Love, Kelsey              04 36-Unattache             14.32   0.4 
  5 Bassaw, Maabena           04 King Cobras              14.37   0.4 
  6 Jackson, Dreanna          05 Xtreme Speed             14.45   0.4 
  7 Vittori, Mia              04 South Kipsap Tra         14.70   0.4 
  8 Mcqueen, Laila            05 Auburn Elite             14.75   0.4 
 
Event 203  200 Meter 11-12 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gayles, Kaiha             04 High Voltage             27.00Q  2.6  3 
  2 Thornton, Maasai          04 Rainier Beac             27.51Q  2.3  2 
  3 Blue, Takiyah             05 Rainier Beac             28.05Q  3.1  4 
  4 Love, Kelsey              04 36-Unattache             29.14Q  1.4  1 
  5 Comoza, Aliyah Jonae      05 King Cobras              28.83q  2.6  3 
  6 Bassaw, Maabena           04 King Cobras              29.83q  1.4  1 
  7 Cooper, Simone            04 Xtreme Speed             29.85q  1.4  1 
  8 Mcqueen, Laila            05 Auburn Elite             29.98q  2.3  2 
  9 Robertson, Janea          04 Xtreme Speed             30.04   3.1  4 
 10 Dean, Sonia               04 Hill & Valley Ru         30.12   3.1  4 
 11 Laurence, Jaylah          05 Xtreme Speed             30.15   1.4  1 
 12 Willems, Jana             05 Speed Unlimi             30.30   2.6  3 
 13 Huston, Abbie             04 Flanagan Cla             30.35   2.3  2 
 14 Thomas, Kailani           04 South Centra             30.55   1.4  1 
 15 Craven, Tyleesha          04 Federal Way              30.58   2.6  3 
 16 Wague, Manthita           04 Rain City Fl             30.71   2.3  2 
 17 Kimble, Skyler            04 South Kipsap Tra         31.08   1.4  1 
 18 Brathwaite, Jasmine       04 South Centra             31.28   1.4  1 
 19 Love, Tresley             05 36-Unattache             31.39   1.4  1 
 20 Shukla Jr, Arya           05 Speed Unlimi             31.99   2.6  3 
 21 Hanski, Julia             05 Cascade Stri             32.20   2.3  2 
 22 Lillich-Roberts, Victori  05 High Voltage             32.35   3.1  4 
 23 Jackson, Kayanna          05 Xtreme Speed             32.47   3.1  4 
 24 George, Sydney            04 Evergreen St             32.82   2.3  2 
 25 Sturrup, Nevaeh           04 King Cobras              33.10   2.6  3 
 26 Hall, Saniya              05 Rainier Beac             33.54   3.1  4 
 27 Roberts, Lauren           05 Evergreen St             33.62   2.6  3 
 28 Simmons, Treyah           05 South Centra             33.64   3.1  4 
 
Event 203  200 Meter 11-12 Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Thornton, Maasai          04 Rainier Beac             26.76   3.4 
  2 Gayles, Kaiha             04 High Voltage             26.96   3.4 
  3 Blue, Takiyah             05 Rainier Beac             27.29   3.4 
  4 Comoza, Aliyah Jonae      05 King Cobras              28.60   3.4 
  5 Love, Kelsey              04 36-Unattache             29.14   3.4 
  6 Cooper, Simone            04 Xtreme Speed             29.18   3.4 
  7 Bassaw, Maabena           04 King Cobras              29.83   3.4 
  8 Mcqueen, Laila            05 Auburn Elite             30.22   3.4 
 
Event 204  400 Meter 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Blue, Takiyah             05 Rainier Beac           1:02.48   3 
  2 Kim, Elizabeth            04 Cascade Stri           1:03.58   3 
  3 Nichols, Taylor           04 Bremerton Ja           1:05.69   3 
  4 Comoza, Aliyah Jonae      05 King Cobras            1:06.17   2 
  5 Love, Kelsey              04 36-Unattache           1:07.11   3 
  6 Robertson, Janea          04 Xtreme Speed           1:08.63   1 
  7 Wague, Manthita           04 Rain City Fl           1:08.74   1 
  8 White, Maya               05 Cascade Stri           1:08.81   3 
  9 Bassaw, Maabena           04 King Cobras            1:09.73   2 
 10 Love, Tresley             05 36-Unattache           1:10.99   3 
 11 Craven, Tyleesha          04 Federal Way            1:11.90   3 
 12 Sturrup, Nevaeh           04 King Cobras            1:14.12   2 
 13 Shukla Jr, Arya           05 Speed Unlimi           1:14.37   2 
 14 Thomas, Kailani           04 South Centra           1:16.18   3 
 15 George, Sydney            04 Evergreen St           1:17.08   2 
 16 Rivera-Nales, Bianca      04 King Cobras            1:17.58   1 
 17 Simmons, Treyah           05 South Centra           1:19.68   2 
 
Event 205  800 Meter 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Borsheim, Ella            04 Federal Way            2:28.25   2 
  2 Nichols, Taylor           04 Bremerton Ja           2:28.49   2 
  3 Martinez, Faith           04 Speed Unlimi           2:28.94   2 
  4 Brown, Alyvia             05 Cascade Stri           2:31.43   2 
  5 Cantine, Maya             04 Speed Unlimi           2:36.74   2 
  6 Paduano, Olivia           04 36-Unattache           2:38.06   2 
  7 Flolo, Katelyn            04 Evergreen St           2:43.45   2 
  8 Evans, Sara               05 Speed Unlimi           2:45.13   1 
  9 Kovsky, Erika             05 Cascade Stri           2:50.68   1 
 10 Soriano, Yesenia          05 Federal Way            2:55.57   1 
 11 Chun, Sabrina             05 Speed Unlimi           2:56.31   1 
 12 Kee, Olivia               05 Barron Park            3:02.64   1 
 13 Yasuda, Manami            05 King Cobras            3:09.71   1 
 14 Vest, Megan               05 King Cobras            3:30.73   1 
 
Event 206  1500 Meter 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Borsheim, Ella            04 Federal Way            5:05.91   2 
  2 Martinez, Faith           04 Speed Unlimi           5:07.70   2 
  3 Brown, Alyvia             05 Cascade Stri           5:07.84   2 
  4 Nichols, Taylor           04 Bremerton Ja           5:16.64   2 
  5 Cantine, Maya             04 Speed Unlimi           5:23.32   2 
  6 Flolo, Katelyn            04 Evergreen St           5:26.98   2 
  7 Paduano, Olivia           04 36-Unattache           5:28.57   2 
  8 Carstens, Alauna          04 Osprey Track           5:35.88   1 
  9 Evans, Sara               05 Speed Unlimi           5:36.91   2 
 10 Swegler Richmond, Kaia    04 36-Unattache           5:37.52   1 
 11 Lorenz, Hannah            05 Cascade Stri           5:37.69   1 
 12 McManus, Maisie           05 Rain City Fl           5:38.54   2 
 13 Lucas, Kayla              04 36-Unattache           5:40.21   2 
 14 Debu, Amber               05 36-Unattache           5:43.87   2 
 15 Wolf, Claudia             04 Cascade Stri           5:48.52   1 
 16 Abbruzzese, Phoebe        04 Evergreen St           5:49.10   1 
 17 Soriano, Yesenia          05 Federal Way            5:54.32   1 
 18 Chun, Sabrina             05 Speed Unlimi           5:58.00   1 
 19 Lewis, Tamsyn             04 Flanagan Cla           5:59.17   1 
 20 Yasuda, Manami            05 King Cobras            6:32.24   1 
 21 Vest, Megan               05 King Cobras            6:48.65   1 
 22 O'Brien, Finnley          05 Federal Way            8:10.45   1 
 
Event 207  3000 Meter 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lucas, Kayla              04 36-Unattache          11:53.63  
  2 Swegler Richmond, Kaia    04 36-Unattache          12:01.13  
  3 Lorenz, Hannah            05 Cascade Stri          12:18.44  
  4 Lewis, Tamsyn             04 Flanagan Cla          12:30.32  
  5 Wolf, Claudia             04 Cascade Stri          12:39.32  
  6 Soriano, Yesenia          05 Federal Way           13:15.60  
  7 O'Brien, Finnley          05 Federal Way           18:42.68  
 
Event 208  1500 Meter Race Walk 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brown, Karlia             05 South Centra          12:38.27  
 
Event 209  80 Meter Hurdles 11-12 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Gayles, Kaiha             04 High Voltage             13.32   3.7  2 
  2 McCants, Jenay            04 Flanagan Cla             13.35   3.7  2 
  3 Kim, Elizabeth            04 Cascade Stri             14.38   3.7  2 
  4 Silvera, Dy'Naizha        05 Team Blackou             14.87   3.7  2 
  5 Huston, Abbie             04 Flanagan Cla             15.13   3.7  2 
  6 Paduano, Olivia           04 36-Unattache             15.24   3.7  2 
  7 Vittori, Mia              04 South Kipsap Tra         15.50   3.7  2 
  8 Moll, Amanda              05 Barron Park              16.00   2.6  1 
  9 Moll, Hana                05 Barron Park              16.46   2.6  1 
 10 West, Raeauna             04 Flanagan Cla             16.76   3.7  2 
 11 Martinez, Monica          05 Flanagan Cla             17.06   2.6  1 
 12 Kee, Olivia               05 Barron Park              17.83   2.6  1 
 13 Baker, Kya                04 Cascade Stri             17.85   2.6  1 
 14 Mills, Macayla            05 Cascade Stri             18.13   2.6  1 
 15 Foree, Karina             05 Federal Way              19.44   2.6  1 
 
Event 210  4x100 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Xtreme Speed  'A'                                     56.32  
 
Event 211  4x400 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cascade Striders  'A'                               4:53.83  
 
Event 212  4x800 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed Unlimited  'A'                               11:14.12  
  2 Cascade Striders  'A'                              11:31.74  
 
Event 213  High Jump 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Moll, Hana                05 Barron Park              1.30m    4-03.25 
  2 Huston, Abbie             04 Flanagan Cla            J1.30m    4-03.25 
  3 McCants, Jenay            04 Flanagan Cla             1.25m    4-01.25 
  4 Silvera, Dy'Naizha        05 Team Blackou            J1.25m    4-01.25 
  5 Moll, Amanda              05 Barron Park             J1.25m    4-01.25 
  6 Scruggs, Annelise         04 Flanagan Cla             1.15m    3-09.25 
  7 Martinez, Monica          05 Flanagan Cla             1.10m    3-07.25 
  8 Baker, Kya                04 Cascade Stri             1.05m    3-05.25 
  9 George, Sydney            04 Evergreen St            J1.05m    3-05.25 
 
Event 214  Long Jump 11-12 Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Thornton, Maasai          04 Rainier Beac             4.45m   NWI  14-07.25 
  2 McCants, Jenay            04 Flanagan Cla             4.29m   NWI  14-01.00 
  3 Gayles, Kaiha             04 High Voltage             4.17m   NWI  13-08.25 
  4 Willems, Jana             05 Speed Unlimi             4.11m   NWI  13-06.00 
  5 Laurence, Jaylah          05 Xtreme Speed             3.90m   NWI  12-09.50 
  6 Moll, Hana                05 Barron Park              3.88m   NWI  12-08.75 
  7 Wague, Manthita           04 Rain City Fl             3.87m   NWI  12-08.50 
  8 Moll, Amanda              05 Barron Park              3.62m   NWI  11-10.50 
  9 Brathwaite, Jasmine       04 South Centra             3.48m   NWI  11-05.00 
 10 Vittori, Mia              04 South Kipsap Tra         3.45m   NWI  11-04.00 
 11 Cooper, Simone            04 Xtreme Speed             3.42m   NWI  11-02.75 
 12 Jackson, Dreanna          05 Xtreme Speed             3.15m   NWI  10-04.00 
 13 Rivera-Nales, Bianca      04 King Cobras              2.89m   NWI   9-05.75 
 
Event 215  Shot Put 6 lb. 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Straka, Tyara             04 36-Unattache            10.97m   36-00.00 
  2 Welch, Haniah             04 Team Blackou             8.69m   28-06.25 
  3 Ward, Taja                05 Rainier Beac             8.37m   27-05.50 
  4 Straka, Mataya            05 36-Unattache             7.10m   23-03.50 
  5 Baker, Kya                04 Cascade Stri             6.88m   22-07.00 
  6 Shigemitsu, Hanna         05 Speed Unlimi             6.75m   22-01.75 
  7 Kirk-Woodbury, Sophronia  05 High Voltage             5.62m   18-05.25 
  8 Whitaker, Olivia          04 Sonic Boom R             5.04m   16-06.50 
  9 Murphy, Alyvia            05 Kitsap Flier             4.43m   14-06.50 
 
Event 216  Discus Throw 1kg 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Straka, Tyara             04 36-Unattache            18.80m      61-08 
  2 Welch, Haniah             04 Team Blackou            17.12m      56-02 
  3 Shigemitsu, Hanna         05 Speed Unlimi            14.47m      47-06 
  4 Whitaker, Olivia          04 Sonic Boom R            14.28m      46-10 
  5 Kirk-Woodbury, Sophronia  05 High Voltage            13.72m      45-00 
  6 Murphy, Alyvia            05 Kitsap Flier            11.11m      36-05 
  7 Brown, Karlia             05 South Centra            10.79m      35-05 
 
Event 217  Javelin Throw 300g 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Silvera, Dy'Naizha        05 Team Blackou            25.74m      84-05 
  2 Scruggs, Annelise         04 Flanagan Cla            23.37m      76-08 
  3 West, Raeauna             04 Flanagan Cla            20.10m      65-11 
  4 Ward, Taja                05 Rainier Beac            16.58m      54-05 
  5 Kee, Olivia               05 Barron Park             14.47m      47-06 
  6 Welch, Haniah             04 Team Blackou            13.85m      45-05 
  7 Kirk-Woodbury, Sophronia  05 High Voltage            11.18m      36-08 
  8 Brown, Karlia             05 South Centra            10.87m      35-08 
  9 Foree, Karina             05 Federal Way             10.07m      33-00 
 10 Murphy, Alyvia            05 Kitsap Flier             8.26m      27-01 
 
Event 218  Outdoor Pentathlon 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gayles, Kaiha             04 High Voltage              2429  
  2 VanGesen, Sierrah         04 South Kipsap Tra          1821  
  3 Silvera, Dy'Naizha        05 Team Blackou              1819  
  4 Moll, Hana                05 Barron Park               1657  
  5 Moll, Amanda              05 Barron Park               1498  
  6 Baker, Kya                04 Cascade Stri              1431  
  7 Lucas, Kayla              04 36-Unattache              1284  
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Girls Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gayles, Kaiha             04 High Voltage             14.22   NWI  2    814
  2 VanGesen, Sierrah         04 South Kipsap Tra         16.03   NWI  1    580
  3 Silvera, Dy'Naizha        05 Team Blackou             17.34   NWI  1    433
  4 Moll, Amanda              05 Barron Park              17.39   NWI  1    428
  5 Baker, Kya                04 Cascade Stri             17.76   NWI  2    390
  6 Moll, Hana                05 Barron Park              17.77   NWI  2    389
  7 Lucas, Kayla              04 36-Unattache             20.08   NWI  2    191
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 11-12 Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gayles, Kaiha             04 High Voltage             7.43m   24-04.50    363
  2 Baker, Kya                04 Cascade Stri             6.46m   21-02.50    301
  3 VanGesen, Sierrah         04 South Kipsap Tra         6.05m   19-10.25    274
  4 Silvera, Dy'Naizha        05 Team Blackou             5.68m   18-07.75    251
  5 Moll, Amanda              05 Barron Park              5.41m   17-09.00    234
  6 Moll, Hana                05 Barron Park              5.33m   17-06.00    229
  7 Lucas, Kayla              04 36-Unattache             5.14m   16-10.50    217
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 11-12 Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moll, Hana                05 Barron Park              1.35m    4-05.00    460
  2 VanGesen, Sierrah         04 South Kipsap Tra         1.30m    4-03.25    409
  3 Silvera, Dy'Naizha        05 Team Blackou             1.25m    4-01.25    359
  3 Gayles, Kaiha             04 High Voltage             1.25m    4-01.25    359
  5 Moll, Amanda              05 Barron Park              1.15m    3-09.25    266
  5 Baker, Kya                04 Cascade Stri             1.15m    3-09.25    266
  7 Lucas, Kayla              04 36-Unattache             1.10m    3-07.25    222
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Gayles, Kaiha             04 High Voltage             4.38m   NWI  14-04.50    398
  2 VanGesen, Sierrah         04 South Kipsap Tra         3.97m   NWI  13-00.25    301
  3 Silvera, Dy'Naizha        05 Team Blackou             3.89m   NWI  12-09.25    283
  4 Moll, Hana                05 Barron Park              3.78m   NWI  12-05.00    259
  4 Baker, Kya                04 Cascade Stri             3.78m   NWI  12-05.00    259
  6 Moll, Amanda              05 Barron Park              3.58m   NWI  11-09.00    216
  7 Lucas, Kayla              04 36-Unattache             3.46m   NWI  11-04.25    192
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter 11-12 Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gayles, Kaiha             04 High Voltage           2:47.01     495
  2 Silvera, Dy'Naizha        05 Team Blackou           2:47.18     493
  3 Lucas, Kayla              04 36-Unattache           2:50.14     462
  4 Moll, Amanda              05 Barron Park            3:01.26     354
  5 Moll, Hana                05 Barron Park            3:05.03     320
  6 VanGesen, Sierrah         04 South Kipsap Tra       3:12.57     257
  7 Baker, Kya                04 Cascade Stri           3:18.13     215
 
Event 252  100 Meter 11-12 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Taylor III, Tyrone        04 Rainier Beac             12.22Q  2.7  3 
  2 Rosario III, Miguel       04 Cascade Stri             12.88Q  4.1  2 
  3 Jenkins, Jaylon           05 Federal Way              13.24Q  1.6  4 
  4 Cozart, Ashton            04 Hill & Valley Ru         13.65Q  2.0  1 
  5 Weaver, Tyson             05 36-Unattache             13.65q  4.1  2 
  6 Davis, Jeremiah           04 Federal Way              13.68q  2.0  1 
  7 Willems, Jenson           04 Speed Unlimi             13.79q  2.7  3 
  8 Davis, Isaiah             04 Federal Way              13.85q  4.1  2 
  9 Charles, Jaylen           04 Hill & Valley Ru         13.88   1.6  4 
 10 Webb, Alexander           04 Bremerton Ja             13.97   2.7  3 
 11 Cole, Jarell              04 Kitsap Flier             14.09   1.6  4 
 12 Geary, Elijah             05 Bremerton Ja             14.14   4.1  2 
 13 Storey, Jaycob            04 Bremerton Ja             14.23   4.1  2 
 14 Durant, Malachi           05 Rainier Beac             14.28   2.7  3 
 15 Haines, Delaino           04 Rainier Beac             14.34   2.0  1 
 16 Harvey, Darus             05 South Centra             14.46   2.0  1 
 17 Marin, Deandre            05 Bremerton Ja             14.49   1.6  4 
 18 Dahlin, Peter             05 Cascade Stri             14.99   1.6  4 
 19 Ervin Jr, Brandon         05 Cheetah Trac             15.50   2.7  3 
 20 Naidu, Roshan             05 Cascade Stri             16.11   2.0  1 
 21 Hall, Curtis              05 South Centra             16.34   1.6  4 
 22 Montoya, Carlos           04 Tacoma Spart             16.49   4.1  2 
 
Event 252  100 Meter 11-12 Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Taylor III, Tyrone        04 Rainier Beac             12.32   2.6 
  2 Rosario III, Miguel       04 Cascade Stri             12.90   2.6 
  3 Jenkins, Jaylon           05 Federal Way              13.11   2.6 
  4 Davis, Jeremiah           04 Federal Way              13.42   2.6 
  5 Cozart, Ashton            04 Hill & Valley Ru         13.43   2.6 
  6 Willems, Jenson           04 Speed Unlimi             13.72   2.6 
  7 Weaver, Tyson             05 36-Unattache             13.74   2.6 
  8 Davis, Isaiah             04 Federal Way              13.79   2.6 
 
Event 253  200 Meter 11-12 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Taylor III, Tyrone        04 Rainier Beac             25.71Q  2.9  3 
  2 Rosario III, Miguel       04 Cascade Stri             26.64Q  2.7  1 
  3 Riley, Cole               04 Federal Way              27.38Q  2.7  2 
  4 Ganashamoorthy, Branden   04 Speed Unlimi             27.02Q  2.7  1 
  5 Cozart, Ashton            04 Hill & Valley Ru         28.73Q  2.7  2 
  6 Willems, Jenson           04 Speed Unlimi             29.02Q  2.9  3 
  7 Haines, Delaino           04 Rainier Beac             29.67q  2.7  2 
  8 Storey, Jaycob            04 Bremerton Ja             29.75q  2.7  1 
  9 Webb, Alexander           04 Bremerton Ja             30.28   2.7  2 
 10 Herndon, Miles            05 Rain City Fl             30.28   2.9  3 
 11 Jenkins, Jaylon           05 Federal Way              30.54   2.7  1 
 12 Harvey, Darus             05 South Centra             30.71   2.7  2 
 13 Dahlin, Peter             05 Cascade Stri             31.10   2.9  3 
 14 Durant, Malachi           05 Rainier Beac             31.26   2.7  2 
 15 Purcell, Quincy           05 Rain City Fl             33.17   2.7  1 
 16 Ervin Jr, Brandon         05 Cheetah Trac             33.65   2.7  2 
 17 Naidu, Roshan             05 Cascade Stri             35.09   2.9  3 
 
Event 253  200 Meter 11-12 Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Taylor III, Tyrone        04 Rainier Beac             25.21   1.3 
  2 Rosario III, Miguel       04 Cascade Stri             26.97   1.3 
  3 Ganashamoorthy, Branden   04 Speed Unlimi             27.26   1.3 
  4 Riley, Cole               04 Federal Way              27.76   1.3 
  5 Cozart, Ashton            04 Hill & Valley Ru         28.84   1.3 
  6 Storey, Jaycob            04 Bremerton Ja             29.10   1.3 
  7 Willems, Jenson           04 Speed Unlimi             29.58   1.3 
 
Event 254  400 Meter 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Riley, Cole               04 Federal Way            1:00.65   3 
  2 Anderson, Markai          04 Rain City Fl           1:02.51   3 
  3 Daniels, Ishaan           04 Cascade Stri           1:02.62   3 
  4 Buetow, Theodore          04 Whatcom Tess           1:04.36   3 
  5 Floyd, Tyler              04 36-Unattache           1:04.94   3 
  6 Galindo-Navarro, Gabriel  04 Speed Unlimi           1:05.66   3 
  7 Oliver, Drew              05 Rain City Fl           1:05.68   3 
  8 Duncan, Jamel             05 Rainier Beac           1:06.08   1 
  9 Storey, Jaycob            04 Bremerton Ja           1:07.32   2 
 10 Greer, Rowan              05 Cascade Stri           1:07.56   1 
 11 Khan, Azad                05 Speed Unlimi           1:09.90   2 
 12 Knopik, Orion             04 Federal Way            1:10.39   2 
 13 Herndon, Miles            05 Rain City Fl           1:10.91   2 
 14 Bulmer, Trenton           05 Bremerton Ja           1:13.26   1 
 15 Ervin Jr, Brandon         05 Cheetah Trac           1:14.97   1 
 16 Frazier, Jonathan         05 Team Blackou           1:15.35   2 
 17 Purcell, Quincy           05 Rain City Fl           1:19.78   2 
 
Event 255  800 Meter 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Riley, Cole               04 Federal Way            2:23.46   2 
  2 Fosha Jr, Stephon         05 South Centra           2:25.14   2 
  3 Anderson, Markai          04 Rain City Fl           2:25.67   2 
  4 Heisser, Aaron            04 Speed Unlimi           2:26.34   2 
  5 Daniels, Ishaan           04 Cascade Stri           2:28.91   2 
  6 Duncan, Jamel             05 Rainier Beac           2:35.19   1 
  7 Leary, Peter              04 Rain City Fl           2:35.52   2 
  8 Greer, Rowan              05 Cascade Stri           2:38.00   2 
  9 Floyd, Tyler              04 36-Unattache           2:40.38   2 
 10 Gurman, Matan             04 Cascade Stri           2:44.88   1 
 11 Nash, Kivon               04 Team Blackou           2:45.23   1 
 12 Stafford, Luke            04 Snohomish Tr           2:45.38   1 
 13 Cammack, Brian            04 Team Blackou           2:50.31   2 
 14 Miller, Louden            04 Team Blackou           2:54.33   1 
 15 Carter, Andre             04 Federal Way            2:55.83   1 
 
Event 256  1500 Meter 11-12 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fosha Jr, Stephon         05 South Centra           4:52.02   2 
  2 Dinh, Tyler               04 Evergreen St           4:55.87   2 
  3 Oliver, Drew              05 Rain City Fl           5:00.20   2 
  4 Fisher, Hayden            04 Federal Way            5:00.94   2 
  5 Sandnes, Will             05 Rain City Fl           5:02.09   2 
  6 Buetow, Theodore          04 Whatcom Tess           5:05.25   2 
  7 Heisser, Aaron            04 Speed Unlimi           5:06.46   2 
  8 Villanueva, Kya           04 Cascade Stri           5:10.70   2 
  9 Bleakley-Harris, Stephen  05 Rain City Fl           5:14.16   1 
 10 Veney, Tyson              04 Cheetah Trac           5:18.23   1 
 11 Olson, Rayjin             04 Cascade Stri           5:19.74   2 
 12 Knopik, Orion             04 Federal Way            5:25.64   2 
 13 Brown, Northern           04 Cascade Stri           5:26.66   2 
 14 Stafford, Luke            04 Snohomish Tr           5:30.61   1 
 15 Kosar, Liam               04 Speed Unlimi           5:30.96   2 
 16 Miller, Louden            04 Team Blackou           5:36.66   1 
 17 Gurman, Matan             04 Cascade Stri           5:37.98   1 
 18 Nash, Kivon               04 Team Blackou           5:45.90   1 
 19 Jensen, Conner            05 Cascade Stri           5:50.19   1 
 20 Imke, Steven              05 Team Blackou           6:01.21   1 
 21 Long, Josiah              04 36-Unattache           6:09.70   1 
 
Event 257  3000 Meter 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dinh, Tyler               04 Evergreen St          10:32.04  
  2 Fosha Jr, Stephon         05 South Centra          10:32.60  
  3 Villanueva, Kya           04 Cascade Stri          10:58.84  
  4 Bleakley-Harris, Stephen  05 Rain City Fl          11:10.70  
  5 Olson, Rayjin             04 Cascade Stri          11:16.89  
  6 Leary, Peter              04 Rain City Fl          11:18.24  
  7 Stafford, Luke            04 Snohomish Tr          11:25.80  
  8 Brown, Northern           04 Cascade Stri          11:32.73  
  9 Kosar, Liam               04 Speed Unlimi          11:38.13  
 10 Gurman, Matan             04 Cascade Stri          12:14.74  
 11 Imke, Steven              05 Team Blackou          12:43.68  
 
Event 259  80 Meter Hurdles 11-12 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Harvey, Darus             05 South Centra             14.49   3.2  2 
  2 Frazier, Jonathan         05 Team Blackou             14.60   3.2  2 
  3 Richmond, Bryce           04 South Kipsap Tra         15.04   3.2  2 
  4 Cole, Jarell              04 Kitsap Flier             15.63   3.5  1 
  5 Stewart, Noah             05 Rainier Beac             16.86   3.5  1 
  6 Carter, Andre             04 Federal Way              17.00   3.2  2 
  7 Hall, Curtis              05 South Centra             17.28   3.2  2 
  8 Cammack, Brian            04 Team Blackou             18.10   3.5  1 
  9 Long, Josiah              04 36-Unattache             19.32   3.2  2 
 
Event 260  4x100 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Rainier Beach Track  'A'                              55.93  
  2 Federal Way Track  'A'                                56.01  
  3 Bremerton Jaguars  'A'                                58.53  
 
Event 261  4x400 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cascade Striders  'A'                               4:38.19  
 
Event 262  4x800 Meter Relay 11-12 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Rain City Flyers  'A'                              10:21.79  
  2 Speed Unlimited  'A'                               11:10.51  
  3 Team Blackout Elite Track  'A'                     11:21.97  
 
Event 263  High Jump 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ganashamoorthy, Branden   04 Speed Unlimi             1.35m    4-05.00 
  2 Galindo-Navarro, Gabriel  04 Speed Unlimi             1.30m    4-03.25 
  3 Khan, Azad                05 Speed Unlimi            J1.30m    4-03.25 
  4 Frazier, Jonathan         05 Team Blackou             1.25m    4-01.25 
  4 Dinh, Clark               04 Evergreen St             1.25m    4-01.25 
  4 Sondgroth, James          04 Barron Park              1.25m    4-01.25 
  7 Pumphrey, Makoa           05 Speed Unlimi            J1.25m    4-01.25 
  8 Fisher, Hayden            04 Federal Way              1.15m    3-09.25 
 
Event 264  Long Jump 11-12 Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ganashamoorthy, Branden   04 Speed Unlimi             5.09m   NWI  16-08.50 
  2 Jenkins, Jaylon           05 Federal Way              4.77m   NWI  15-07.75 
  3 Dinh, Tyler               04 Evergreen St             3.96m   NWI  13-00.00 
  4 Holcombe, Jonathan        05 Barron Park              3.91m   NWI  12-10.00 
  5 Dahlin, Peter             05 Cascade Stri             3.64m   NWI  11-11.50 
  6 Pumphrey, Makoa           05 Speed Unlimi             3.61m   NWI  11-10.25 
  7 Stewart, Noah             05 Rainier Beac             3.59m   NWI  11-09.50 
  8 Long, Josiah              04 36-Unattache             3.30m   NWI  10-10.00 
  9 Hall, Curtis              05 South Centra             3.26m   NWI  10-08.50 
 10 Naidu, Roshan             05 Cascade Stri             3.22m   NWI  10-06.75 
 -- Cozart, Ashton            04 Hill & Valley Ru          FOUL                 
 
Event 265  Shot Put 6 lb. 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Berger, Max               05 Rainier Beac             9.34m   30-07.75 
  2 Wolff, Alexander          04 36-Unattache             7.93m   26-00.25 
  3 Wubbena, Xavier           04 Evergreen St             7.60m   24-11.25 
  4 Jennings, Elijah          05 Federal Way              7.20m   23-07.50 
  5 Olson, Rayjin             04 Cascade Stri             6.97m   22-10.50 
  6 Bates, Tyler              05 36-Unattache             6.91m   22-08.00 
  7 Garcha, Harshaan          05 Xtreme Speed             6.57m   21-06.75 
 
Event 266  Discus Throw 1kg 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wubbena, Xavier           04 Evergreen St            20.25m      66-05 
  2 Bates, Tyler              05 36-Unattache            18.22m      59-09 
  3 Cole, Jarell              04 Kitsap Flier            18.21m      59-09 
 
Event 267  Javelin Throw 300g 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Berger, Max               05 Rainier Beac            37.39m     122-08 
  2 Wubbena, Xavier           04 Evergreen St            27.09m      88-10 
  3 Levchak, Gavin            05 Federal Way             20.78m      68-02 
  4 Jennings, Elijah          05 Federal Way             18.99m      62-04 
  5 Willems, Jenson           04 Speed Unlimi            16.57m      54-04 
 
Event 268  Outdoor Pentathlon 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fisher, Hayden            04 Federal Way               1713  
  2 Greer, Rowan              05 Cascade Stri              1432  
  3 Frazier, Jonathan         05 Team Blackou              1287  
  4 Sondgroth, James          04 Barron Park               1210  
  5 Zilla, Joseph             05 Barron Park               1185  
  6 Cammack, Brian            04 Team Blackou               990  
  7 Long, Josiah              04 36-Unattache               969  
 
Event 268  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Frazier, Jonathan         05 Team Blackou             15.22   NWI  2    605
  2 Fisher, Hayden            04 Federal Way              15.32   NWI  2    592
  3 Greer, Rowan              05 Cascade Stri             16.69   NWI  1    446
  4 Zilla, Joseph             05 Barron Park              16.74   NWI  1    440
  5 Sondgroth, James          04 Barron Park              17.39   NWI  1    377
  6 Long, Josiah              04 36-Unattache             17.66   NWI  2    353
  7 Cammack, Brian            04 Team Blackou             18.79   NWI  2    259
 
Event 268  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 11-12 Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Greer, Rowan              05 Cascade Stri             6.56m   21-06.25    281
  2 Sondgroth, James          04 Barron Park              6.30m   20-08.00    266
  3 Fisher, Hayden            04 Federal Way              6.23m   20-05.25    262
  4 Frazier, Jonathan         05 Team Blackou             5.76m   18-10.75    235
  5 Cammack, Brian            04 Team Blackou             5.61m   18-05.00    226
  6 Long, Josiah              04 36-Unattache             4.87m   15-11.75    184
  7 Zilla, Joseph             05 Barron Park              4.70m   15-05.00    174
 
Event 268  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 11-12 Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sondgroth, James          04 Barron Park              1.31m    4-03.50    257
  2 Frazier, Jonathan         05 Team Blackou             1.25m    4-01.25    218
  3 Fisher, Hayden            04 Federal Way              1.22m    4-00.00    200
  4 Greer, Rowan              05 Cascade Stri             1.19m    3-10.75    182
  5 Zilla, Joseph             05 Barron Park              1.16m    3-09.50    165
  6 Long, Josiah              04 36-Unattache             1.10m    3-07.25    131
  7 Cammack, Brian            04 Team Blackou             1.00m    3-03.25     81
 
Event 268  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Greer, Rowan              05 Cascade Stri             3.70m   NWI  12-01.75    159
  1 Fisher, Hayden            04 Federal Way              3.70m   NWI  12-01.75    159
  3 Sondgroth, James          04 Barron Park              3.60m   NWI  11-09.75    145
  4 Zilla, Joseph             05 Barron Park              3.49m   NWI  11-05.50    129
  5 Long, Josiah              04 36-Unattache             3.35m   NWI  11-00.00    110
  6 Frazier, Jonathan         05 Team Blackou             2.73m   NWI   8-11.50     37
  7 Cammack, Brian            04 Team Blackou             2.47m   NWI   8-01.25     14
 
Event 268  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter 11-12 Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fisher, Hayden            04 Federal Way            5:10.64     500
  2 Cammack, Brian            04 Team Blackou           5:27.76     410
  3 Greer, Rowan              05 Cascade Stri           5:37.37     364
  4 Zilla, Joseph             05 Barron Park            5:56.87     277
  5 Frazier, Jonathan         05 Team Blackou           6:18.96     192
  6 Long, Josiah              04 36-Unattache           6:19.11     191
  7 Sondgroth, James          04 Barron Park            6:26.82     165
 
Event 302  100 Meter 13-14 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Dunn, Harlowe             02 Seattle Spee             12.42Q  0.5  3 
  2 Lemus, Cassandra          03 Cascade Stri             12.59Q  0.1  4 
  3 Richardson, Faith         02 Seattle Spee             12.74Q  1.6  1 
  4 Williams, Makayla         02 Xtreme Speed             12.79Q  3.4  2 
  5 Rosario, Mikaela          02 Cascade Stri             13.02Q  2.2  5 
  6 Johnson, Nyaijah          02 Bremerton Ja             13.05q  3.4  2 
  7 Williams, Devyonna        02 Top Flight               13.07q  2.2  5 
  8 Gaulden, Kymeal           03 Kitsap Flier             13.12q  0.1  4 
  9 Green, Aniya              02 36-Unattache             13.28   2.2  5 
 10 Morton, Jaylah            02 Evergreen St             13.37   0.5  3 
 11 Sincere, Lecia            03 Bremerton Ja             13.42   0.5  3 
 12 Mitchell, Aalysia         02 Bremerton Ja             13.56   0.1  4 
 13 Adams, Naomi              02 Barron Park              13.58   0.5  3 
 14 Green, Olivia             03 Evergreen St             13.66   1.6  1 
 15 Greene, Madison           03 Tacoma Spart             13.71   2.2  5 
 16 Dukes, Isreyanna          03 South Centra             13.79   2.2  5 
 17 Barrett, Asia             02 Speed Unlimi             13.81   0.5  3 
 18 Elliott, Eden             02 Speed Unlimi             13.88   0.1  4 
 19 Kemmotsu, Rio             02 Speed Unlimi             14.24   1.6  1 
 20 Hansen, Gabrielle         02 Speed Unlimi             14.62   1.6  1 
 21 Ramos, Tamia              03 Flying Ajs               14.86   0.5  3 
 22 Lee, Jordynne             03 South Centra             14.98   0.1  4 
 23 Giacometti, Emma          03 Rain City Fl             15.09   2.2  5 
 24 Mcqueen, Jaiya            03 Auburn Elite             15.16   1.6  1 
 25 Odukwe, Midijah           03 South Centra             15.70   3.4  2 
 
Event 302  100 Meter 13-14 Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Dunn, Harlowe             02 Seattle Spee             12.22   3.2 
  2 Lemus, Cassandra          03 Cascade Stri             12.23   3.2 
  3 Richardson, Faith         02 Seattle Spee             12.31   3.2 
  4 Williams, Makayla         02 Xtreme Speed             12.85   3.2 
  5 Williams, Devyonna        02 Top Flight               12.99   3.2 
  6 Rosario, Mikaela          02 Cascade Stri             13.09   3.2 
  7 Gaulden, Kymeal           03 Kitsap Flier             13.13   3.2 
  8 Johnson, Nyaijah          02 Bremerton Ja             13.20   3.2 
 
Event 303  200 Meter 13-14 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Dunn, Harlowe             02 Seattle Spee             25.53Q  2.3  4 
  2 Wilford, Rieko            02 Flying Ajs               25.64Q  3.1  2 
  3 Wick, Makena              03 Speed Unlimi             26.20Q  2.9  3 
  4 Williams, Makayla         02 Xtreme Speed             26.76Q  3.3  1 
  5 Richardson, Faith         02 Seattle Spee             25.72q  3.1  2 
  6 Green, Aniya              02 36-Unattache             26.94q  3.3  1 
  7 Gaulden, Kymeal           03 Kitsap Flier             27.16q  3.3  1 
  8 Williams, Devyonna        02 Top Flight               27.33q  3.1  2 
  9 Johnson, Nyaijah          02 Bremerton Ja             27.34   2.9  3 
 10 Bailey, Ellie             02 36-Unattache             27.64   2.9  3 
 11 Sanusi, Sherifat          03 High Voltage             27.86   2.9  3 
 12 Sincere, Lecia            03 Bremerton Ja             28.07   3.3  1 
 13 Barrett, Asia             02 Speed Unlimi             28.31   2.3  4 
 14 Adams, Naomi              02 Barron Park              28.39   2.3  4 
 15 Elliott, Eden             02 Speed Unlimi             28.47   3.1  2 
 16 Childs, Jaiden            02 Cascade Stri             28.51   3.3  1 
 17 Morton, Jaylah            02 Evergreen St             28.54   3.1  2 
 18 Dukes, Isreyanna          03 South Centra             28.82   2.9  3 
 19 Greene, Madison           03 Tacoma Spart             29.20   2.9  3 
 20 Mitchell, Aalysia         02 Bremerton Ja             29.36   2.3  4 
 21 Lee, Jordynne             03 South Centra             30.44   3.1  2 
 22 Burson, Hannah            02 Tacoma Spart             30.62   2.9  3 
 23 Hsieh, Victoria           02 Speed Unlimi             30.85   3.1  2 
 24 Mcqueen, Jaiya            03 Auburn Elite             32.03   3.3  1 
 25 Wreggelsworth, Liv        03 36-Unattache             32.38   3.3  1 
 26 Ramos, Tamia              03 Flying Ajs               32.63   2.3  4 
 
Event 303  200 Meter 13-14 Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Dunn, Harlowe             02 Seattle Spee             25.40   1.4 
  2 Richardson, Faith         02 Seattle Spee             25.78   1.4 
  3 Wick, Makena              03 Speed Unlimi             26.23   1.4 
  4 Wilford, Rieko            02 Flying Ajs               26.27   1.4 
  5 Williams, Makayla         02 Xtreme Speed             26.83   1.4 
  6 Gaulden, Kymeal           03 Kitsap Flier             26.97   1.4 
  7 Green, Aniya              02 36-Unattache             27.13   1.4 
  8 Williams, Devyonna        02 Top Flight               27.80   1.4 
 
Event 304  400 Meter 13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Wick, Makena              03 Speed Unlimi           1:00.31   4 
  2 Jaculewicz, Danielle      02 Rain City Fl           1:01.08   4 
  3 Sanusi, Sherifat          03 High Voltage           1:02.09   4 
  4 Bailey, Ellie             02 36-Unattache           1:02.10   4 
  5 Moffett, Ne'a             02 Osprey Track           1:04.68   1 
  6 Dukes, Isreyanna          03 South Centra           1:05.40   1 
  7 Robertson, Kelly          03 36-Unattache           1:05.43   4 
  8 Westlund, Gabrielle       03 Federal Way            1:05.60   4 
  9 Lobis, Drew               02 Evergreen St           1:05.96   4 
 10 Patterson, Avery          03 High Voltage           1:07.04   2 
 11 Turner, Brianna           03 Xtreme Speed           1:07.87   3 
 12 Schulz, Michaela          02 Hill & Valley Ru       1:08.68   3 
 13 Liang, Brooklyn           03 Cascade Stri           1:08.79   2 
 14 Williams, Makayla         02 Xtreme Speed           1:09.95   4 
 15 Yan, Linda                02 Cascade Stri           1:10.18   3 
 16 Burson, Hannah            02 Tacoma Spart           1:10.98   2 
 17 Hsieh, Victoria           02 Speed Unlimi           1:11.28   2 
 18 Lee, Jordynne             03 South Centra           1:11.93   3 
 19 Daugherty, Elizabeth      02 Snohomish Tr           1:13.71   3 
 20 Roberts, Hailey           02 Thriller Tra           1:13.75   3 
 21 Adams, Naomi              02 Barron Park            1:14.03   1 
 22 Wreggelsworth, Liv        03 36-Unattache           1:14.45   3 
 23 Davidson, Hannah          03 Hill & Valley Ru       1:14.87   3 
 24 Veney, Kendra             02 Cheetah Trac           1:15.72   1 
 
Event 305  800 Meter 13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jendrezak, Kate           02 Speed Unlimi           2:18.41   3 
  2 Mirkin, Sarah             03 Capitol Hill           2:22.74   3 
  3 Jaculewicz, Danielle      02 Rain City Fl           2:26.02   3 
  4 DeJarlais, Emily          03 Cascade Stri           2:28.27   3 
  5 Lund, Emma                03 36-Unattache           2:28.28   3 
  6 Abels, Kira               02 Snohomish Tr           2:29.22   3 
  7 Sanusi, Sherifat          03 High Voltage           2:30.32   3 
  8 Barkley, Lauren           02 Cascade Stri           2:30.89   2 
  9 Virdell, Maya             02 High Voltage           2:32.58   2 
 10 De La Paz, Daniela        03 Evergreen St           2:33.27   2 
 11 Hernandez, Yesenia        03 Team Blackou           2:34.42   1 
 12 Brown, Sophia             02 Flying Ajs             2:34.64   2 
 13 Lobis, Drew               02 Evergreen St           2:36.54   3 
 14 Bailey, Ellie             02 36-Unattache           2:39.64   2 
 15 Schulz, Michaela          02 Hill & Valley Ru       2:41.26   2 
 16 Turner, Brianna           03 Xtreme Speed           2:42.67   1 
 17 Liang, Brooklyn           03 Cascade Stri           2:47.97   2 
 18 Daugherty, Elizabeth      02 Snohomish Tr           2:48.90   2 
 19 Hubbard, Bridget          03 King Cobras            2:49.73   1 
 20 Lorenz, Ella              03 Cascade Stri           2:57.53   1 
 21 Veney, Kendra             02 Cheetah Trac           2:59.95   1 
 22 Sorem, Tori               03 36-Unattache           3:05.84   1 
 
Event 306  1500 Meter 13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, Julia              03 Speed Unlimi           4:50.84   2 
  2 Mirkin, Sarah             03 Capitol Hill           4:57.41   2 
  3 Jendrezak, Kate           02 Speed Unlimi           4:59.32   2 
  4 Nichols, Maya             02 Bremerton Ja           5:01.08   2 
  5 DeJarlais, Emily          03 Cascade Stri           5:06.35   2 
  6 De La Paz, Daniela        03 Evergreen St           5:12.46   2 
  7 Barkley, Lauren           02 Cascade Stri           5:12.73   2 
  8 Lewis, Natasha            02 Flanagan Cla           5:14.71   2 
  9 Arnold, Lauren            03 Cascade Stri           5:14.81   2 
 10 Lund, Emma                03 36-Unattache           5:16.12   1 
 11 Hernandez, Yesenia        03 Team Blackou           5:20.44   1 
 12 Long, Emilia              02 36-Unattache           5:25.28   1 
 13 Riordan, Kathleen         03 Federal Way            5:28.92   2 
 14 Cannistra, Kathryn        03 Cascade Stri           5:30.78   2 
 15 Ballard, Kelsey           03 Federal Way            5:32.15   1 
 16 Brown, Hannah             03 Whatcom Tess           5:39.13   1 
 17 Ziss, Kailey              02 36-Unattache           5:43.05   1 
 18 Yan, Linda                02 Cascade Stri           5:48.98   1 
 19 Hubbard, Bridget          03 King Cobras            5:50.12   1 
 20 Lorenz, Ella              03 Cascade Stri           6:11.53   1 
 21 Davidson, Hannah          03 Hill & Valley Ru       6:12.41   1 
 22 Olson, Sarah              03 Cascade Stri           6:26.03   1 
 
Event 307  3000 Meter 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Julia              03 Speed Unlimi          10:28.03  
  2 Nichols, Maya             02 Bremerton Ja          10:44.83  
  3 Tyran, Serena             02 Whatcom Tess          10:49.39  
  4 DeJarlais, Emily          03 Cascade Stri          10:57.04  
  5 Lewis, Natasha            02 Flanagan Cla          11:27.03  
  6 Riordan, Kathleen         03 Federal Way           11:30.60  
  7 Arnold, Lauren            03 Cascade Stri          11:33.73  
  8 Hernandez, Yesenia        03 Team Blackou          11:45.64  
  9 Ziss, Kailey              02 36-Unattache          12:48.94  
 10 Stafford, Jessica         02 Snohomish Tr          12:55.99  
 11 Olson, Sarah              03 Cascade Stri          13:27.98  
 -- Cannistra, Kathryn        03 Cascade Stri               DNF  
 
Event 308  3000 Meter Race Walk 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Roberts, Hailey           02 Thriller Tra          23:55.31  
  2 Odukwe, Midijah           03 South Centra          25:39.12  
 
Event 309  100 Meter Hurdles 13-14 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 George, Lucy              02 Evergreen St             15.45   3.2  3 
  2 Brady, Alaina             02 Tahoma Track Clu         15.66   4.2  1 
  3 Ganashamoorthy, Hannah    02 Speed Unlimi             15.77   3.2  3 
  4 Guthrie, Nicole           02 Flanagan Cla             16.21   3.2  3 
  5 Guest, Regina             02 Speed Unlimi             17.52   3.2  3 
  6 Long, Emilia              02 36-Unattache             17.62   3.2  3 
  7 Green, Olivia             03 Evergreen St             17.90   4.2  1 
  8 Dumaoal, Cienna           02 Speed Unlimi             18.07   3.2  3 
  9 Daugherty, Elizabeth      02 Snohomish Tr             18.21   3.2  3 
 10 Chaney, Lillian           03 King Cobras              18.23   4.2  1 
 11 Stafford, Jessica         02 Snohomish Tr             18.33   3.2  3 
 12 Troncoso, Taina           02 Hill & Valley Ru         18.39   3.7  2 
 13 Clark, Maya               03 Hill & Valley Ru         18.95   3.7  2 
 14 Fortado, Hannah           03 Thriller Tra             19.00   3.7  2 
 15 Sturgill, Lauren          02 Speed Unlimi             21.32   3.7  2 
 16 Sorem, Tori               03 36-Unattache             27.50   4.2  1 
 
Event 310  200 Meter Hurdles 13-14 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ganashamoorthy, Hannah    02 Speed Unlimi             29.86   1.6  3 
  2 George, Lucy              02 Evergreen St             30.01   1.6  3 
  3 Long, Emilia              02 36-Unattache             31.45   1.1  2 
  4 Robertson, Kelly          03 36-Unattache             31.61   1.6  3 
  5 Scott, Ezri               02 Cascade Stri             31.63   1.6  3 
  6 Fortado, Hannah           03 Thriller Tra             31.82   1.1  2 
  7 Guest, Regina             02 Speed Unlimi             31.87   1.6  3 
  8 Chaney, Lillian           03 King Cobras              32.90  -0.8  1 
  9 Daugherty, Elizabeth      02 Snohomish Tr             33.03  -0.8  1 
 10 Troncoso, Taina           02 Hill & Valley Ru         33.22   1.6  3 
 11 Clark, Maya               03 Hill & Valley Ru         34.38   1.1  2 
 12 Dumaoal, Cienna           02 Speed Unlimi             34.68   1.6  3 
 13 Ballard, Kelsey           03 Federal Way              35.99   1.1  2 
 14 Sturgill, Lauren          02 Speed Unlimi             36.74   1.1  2 
 15 Foree, Jadyn              02 Federal Way              36.79   1.1  2 
 
Event 311  4x100 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cascade Striders  'A'                                 52.20  
  2 Bremerton Jaguars  'A'                                52.84  
  3 High Voltage  'A'                                     54.10  
  4 Evergreen Storm  'A'                                  54.25  
 
Event 312  4x400 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed Unlimited  'A'                                4:12.01  
  2 High Voltage  'A'                                   4:21.23  
  3 Cascade Striders  'A'                               4:26.83  
 
Event 313  4x800 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed Unlimited  'A'                               10:20.98  
  2 Cascade Striders  'A'                              11:48.03  
 
Event 314  High Jump 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Guthrie, Nicole           02 Flanagan Cla             1.55m    5-01.00 
  2 Scott, Ezri               02 Cascade Stri             1.50m    4-11.00 
  3 Scott, Oni                02 Cascade Stri             1.40m    4-07.00 
  4 Fortado, Hannah           03 Thriller Tra            J1.40m    4-07.00 
  5 George, Lucy              02 Evergreen St             1.35m    4-05.00 
  6 Rosario, Mikaela          02 Cascade Stri            J1.35m    4-05.00 
  7 Jaculewicz, Danielle      02 Rain City Fl            J1.35m    4-05.00 
  8 Virdell, Maya             02 High Voltage            J1.35m    4-05.00 
  9 Long, Emilia              02 36-Unattache             1.30m    4-03.25 
 10 Lund, Emma                03 36-Unattache             1.20m    3-11.25 
 
Event 315  Pole Vault 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sturgill, Lauren          02 Speed Unlimi             2.45m    8-00.50 
  2 Hansen, Gabrielle         02 Speed Unlimi             2.15m    7-00.50 
 
Event 316  Long Jump 13-14 Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Lemus, Cassandra          03 Cascade Stri             5.28m  -0.6  17-04.00 
  2 Ganashamoorthy, Hannah    02 Speed Unlimi             5.04m  -1.1  16-06.50 
  3 Brady, Alaina             02 Tahoma Track Clu         4.91m  -1.1  16-01.50 
  4 Scott, Ezri               02 Cascade Stri             4.70m  -0.6  15-05.00 
  5 Cunliffe, Sophia          02 36-Unattache             4.47m  -0.3  14-08.00 
  6 Clark, Maya               03 Hill & Valley Ru         4.39m  -0.9  14-05.00 
  7 Sincere, Lecia            03 Bremerton Ja             4.34m  -0.2  14-03.00 
  8 Williams, Makayla         02 Xtreme Speed             4.29m   2.0  14-01.00 
  9 Sandoval, Gabriela        03 Flying Ajs               4.27m  -0.1  14-00.25 
 10 Gaulden, Kymeal           03 Kitsap Flier             4.24m   0.1  13-11.00 
 11 Elliott, Eden             02 Speed Unlimi             4.19m  -0.2  13-09.00 
 12 Kaiser, Lauren            02 Flanagan Cla             4.06m  -0.2  13-04.00 
 13 Troncoso, Taina           02 Hill & Valley Ru         4.02m  -0.9  13-02.25 
 14 Green, Olivia             03 Evergreen St             3.95m  -0.6  12-11.50 
 15 Hansen, Gabrielle         02 Speed Unlimi             3.81m   0.1  12-06.00 
 16 Spoonemore, Logan         02 High Voltage             3.71m  -0.7  12-02.25 
 17 Davidson, Hannah          03 Hill & Valley Ru         3.41m  -0.2  11-02.25 
 18 Giacometti, Emma          03 Rain City Fl             3.40m   0.2  11-02.00 
 
Event 317  Triple Jump 13-14 Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Wilford, Rieko            02 Flying Ajs              11.48m   2.9  37-08.00 
  2 Clark, Maya               03 Hill & Valley Ru         9.97m   3.5  32-08.50 
  3 Kaiser, Lauren            02 Flanagan Cla             8.68m   3.3  28-05.75 
 
Event 318  Shot Put 6 lb. 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Salazar, McKenzie         02 Osprey Track            12.03m   39-05.75 
  2 Brady, Alaina             02 Tahoma Track Clu        11.44m   37-06.50 
  3 Scott, Oni                02 Cascade Stri             9.93m   32-07.00 
  4 Taylor, Jazlynn           03 Xtreme Speed             9.77m   32-00.75 
  5 Sandoval, Gabriela        03 Flying Ajs               8.81m   28-11.00 
  6 Johnson, Irulan           03 Team Blackou             7.69m   25-02.75 
  7 Brown-Smith, Mia          03 South Centra             7.61m   24-11.75 
  8 Kemmotsu, Rio             02 Speed Unlimi             7.25m   23-09.50 
  9 Wachtman, Hailey          02 36-Unattache             6.26m   20-06.50 
 
Event 319  Discus Throw 1kg 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Guthrie, Nicole           02 Flanagan Cla            23.68m      77-08 
  2 Brown-Smith, Mia          03 South Centra            20.32m      66-08 
  3 Heidgerken, Ruby          03 Flanagan Cla            20.10m      65-11 
  4 Taylor, Jazlynn           03 Xtreme Speed            19.99m      65-07 
  5 Johnson, Irulan           03 Team Blackou            19.91m      65-04 
  6 Kemmotsu, Rio             02 Speed Unlimi            16.95m      55-07 
  7 Wachtman, Hailey          02 36-Unattache            14.90m      48-11 
 
Event 320  Javelin Throw 600g 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Panell, Maria             02 36-Unattache            27.67m      90-09 
  2 Spoonemore, Logan         02 High Voltage            22.56m      74-00 
  3 Stottlemyre, Gretchen     03 36-Unattache            20.09m      65-11 
  4 Heidgerken, Ruby          03 Flanagan Cla            17.84m      58-06 
  5 Schulz, Michaela          02 Hill & Valley Ru        16.08m      52-09 
  6 Johnson, Irulan           03 Team Blackou            14.48m      47-06 
 
Event 321  Outdoor Pentathlon 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brady, Alaina             02 Tahoma Track Clu          2673  
  2 Virdell, Maya             02 High Voltage              2065  
  3 Long, Emilia              02 36-Unattache              2048  
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles 13-14 Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Brady, Alaina             02 Tahoma Track Clu         15.94   NWI    722
  2 Long, Emilia              02 36-Unattache             18.23   NWI    465
  3 Virdell, Maya             02 High Voltage             19.60   NWI    336
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 13-14 Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brady, Alaina             02 Tahoma Track Clu        11.06m   36-03.50    599
  2 Long, Emilia              02 36-Unattache             6.46m   21-02.50    301
  3 Virdell, Maya             02 High Voltage             6.36m   20-10.50    294
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 13-14 Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brady, Alaina             02 Tahoma Track Clu         1.40m    4-07.00    512
  2 Virdell, Maya             02 High Voltage             1.35m    4-05.00    460
  3 Long, Emilia              02 36-Unattache             1.30m    4-03.25    409
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 13-14 Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Brady, Alaina             02 Tahoma Track Clu         4.91m   NWI  16-01.50    535
  2 Virdell, Maya             02 High Voltage             4.52m   NWI  14-10.00    433
  3 Long, Emilia              02 36-Unattache             4.21m   NWI  13-09.75    357
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter 13-14 Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Virdell, Maya             02 High Voltage           2:42.69     542
  2 Long, Emilia              02 36-Unattache           2:45.05     516
  3 Brady, Alaina             02 Tahoma Track Clu       3:06.78     305
 
Event 352  100 Meter 13-14 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ringo, Kelee              02 Cheetah Trac             11.36Q  0.9  3 
  2 DeWalt Jr, Malcolm        02 Bremerton Ja             11.81Q  1.5  2 
  3 Johnson, Adam             02 Bremerton Ja             12.04Q  0.2  4 
  4 Ealom, Jaden              02 Bremerton Ja             12.19Q  2.2  1 
  5 Davis, Deyondre           02 Thriller Tra             11.81q  1.5  2 
  6 Baker, Justin             02 Cascade Stri             11.86q  0.9  3 
  7 Lachance III, Robert      02 High Voltage             12.25q  2.2  1 
  8 Rentie IV, Joren James    03 Thriller Tra             12.55q  0.9  3 
  9 Dockery, Elijah           02 Flying Ajs               12.56   1.5  2 
 10 Pangelinan, Anjelo        02 Bremerton Ja             12.58   0.9  3 
 11 Shigemitsu, Kishin        02 Speed Unlimi             12.62   0.2  4 
 12 Napier, De Andre          03 Team Blackou             12.74   0.9  3 
 13 Jackson, Jordan           03 Auburn Elite             12.96   1.5  2 
 14 Hart, Quincy              02 Xtreme Speed             13.12   2.2  1 
 15 Yee, Ryan                 02 Cascade Stri             13.24   0.9  3 
 16 Naidu, Avinash            02 Cascade Stri             13.49   1.5  2 
 17 Feliciano, Jet            02 Bremerton Ja             13.49   0.2  4 
 18 Xie, Luke                 02 Speed Unlimi             13.58   2.2  1 
 19 Andrews, Cameron          03 South Centra             13.68   0.9  3 
 20 Taylor, Isaiah            02 Xtreme Speed             13.96   2.2  1 
 21 Call, Jordan              03 High Voltage             14.13   0.2  4 
 22 Birade, Carter            03 36-Unattache             14.24   1.5  2 
 23 Freeman, Oscar            02 South Centra             14.30   0.2  4 
 24 Sanu, Sohum               03 Cascade Stri             14.63   2.2  1 
 25 Wilder, Stanley           03 South Centra             14.76   0.2  4 
 26 Mehta, Yash               03 36-Unattache             15.25   1.5  2 
 
Event 352  100 Meter 13-14 Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ringo, Kelee              02 Cheetah Trac             11.27   2.3 
  2 Davis, Deyondre           02 Thriller Tra             11.69   2.3 
  3 DeWalt Jr, Malcolm        02 Bremerton Ja             11.78   2.3 
  4 Baker, Justin             02 Cascade Stri             11.81   2.3 
  5 Johnson, Adam             02 Bremerton Ja             12.09   2.3 
  6 Lachance III, Robert      02 High Voltage             12.15   2.3 
  7 Ealom, Jaden              02 Bremerton Ja             12.17   2.3 
  8 Rentie IV, Joren James    03 Thriller Tra             12.45   2.3 
 
Event 353  200 Meter 13-14 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ringo, Kelee              02 Cheetah Trac             22.89Q  1.4  5 
  2 DeWalt Jr, Malcolm        02 Bremerton Ja             24.31Q  1.6  2 
  3 Baker, Justin             02 Cascade Stri             24.46Q  2.6  3 
  4 Johnson, Adam             02 Bremerton Ja             24.87Q  2.1  4 
  5 Lachance III, Robert      02 High Voltage             25.12Q  1.2  1 
  6 Clark, Donovan            02 Hill & Valley Ru         24.71q  1.4  5 
  7 Dockery, Elijah           02 Flying Ajs               24.88q  2.1  4 
  8 Kaveny, Coben             02 Cascade Stri             25.37q  1.6  2 
  9 Robertson, DeShon         02 High Voltage             25.43   2.1  4 
 10 Shigemitsu, Kishin        02 Speed Unlimi             25.65   2.6  3 
 11 McAndie, David            02 Evergreen St             25.67   2.6  3 
 12 Napier, De Andre          03 Team Blackou             26.42   1.6  2 
 13 Wieburg, Dominic          02 Cascade Stri             26.45   1.2  1 
 14 Reynolds, Landon          02 Cascade Stri             26.60   1.6  2 
 15 Pangelinan, Anjelo        02 Bremerton Ja             26.93   1.4  5 
 16 Rentie IV, Joren James    03 Thriller Tra             27.14   1.2  1 
 17 Kwon, Simon               03 Speed Unlimi             27.21   1.4  5 
 18 Jackson, Jordan           03 Auburn Elite             27.45   1.6  2 
 19 Hart, Quincy              02 Xtreme Speed             27.52   2.1  4 
 20 Yee, Ryan                 02 Cascade Stri             27.71   2.1  4 
 21 Andrews, Cameron          03 South Centra             27.96   1.4  5 
 22 Manogaran, Narendra       03 Cascade Stri             28.24   2.6  3 
 23 Smith, Lucas              02 Sewell Insti             28.62   2.6  3 
 24 Patron, Joseph            03 Sewell Insti             28.74   1.6  2 
 25 Xie, Luke                 02 Speed Unlimi             28.75   1.2  1 
 26 Call, Jordan              03 High Voltage             29.24   1.6  2 
 27 Barley, Addison           03 Speed Unlimi             29.42   2.1  4 
 28 Birade, Carter            03 36-Unattache             29.43   1.2  1 
 29 Patron, Jacob             03 Sewell Insti             30.28   1.4  5 
 30 Sanu, Sohum               03 Cascade Stri             30.63   1.2  1 
 31 Wilder, Stanley           03 South Centra             30.83   1.4  5 
 
Event 353  200 Meter 13-14 Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ringo, Kelee              02 Cheetah Trac             22.91   3.0 
  2 Baker, Justin             02 Cascade Stri             24.00   3.0 
  3 DeWalt Jr, Malcolm        02 Bremerton Ja             24.39   3.0 
  4 Clark, Donovan            02 Hill & Valley Ru         24.47   3.0 
  5 Lachance III, Robert      02 High Voltage             24.88   3.0 
  6 Dockery, Elijah           02 Flying Ajs               25.10   3.0 
  7 Johnson, Adam             02 Bremerton Ja             25.66   3.0 
 
Event 354  400 Meter 13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Baker, Justin             02 Cascade Stri             54.24   3 
  2 Yochum, Nicholas          02 Hill & Valley Ru         55.43   3 
  3 Robertson, DeShon         02 High Voltage             56.87   3 
  4 Busken, Walker            02 36-Unattache             57.25   3 
  5 Ealom, Jaden              02 Bremerton Ja             58.51   3 
  6 McAndie, James            02 Evergreen St             59.35   3 
  7 McAndie, David            02 Evergreen St             59.41   3 
  8 Feliciano, Jet            02 Bremerton Ja             59.84   3 
  9 Reynolds, Landon          02 Cascade Stri           1:00.10   2 
 10 Kwon, Simon               03 Speed Unlimi           1:00.23   2 
 11 Napier, De Andre          03 Team Blackou           1:01.40   1 
 12 Hart, Quincy              02 Xtreme Speed           1:03.98   2 
 13 Yee, Ryan                 02 Cascade Stri           1:04.03   2 
 14 Smith, Lucas              02 Sewell Insti           1:04.99   2 
 15 Manogaran, Narendra       03 Cascade Stri           1:05.42   2 
 16 Patron, Joseph            03 Sewell Insti           1:05.57   2 
 17 Patron, Jacob             03 Sewell Insti           1:07.83   1 
 18 Barley, Addison           03 Speed Unlimi           1:08.12   2 
 19 Sanu, Sohum               03 Cascade Stri           1:08.30   1 
 20 Klinge, Trent             03 Cascade Stri           1:09.26   1 
 
Event 355  800 Meter 13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Martinez, Brian           02 Speed Unlimi           2:07.23   3 
  2 Sturdevant, Landon        03 Whatcom Tess           2:12.34   3 
  3 Yochum, Nicholas          02 Hill & Valley Ru       2:13.08   3 
  4 Geiger, Samuel            02 36-Unattache           2:14.83   3 
  5 Lyons, Harrison           03 Federal Way            2:16.36   3 
  6 Joseph, Elian             02 Speed Unlimi           2:16.55   3 
  7 Smith, Anthony            03 Speed Unlimi           2:17.98   3 
  8 Blunden, Justin           02 Speed Unlimi           2:18.30   3 
  9 Murphy, Caleb             03 36-Unattache           2:25.42   2 
 10 Marin Jr, Andre           02 Bremerton Ja           2:25.54   2 
 11 Greer, Ian                03 Cascade Stri           2:26.88   2 
 12 Konecny, Patrick          03 Flying Ajs             2:27.41   2 
 13 Silverman, Caleb          02 Rainier Beac           2:28.05   1 
 14 Flinn, Owen               03 Snohomish Tr           2:34.58   2 
 15 Hayward, Connor           02 Evergreen St           2:36.37   1 
 16 Hayward, Mitchell         02 Evergreen St           2:36.47   1 
 17 Martin, Toby              02 Tacoma Spart           2:37.93   1 
 18 Robles, Vincenzo          03 Evergreen St           2:38.07   2 
 19 Klinge, Trent             03 Cascade Stri           2:41.78   2 
 20 Walker, Jonathan          03 36-Unattache           2:50.01   1 
 21 Ensminger, Luke           03 Cascade Stri           3:03.38   1 
 
Event 356  1500 Meter 13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Martinez, Brian           02 Speed Unlimi           4:27.39   2 
  2 Geiger, Samuel            02 36-Unattache           4:34.20   2 
  3 Sturdevant, Landon        03 Whatcom Tess           4:35.66   2 
  4 Lyons, Harrison           03 Federal Way            4:45.60   2 
  5 Joseph, Elian             02 Speed Unlimi           4:46.33   2 
  6 Smith, Anthony            03 Speed Unlimi           4:46.90   2 
  7 Wolf, Oliver              02 Cascade Stri           4:54.39   2 
  8 Murphy, Caleb             03 36-Unattache           4:55.36   2 
  9 Robles, Vincenzo          03 Evergreen St           4:56.54   2 
 10 Bargfrede, Cooper         03 Rain City Fl           4:59.41   2 
 11 Blunden, Justin           02 Speed Unlimi           5:00.40   2 
 12 Konecny, Patrick          03 Flying Ajs             5:00.77   1 
 13 Moughon, Benjamin         03 Speed Unlimi           5:03.72   1 
 14 Zimmerman, Ryan           02 Federal Way            5:05.01   2 
 15 Silverman, Caleb          02 Rainier Beac           5:06.03   1 
 16 Marin Jr, Andre           02 Bremerton Ja           5:07.58   2 
 17 Greer, Ian                03 Cascade Stri           5:08.19   1 
 18 Hayward, Mitchell         02 Evergreen St           5:12.35   1 
 19 Hayward, Connor           02 Evergreen St           5:14.25   1 
 20 Bill, Kahee-Loosh         03 Native Strid           5:17.86   1 
 21 Behan, Hale               03 Cascade Stri           5:18.22   1 
 22 Martin, Toby              02 Tacoma Spart           5:26.75   1 
 23 Kraft, Yoav               03 Cascade Stri           5:59.92   1 
 24 Linscott, Emerson         03 Cascade Stri           6:00.39   1 
 
Event 357  3000 Meter 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Flinn, Owen               03 Snohomish Tr          10:22.19  
  2 Wolf, Oliver              02 Cascade Stri          10:30.76  
  3 Bargfrede, Cooper         03 Rain City Fl          10:48.56  
  4 Moughon, Benjamin         03 Speed Unlimi          10:50.51  
  5 Zimmerman, Ryan           02 Federal Way           10:51.27  
  6 Robles, Vincenzo          03 Evergreen St          11:00.65  
  7 Behan, Hale               03 Cascade Stri          12:02.74  
  8 Blair, Russell            03 Evergreen St          12:23.23  
  9 Ensminger, Luke           03 Cascade Stri          12:46.65  
 
Event 359  100 Meter Hurdles 13-14 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Clark, Donovan            02 Hill & Valley Ru         14.53   3.3  2 
  2 Wilson, Colby             02 36-Unattache             15.47   3.0  1 
  3 Naidu, Avinash            02 Cascade Stri             17.30   3.3  2 
  4 Gingerich, Emmet          03 Cascade Stri             17.77   3.3  2 
  5 Vaughn, Isaac             03 Cascade Stri             17.93   3.0  1 
  6 Andrews, Cameron          03 South Centra             18.58   3.3  2 
  7 Napier, De Andre          03 Team Blackou             19.08   3.3  2 
  8 Ferguson, Ian             03 Cascade Stri             19.68   3.3  2 
  9 Freeman, Oscar            02 South Centra             20.20   3.0  1 
 
Event 360  200 Meter Hurdles 13-14 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Davis, Deyondre           02 Thriller Tra             26.17   1.2  2 
  2 Clark, Donovan            02 Hill & Valley Ru         27.37   1.2  2 
  3 Singh, Taranvir           02 Xtreme Speed             29.57   1.2  2 
  4 Napier, De Andre          03 Team Blackou             29.94   1.1  1 
  5 Wood, Joshua              03 High Voltage             30.07   1.1  1 
  6 Naidu, Avinash            02 Cascade Stri             30.09   1.2  2 
  7 Andrews, Cameron          03 South Centra             30.67   1.2  2 
  8 Vaughn, Isaac             03 Cascade Stri             30.86   1.2  2 
  9 Freeman, Oscar            02 South Centra             32.33   1.1  1 
 10 Murphy, Caleb             03 36-Unattache             32.41   1.2  2 
 11 Williams, Vaughn          03 Xtreme Speed             34.41   1.1  1 
 12 Napier, Kemarion          03 Team Blackou             36.90   1.1  1 
 
Event 361  4x100 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Bremerton Jaguars  'A'                                46.85  
  2 High Voltage  'A'                                     48.29  
  3 Xtreme Speed  'A'                                     52.41  
 
Event 362  4x400 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Speed Unlimited  'A'                                4:04.99  
  2 Cascade Striders  'A'                               4:12.02  
  3 Xtreme Speed  'A'                                   4:14.01  
  4 Evergreen Storm  'A'                                4:20.22  
 
Event 363  4x800 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Evergreen Storm  'A'                               10:44.98  
  2 Speed Unlimited  'A'                               10:58.90  
 
Event 364  High Jump 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McAndie, David            02 Evergreen St             1.65m    5-05.00 
  2 Wilson, Colby             02 36-Unattache             1.60m    5-03.00 
  3 Ferguson, Ian             03 Cascade Stri             1.55m    5-01.00 
  4 Thompson, Kyan            03 Evergreen St            J1.55m    5-01.00 
  5 Kaveny, Coben             02 Cascade Stri             1.50m    4-11.00 
  6 Dockery, Elijah           02 Flying Ajs              J1.50m    4-11.00 
  7 Laurence II, James        02 Xtreme Speed            J1.50m    4-11.00 
  8 Wood, Joshua              03 High Voltage             1.45m    4-09.00 
  9 Tongco, Jomari            02 Xtreme Speed            J1.30m    4-03.25 
 10 Gingerich, Emmet          03 Cascade Stri            J1.40m    4-07.00 
 11 Lincoln, Alec             03 Cascade Stri            J1.35m    4-05.00 
 12 Williams, Vaughn          03 Xtreme Speed            J1.30m    4-03.25 
 13 Vaughn, Isaac             03 Cascade Stri            J1.30m    4-03.25 
 14 Kaveny, Kyler             03 Cascade Stri             1.25m    4-01.25 
 -- Blunden, Justin           02 Speed Unlimi                NH            
 
Event 366  Long Jump 13-14 Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Clark, Donovan            02 Hill & Valley Ru         5.50m  -0.6  18-00.50 
  2 Rentie IV, Joren James    03 Thriller Tra             5.47m   0.8  17-11.50 
  3 Blue, George              02 36-Unattache             5.31m   0.3  17-05.25 
  4 McAndie, James            02 Evergreen St             5.15m  -1.6  16-10.75 
  5 Wieburg, Dominic          02 Cascade Stri             5.06m  -0.4  16-07.25 
  6 Yochum, Nicholas          02 Hill & Valley Ru         5.02m   0.7  16-05.75 
  7 Wolf, Oliver              02 Cascade Stri             4.79m  -0.2  15-08.75 
  8 Robertson, DeShon         02 High Voltage             4.69m   0.1  15-04.75 
  9 Tongco, Jomari            02 Xtreme Speed             4.59m   0.9  15-00.75 
 10 Busken, Walker            02 36-Unattache             4.48m  -0.1  14-08.50 
 11 Vaughn, Isaac             03 Cascade Stri             4.16m   0.9  13-07.75 
 11 Call, Jordan              03 High Voltage             4.16m   0.7  13-07.75 
 13 Martin, Toby              02 Tacoma Spart             4.11m   0.8  13-06.00 
 14 Mehta, Yash               03 36-Unattache             3.96m   NWI  13-00.00 
 15 Birade, Carter            03 36-Unattache             3.91m  -2.0  12-10.00 
 16 Williams, Vaughn          03 Xtreme Speed             3.70m  -0.2  12-01.75 
 17 Xie, Luke                 02 Speed Unlimi             3.68m  -1.5  12-01.00 
 18 Kralik, Job               03 South Kipsap Tra         3.16m   0.5  10-04.50 
 
Event 367  Triple Jump 13-14 Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Davis, Deyondre           02 Thriller Tra            11.96m   NWI  39-03.00 
  2 Wilson, Colby             02 36-Unattache            10.63m   NWI  34-10.50 
 
Event 368  Shot Put 4kg 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Knight, Trey              02 Evergreen St            19.36m   63-06.25 
  2 Brown, Antwan             02 High Voltage            11.87m   38-11.50 
  3 Sharp, Gabriel            03 Speed Unlimi            10.34m   33-11.25 
  4 Landerholm, Joseph        02 Evergreen St             8.89m   29-02.00 
  5 Gingerich, Emmet          03 Cascade Stri             8.84m   29-00.00 
  6 Kaveny, Kyler             03 Cascade Stri             8.34m   27-04.50 
  7 Claridge, Devin           03 36-Unattache             7.90m   25-11.00 
  7 Ferguson, Ian             03 Cascade Stri             7.90m   25-11.00 
  9 Call, Jordan              03 High Voltage             6.59m   21-07.50 
 10 Klinge, Trent             03 Cascade Stri             6.44m   21-01.50 
 11 Wilder, Stanley           03 South Centra             6.42m   21-00.75 
 12 Napier, Kemarion          03 Team Blackou             6.03m   19-09.50 
 
Event 369  Discus Throw 1kg 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Knight, Trey              02 Evergreen St            57.38m     188-03 
  2 Brown, Antwan             02 High Voltage            30.16m      98-11 
  3 Landerholm, Joseph        02 Evergreen St            28.72m      94-03 
  4 Teters, Tyler             02 Sonic Boom R            26.96m      88-05 
  5 Claridge, Devin           03 36-Unattache            23.57m      77-04 
  6 Kaveny, Kyler             03 Cascade Stri            21.25m      69-09 
  7 Lincoln, Alec             03 Cascade Stri            20.77m      68-02 
  8 Wilder, Stanley           03 South Centra            17.94m      58-10 
  9 Barley, Addison           03 Speed Unlimi            13.09m      42-11 
 
Event 370  Javelin Throw 600g 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shigemitsu, Kishin        02 Speed Unlimi            30.46m      99-11 
  2 Ferguson, Ian             03 Cascade Stri            30.39m      99-08 
  3 Sharp, Gabriel            03 Speed Unlimi            28.30m      92-10 
  4 Wood, Joshua              03 High Voltage            27.11m      88-11 
  5 Trahan, Suranat           02 Cascade Stri            25.37m      83-03 
  6 Birade, Carter            03 36-Unattache            19.16m      62-10 
  7 Napier, Kemarion          03 Team Blackou            18.62m      61-01 
 
Event 371  Outdoor Pentathlon 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Deyondre           02 Thriller Tra              2995  
  2 Wilson, Colby             02 36-Unattache              2342  
  3 Blunden, Justin           02 Speed Unlimi              1994  
  4 Gingerich, Emmet          03 Cascade Stri              1937  
  5 Ruuska, Everett           02 36-Unattache              1701  
  6 Ferguson, Ian             03 Cascade Stri              1563  
  7 Greer, Ian                03 Cascade Stri              1546  
  8 Vaughn, Isaac             03 Cascade Stri              1542  
  9 Wood, Joshua              03 High Voltage              1306  
 
Event 371  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles 13-14 Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Davis, Deyondre           02 Thriller Tra             14.92   NWI  1    859
  2 Wilson, Colby             02 36-Unattache             15.96   NWI  1    737
  3 Gingerich, Emmet          03 Cascade Stri             17.88   NWI  2    536
  4 Vaughn, Isaac             03 Cascade Stri             18.19   NWI  2    506
  5 Blunden, Justin           02 Speed Unlimi             18.84   NWI  3    447
  6 Ferguson, Ian             03 Cascade Stri             19.44   NWI  2    395
  7 Ruuska, Everett           02 36-Unattache             19.79   NWI  3    366
  8 Wood, Joshua              03 High Voltage             19.85   NWI  3    361
  9 Greer, Ian                03 Cascade Stri             21.20   NWI  1    261
 
Event 371  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 13-14 Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Deyondre           02 Thriller Tra            11.45m   37-06.75    573
  2 Wilson, Colby             02 36-Unattache             9.04m   29-08.00    428
  3 Gingerich, Emmet          03 Cascade Stri             8.85m   29-00.50    417
  4 Wood, Joshua              03 High Voltage             7.65m   25-01.25    346
  5 Ferguson, Ian             03 Cascade Stri             7.64m   25-00.75    345
  6 Blunden, Justin           02 Speed Unlimi             7.56m   24-09.75    340
  6 Ruuska, Everett           02 36-Unattache             7.56m   24-09.75    340
  8 Greer, Ian                03 Cascade Stri             6.46m   21-02.50    276
  9 Vaughn, Isaac             03 Cascade Stri             6.42m   21-00.75    273
 
Event 371  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 13-14 Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Deyondre           02 Thriller Tra             1.65m    5-05.00    504
  2 Ferguson, Ian             03 Cascade Stri             1.62m    5-03.75    480
  3 Wilson, Colby             02 36-Unattache             1.56m    5-01.25    434
  4 Blunden, Justin           02 Speed Unlimi             1.44m    4-08.75    345
  5 Gingerich, Emmet          03 Cascade Stri             1.41m    4-07.50    324
  6 Ruuska, Everett           02 36-Unattache             1.38m    4-06.25    303
  7 Vaughn, Isaac             03 Cascade Stri             1.32m    4-04.00    263
  7 Greer, Ian                03 Cascade Stri             1.32m    4-04.00    263
 -- Wood, Joshua              03 High Voltage                NH            
 
Event 371  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 13-14 Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Davis, Deyondre           02 Thriller Tra             5.67m   NWI  18-07.25    516
  2 Wilson, Colby             02 36-Unattache             4.83m   NWI  15-10.25    350
  3 Blunden, Justin           02 Speed Unlimi             4.53m   NWI  14-10.50    295
  4 Ruuska, Everett           02 36-Unattache             4.52m   NWI  14-10.00    294
  5 Wood, Joshua              03 High Voltage             4.39m   NWI  14-05.00    271
  6 Vaughn, Isaac             03 Cascade Stri             4.33m   NWI  14-02.50    261
  7 Greer, Ian                03 Cascade Stri             4.16m   NWI  13-07.75    232
  8 Ferguson, Ian             03 Cascade Stri             4.06m   NWI  13-04.00    215
  9 Gingerich, Emmet          03 Cascade Stri             3.94m   NWI  12-11.25    196
 
Event 371  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter 13-14 Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blunden, Justin           02 Speed Unlimi           4:58.73     567
  2 Davis, Deyondre           02 Thriller Tra           5:02.94     543
  3 Greer, Ian                03 Cascade Stri           5:08.14     514
  4 Ruuska, Everett           02 36-Unattache           5:30.28     398
  5 Wilson, Colby             02 36-Unattache           5:31.25     393
  6 Wood, Joshua              03 High Voltage           5:45.17     328
  7 Vaughn, Isaac             03 Cascade Stri           6:06.42     239
  8 Ferguson, Ian             03 Cascade Stri           6:38.95     128
 -- Gingerich, Emmet          03 Cascade Stri          X5:17.43     464
 
Event 402  100 Meter 15-16 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Aliya             01 Tahoma Track Clu         11.86Q  3.6  1 
  2 Watt, Aisha               01 High Voltage             12.37Q  1.4  3 
  3 Bouyer, Jenna             00 Flying Ajs               12.62Q  3.6  2 
  4 Taylor, Jaleesa           00 Xtreme Speed             12.50Q  1.4  3 
  5 Ford, Lauryn              01 SeaTown Expr             12.59Q  3.6  1 
  6 Bansal, Rikita            00 Speed Unlimi             12.96Q  3.6  2 
  7 Rogers, Brittany          00 The Speed Fa             12.64q  1.4  3 
  8 McWhorter, Tyishea        01 Kitsap Flier             12.64q  3.6  1 
  9 Davis, A 'naiyah          01 Bremerton Ja             12.84   3.6  1 
 10 Turner, Jelisa            00 Xtreme Speed             13.09   3.6  1 
 11 Rogers, Bryana            01 Speed Unlimi             13.25   1.4  3 
 12 Gonzalez, Alyssa          01 Speed Unlimi             13.26   3.6  2 
 13 Jones, Shania             01 Tacoma Spart             13.47   3.6  1 
 14 McCormick, Brenna         01 36-Unattache             13.50   1.4  3 
 15 Shears, Sidney            01 Xtreme Speed             13.52   3.6  1 
 16 Stewart, Ayanna           00 Tahoma Track Clu         13.60   3.6  2 
 17 Love, Lexie               01 Tahoma Track Clu         13.64   3.6  2 
 18 Quick, Riley              01 Speed Unlimi             14.48   3.6  2 
 19 Storseth, Maite           01 Speed Unlimi             14.57   1.4  3 
 20 Shabazz, Iman             01 South Centra             14.63   1.4  3 
 21 Fanene, Leialyn           01 Tahoma Track Clu         16.54   1.4  3 
 
Event 402  100 Meter 15-16 Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wilson, Aliya             01 Tahoma Track Clu         11.91   3.9 
  2 Watt, Aisha               01 High Voltage             12.13   3.9 
  3 Taylor, Jaleesa           00 Xtreme Speed             12.44   3.9 
  4 McWhorter, Tyishea        01 Kitsap Flier             12.65   3.9 
  5 Rogers, Brittany          00 The Speed Fa             12.76   3.9 
  6 Bansal, Rikita            00 Speed Unlimi             12.80   3.9 
  7 Ford, Lauryn              01 SeaTown Expr             12.92   3.9 
  8 Bouyer, Jenna             00 Flying Ajs               13.10   3.9 
 
Event 403  200 Meter 15-16 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Aliya             01 Tahoma Track Clu         25.11Q  1.4  1 
  2 Watt, Aisha               01 High Voltage             25.56Q  3.5  4 
  3 McWhorter, Tyishea        01 Kitsap Flier             25.77Q  1.7  2 
  4 Duckett, Camille          01 Rain City Fl             26.28Q  1.6  3 
  5 Lee, Kayla                00 SeaTown Expr             25.53q  1.4  1 
  6 Ford, Lauryn              01 SeaTown Expr             25.95q  1.7  2 
  7 Rogers, Brittany          00 The Speed Fa             26.04q  1.4  1 
  8 Williams, Lele            00 Team Blackou             26.44q  3.5  4 
  9 Rentie, Ramiah            01 Thriller Tra             27.09   1.7  2 
 10 Torres Joubert, Gabriell  00 36-Unattache             27.13   3.5  4 
 11 Davis, A 'naiyah          01 Bremerton Ja             27.20   1.4  1 
 12 Turner, Jelisa            00 Xtreme Speed             27.32   1.7  2 
 13 Sanusi, Kamila            01 High Voltage             27.51   1.7  2 
 14 Harris, Lyric             01 High Voltage             27.56   1.6  3 
 15 Gonzalez, Alyssa          01 Speed Unlimi             27.63   1.7  2 
 16 Ward, Takiyah             01 Rainier Beac             28.11   1.7  2 
 17 Marin, Adrianna           00 Bremerton Ja             28.46   3.5  4 
 18 Love, Sesley              01 36-Unattache             28.58   1.4  1 
 19 Pollak, Skyler            00 Xtreme Speed             29.11   1.6  3 
 20 Woodard, Kara             01 Tahoma Track Clu         29.94   1.4  1 
 21 Shabazz, Iman             01 South Centra             30.44   3.5  4 
 22 Quick, Riley              01 Speed Unlimi             31.13   1.4  1 
 23 Bookout, Isabelle         01 Cascade Stri             31.40   1.4  1 
 
Event 403  200 Meter 15-16 Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Watt, Aisha               01 High Voltage             25.13   1.9 
  2 Wilson, Aliya             01 Tahoma Track Clu         25.15   1.9 
  3 Lee, Kayla                00 SeaTown Expr             25.37   1.9 
  4 McWhorter, Tyishea        01 Kitsap Flier             25.98   1.9 
  5 Rogers, Brittany          00 The Speed Fa             26.25   1.9 
  6 Duckett, Camille          01 Rain City Fl             26.29   1.9 
  7 Ford, Lauryn              01 SeaTown Expr             26.46   1.9 
  8 Williams, Lele            00 Team Blackou             26.49   1.9 
 
Event 404  400 Meter 15-16 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lee, Kayla                00 SeaTown Expr             57.97   3 
  2 Duckett, Camille          01 Rain City Fl             59.55   3 
  3 Johnson, Christal         01 Xtreme Speed           1:00.74   3 
  4 Torres Joubert, Gabriell  00 36-Unattache           1:00.88   3 
  5 Sanusi, Kamila            01 High Voltage           1:01.62   1 
  6 Rogers, Brittany          00 The Speed Fa           1:02.04   3 
  7 Rentie, Ramiah            01 Thriller Tra           1:02.60   3 
  8 Williams, Lele            00 Team Blackou           1:04.54   3 
  9 Marin, Adrianna           00 Bremerton Ja           1:04.64   2 
 10 Love, Sesley              01 36-Unattache           1:05.25   2  failure to use block
 11 Ward, Takiyah             01 Rainier Beac           1:06.55   2 
 12 Pollak, Skyler            00 Xtreme Speed           1:07.00   2 
 13 Hollis, Ayanna            00 Xtreme Speed           1:07.03   2 
 14 Baker, Brielle            01 36-Unattache           1:08.60   3 
 15 Quick, Riley              01 Speed Unlimi           1:10.46   1 
 16 Shabazz, Iman             01 South Centra           1:11.03   2 
 17 Bookout, Isabelle         01 Cascade Stri           1:12.40   1 
 -- Moore, Allison            01 Snohomish Tr                DQ   2 
 
Event 405  800 Meter 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Timmons, Presley          00 Evergreen St           2:28.65  
  2 Flinn, Rory               01 Snohomish Tr           2:31.85  
  3 Schenck, Aliya            00 Speed Unlimi           2:32.35  
  4 Patterson, Grace          00 High Voltage           2:34.04  
  5 Sanusi, Kamila            01 High Voltage           2:36.18  
  6 Richards, Natalie         01 High Voltage           2:39.17  
 
Event 406  1500 Meter 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Camila             00 Speed Unlimi           4:56.44  
  2 Kirker, Elizabeth         01 36-Unattache           5:13.49  
  3 Schenck, Aliya            00 Speed Unlimi           5:16.74  
  4 Flinn, Rory               01 Snohomish Tr           5:20.47  
  5 Patterson, Grace          00 High Voltage           5:21.35  
  6 Richards, Kenzie          00 36-Unattache           5:26.19  
  7 Moore, Allison            01 Snohomish Tr           5:29.44  
  8 Abbruzzese, Ella          00 Evergreen St           5:29.90  
 
Event 407  3000 Meter 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Camila             00 Speed Unlimi          10:49.70  
  2 Hill, Abigail             01 Snohomish Tr          11:19.78  
  3 Richards, Kenzie          00 36-Unattache          11:38.49  
  4 Mastin, Zoie              01 Snohomish Tr          12:15.06  
  5 Moore, Allison            01 Snohomish Tr          12:35.25  
  6 Donner, Samantha          01 Snohomish Tr          13:02.56  
 
Event 408  2000 Meter Steeplechase 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Patterson, Grace          00 High Voltage           7:48.40  
  2 Timmons, Presley          00 Evergreen St           7:49.00  
  3 Crosby, Kathleen          00 Cascade Stri           7:51.60  
  4 Hill, Abigail             01 Snohomish Tr           7:54.10  
  5 Richards, Kenzie          00 36-Unattache           8:01.90  
  6 Wilson, Emily             00 Evergreen St           8:11.70  
  7 Mastin, Zoie              01 Snohomish Tr           8:23.30  
 
Event 410  100 Meter Hurdles 15-16 Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Taylor, Jaleesa           00 Xtreme Speed             14.55   3.6  1 
  2 Hoffman, Alyssa           00 Xtreme Speed             15.47   3.1  2 
  3 Kadrmas, Katherine        01 Evergreen St             15.77   3.1  2 
  4 Williams, Lele            00 Team Blackou             16.18   3.1  2 
  5 Auvil, Brooke             00 36-Unattache             16.45   3.6  1 
  6 Chandler, Lauryn          00 Kitsap Flier             16.70   3.1  2 
  7 Dean, Tanya               01 Hill & Valley Ru         17.37   3.1  2 
  8 Earhart, Taylor           01 Evergreen St             17.72   3.1  2 
  9 Tieng, Laena              01 Tahoma Track Clu         18.15   3.6  1 
 10 Fortado, Lucia            01 Thriller Tra             18.16   3.6  1 
 11 Storseth, Maite           01 Speed Unlimi             18.63   3.1  2 
 12 Love, Lexie               01 Tahoma Track Clu         20.08   3.6  1 
 13 Bookout, Isabelle         01 Cascade Stri             20.12   3.6  1 
 14 Woodard, Kara             01 Tahoma Track Clu         21.53   3.6  1 
 
Event 411  400 Meter Hurdles 15-16 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Williams, Lele            00 Team Blackou           1:08.05   2 
  2 Hoffman, Alyssa           00 Xtreme Speed           1:10.10   2 
  3 Timmons, Presley          00 Evergreen St           1:10.99   2 
  4 Kadrmas, Katherine        01 Evergreen St           1:11.01   1 
  5 Dean, Tanya               01 Hill & Valley Ru       1:14.08   2 
  6 Fortado, Lucia            01 Thriller Tra           1:19.13   1 
  7 Bookout, Isabelle         01 Cascade Stri           1:25.82   1 
 
Event 412  4x100 Meter Relay 15-16 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 High Voltage  'A'                                     50.29  
  2 Xtreme Speed  'A'                                     50.79  
 -- Flying Ajs  'A'                                         DNF  
 
Event 413  4x400 Meter Relay 15-16 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Xtreme Speed  'A'                                   4:21.66  
 
Event 415  High Jump 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Riehl, Emily              00 Thriller Tra             1.50m    4-11.00 
  2 Vanina, Elizabeth         01 Evergreen St            J1.50m    4-11.00 
  2 Johnson, Zoe              01 36-Unattache            J1.50m    4-11.00 
  4 Torres Joubert, Gabriell  00 36-Unattache            J1.50m    4-11.00 
  5 Johnson, Christal         01 Xtreme Speed             1.45m    4-09.00 
  6 Auvil, Brooke             00 36-Unattache             1.40m    4-07.00 
  6 Love, Lexie               01 Tahoma Track Clu         1.40m    4-07.00 
  6 Ward, Takiyah             01 Rainier Beac             1.40m    4-07.00 
  9 Klein, Mina               00 Tahoma Track Clu         1.30m    4-03.25 
 -- Schalk, Madison           01 Evergreen St                NH            
 -- Loveless, Sophie          01 36-Unattache                NH            
 -- McEachern, Meagan         01 Flying Ajs                  NH            
 
Event 416  Pole Vault 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beavers, Tayla            00 Columbia Str             3.20m   10-06.00 
  2 Vongdala, Akoly           00 36-Unattache             2.60m    8-06.25 
 
Event 417  Long Jump 15-16 Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Undem, Taylee             00 Flying Ajs               5.34m   3.9  17-06.25 
  2 Wilson, Alisha            01 Tahoma Track Clu         5.22m   2.5  17-01.50 
  3 Duckett, Camille          01 Rain City Fl             5.21m   3.1  17-01.25 
  4 James-Heard, Saudia       00 Flying Ajs               4.99m   3.2  16-04.50 
  5 Bansal, Rikita            00 Speed Unlimi             4.96m   1.7  16-03.25 
  6 Okoro, Mykah              01 Flying Ajs               4.89m   3.4  16-00.50 
  7 Rentie, Ramiah            01 Thriller Tra             4.88m   4.6  16-00.25 
  8 Rogers, Bryana            01 Speed Unlimi             4.79m   1.3  15-08.75 
  9 Taylor, Jaleesa           00 Xtreme Speed             4.76m   1.7  15-07.50 
 10 Auvil, Brooke             00 36-Unattache             4.73m   1.7  15-06.25 
 11 Duncan, Zayani            00 SeaTown Expr             4.70m   1.3  15-05.00 
 12 Loveless, Sophie          01 36-Unattache             4.69m   2.7  15-04.75 
 13 Harris, Lyric             01 High Voltage             4.57m   1.6  15-00.00 
 14 Riehl, Emily              00 Thriller Tra             4.52m   2.3  14-10.00 
 15 Vanina, Elizabeth         01 Evergreen St             4.46m  +0.0  14-07.75 
 16 Su, Elizabeth             00 Overdrive Tr             4.28m   3.9  14-00.50 
 17 McWhorter, Tyishea        01 Kitsap Flier             4.21m   2.2  13-09.75 
 18 Baker, Brielle            01 36-Unattache             4.14m   0.2  13-07.00 
 19 Brown, Seika              01 36-Unattache             3.54m   0.2  11-07.50 
 20 Fanene, Leialyn           01 Tahoma Track Clu         3.07m   1.5  10-01.00 
 
Event 418  Triple Jump 15-16 Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 James-Heard, Saudia       00 Flying Ajs              11.56m   1.3  37-11.25 
  2 Wilson, Alisha            01 Tahoma Track Clu        11.38m   0.7  37-04.00 
  3 Harris, Lyric             01 High Voltage            11.18m   2.9  36-08.25 
  4 Okoro, Mykah              01 Flying Ajs              11.09m   1.2  36-04.75 
  5 Undem, Taylee             00 Flying Ajs              11.01m   1.4  36-01.50 
  6 Duncan, Zayani            00 SeaTown Expr            10.87m   2.6  35-08.00 
  7 Bansal, Rikita            00 Speed Unlimi            10.80m   2.9  35-05.25 
  8 Rogers, Bryana            01 Speed Unlimi            10.30m   1.2  33-09.50 
  9 Su, Elizabeth             00 Overdrive Tr             9.52m   0.9  31-03.00 
 10 Tieng, Laena              01 Tahoma Track Clu         9.51m   1.9  31-02.50 
 11 McEachern, Meagan         01 Flying Ajs               9.24m   3.1  30-03.75 
 12 McWhorter, Tyishea        01 Kitsap Flier             9.20m   1.5  30-02.25 
 13 Fanene, Leialyn           01 Tahoma Track Clu         7.86m   1.5  25-09.50 
 -- Schenck, Aliya            00 Speed Unlimi              FOUL                 
 -- Vanina, Elizabeth         01 Evergreen St              FOUL                 
 
Event 419  Shot Put 4kg 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Reeder, Emily             00 Thriller Tra            12.00m   39-04.50 
  2 Stovall, Carissa          01 Barron Park             10.93m   35-10.50 
  3 Mpouli, Aulane            00 Auburn Elite             9.88m   32-05.00 
  4 Ward, Takiyah             01 Rainier Beac             9.62m   31-06.75 
  5 Cherry, Tioana            01 Xtreme Speed             9.56m   31-04.50 
  6 Robison, Lydia            01 Cascade Stri             8.65m   28-04.50 
  7 Storseth, Maite           01 Speed Unlimi             7.83m   25-08.25 
  8 Miller, Samantha          01 Tahoma Track Clu         7.68m   25-02.50 
  9 Bates, Patricia           01 36-Unattache             7.64m   25-00.75 
 10 McGehee-Gragg, Caela      01 36-Unattache             7.20m   23-07.50 
 11 Okoro, Mykah              01 Flying Ajs               6.92m   22-08.50 
 
Event 420  Discus Throw 1kg 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stovall, Carissa          01 Barron Park             33.83m     111-00 
  2 Reeder, Emily             00 Thriller Tra            32.81m     107-08 
  3 Robison, Lydia            01 Cascade Stri            25.86m      84-10 
  4 Morgan, Brenna            00 Evergreen St            22.92m      75-02 
  5 McGehee-Gragg, Caela      01 36-Unattache            22.19m      72-10 
  6 Miller, Samantha          01 Tahoma Track Clu        20.48m      67-02 
  7 Cherry, Tioana            01 Xtreme Speed            19.73m      64-09 
  8 Bates, Patricia           01 36-Unattache            19.72m      64-08 
 
Event 421  Javelin Throw 600g 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Flanagan, McKenna         00 Flanagan Cla            35.50m     116-06 
  2 Shimkus, Paige            00 36-Unattache            34.49m     113-02 
  3 Stovall, Carissa          01 Barron Park             30.66m     100-07 
  4 Robison, Lydia            01 Cascade Stri            26.58m      87-02 
  5 Miller, Samantha          01 Tahoma Track Clu        17.74m      58-02 
 
Event 422  Hammer Throw 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Reeder, Emily             00 Thriller Tra            36.59m     120-00 
  2 Robison, Lydia            01 Cascade Stri            21.30m      69-10 
  3 Bates, Patricia           01 36-Unattache            21.22m      69-07 
 
Event 452  100 Meter 15-16 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Fields, Izaiah            00 Flying Ajs               11.12Q -0.5  3 
  2 Frazier, Anthony-Jasan    01 SeaTown Expr             11.35Q  1.4  2 
  3 Armstrong, Landon         00 Sewell Insti             11.43Q  1.6  1 
  4 Power, Jason              00 Tahoma Track Clu         11.60Q  1.6  1 
  5 Terry, Zachary            01 Evergreen St             11.74Q  1.4  2 
  6 Brown, Deven              01 36-Unattache             11.85Q -0.5  3 
  7 Willems, Ethan            01 Speed Unlimi             11.65q  1.6  1 
  8 Stewart, Alastar          00 36-Unattache             11.90q  1.6  1 
  9 Daher, Brayden            01 Cascade Stri             12.00   1.6  1 
 10 Stephens, Joseph          01 36-Unattache             12.10   1.4  2 
 11 Zou, Ethan                01 Speed Unlimi             12.11   1.4  2 
 12 Schulz, Andrew            01 36-Unattache             12.15   1.4  2 
 13 Ragland, Xavier           00 Cheetah Trac             12.20  -0.5  3 
 14 Cameron, Colin            00 Speed Unlimi             12.43   1.6  1 
 15 Brown, Akil               01 Xtreme Speed             12.48  -0.5  3 
 16 Eckart, Amadeus           01 36-Unattache             12.48  -0.5  3 
 17 Hanson, Elijah            00 36-Unattache             12.55  -0.5  3 
 18 Jiganie, Micah            00 Evergreen St             12.96   1.4  2 
 19 Grover, Brandon           01 Kitsap Flier             13.35   1.6  1 
 
Event 452  100 Meter 15-16 Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Fields, Izaiah            00 Flying Ajs               10.95   2.4 
  2 Frazier, Anthony-Jasan    01 SeaTown Expr             11.40   2.4 
  3 Armstrong, Landon         00 Sewell Insti             11.41   2.4 
  4 Brown, Deven              01 36-Unattache             11.49   2.4 
  5 Terry, Zachary            01 Evergreen St             11.58   2.4 
  6 Willems, Ethan            01 Speed Unlimi             11.67   2.4 
  7 Power, Jason              00 Tahoma Track Clu         11.87   2.4 
 
Event 453  200 Meter 15-16 Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Fields, Izaiah            00 Flying Ajs               22.38Q  2.2  4 
  2 Frazier, Anthony-Jasan    01 SeaTown Expr             23.03Q  2.8  1 
  3 Armstrong, Landon         00 Sewell Insti             23.12Q  3.0  3 
  4 Brown, Deven              01 36-Unattache             23.71Q  1.9  2 
  5 Willems, Ethan            01 Speed Unlimi             23.44q  2.2  4 
  6 Terry, Zachary            01 Evergreen St             23.58q  3.0  3 
  7 Williams Jr, Marcus       01 Team Blackou             23.74q  3.0  3 
  8 Aytch, Jamaica            01 SeaTown Expr             23.75q  2.2  4 
  9 Stewart, Alastar          00 36-Unattache             23.96   1.9  2 
 10 Farrison, Rylee           00 Seattle Spee             24.19   1.9  2 
 11 Ragland, Xavier           00 Cheetah Trac             24.27   2.8  1 
 12 Daher, Brayden            01 Cascade Stri             24.42   1.9  2 
 13 Zou, Ethan                01 Speed Unlimi             24.47   2.8  1 
 14 Bass, Joshua              00 Xtreme Speed             24.57   1.9  2 
 15 Eckart, Amadeus           01 36-Unattache             24.74   1.9  2 
 16 Yanchar, Tjaden           01 Cascade Stri             24.79   2.2  4 
 17 Stephens, Joseph          01 36-Unattache             24.82   2.2  4 
 18 Rogers, Christopher       01 Auburn Elite             24.97   3.0  3 
 19 Daniels, Rishi            01 Cascade Stri             24.99   1.9  2 
 20 Bonnet, Yale              01 36-Unattache             25.25   2.8  1 
 21 Brown, Akil               01 Xtreme Speed             25.27   2.8  1 
 22 Lock, Desmond             01 Cascade Stri             25.29   2.2  4 
 23 Cody, Joseph              00 Evergreen St             25.33   3.0  3 
 24 Cameron, Colin            00 Speed Unlimi             25.66   1.9  2 
 25 Bennett, Andrew           01 Tacoma Spart             26.19   2.8  1 
 
Event 453  200 Meter 15-16 Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Fields, Izaiah            00 Flying Ajs               22.39   2.4 
  2 Frazier, Anthony-Jasan    01 SeaTown Expr             22.82   2.4 
  3 Armstrong, Landon         00 Sewell Insti             23.35   2.4 
  4 Willems, Ethan            01 Speed Unlimi             23.43   2.4 
  5 Terry, Zachary            01 Evergreen St             23.48   2.4 
  6 Brown, Deven              01 36-Unattache             23.64   2.4 
  7 Williams Jr, Marcus       01 Team Blackou             23.91   2.4 
  8 Aytch, Jamaica            01 SeaTown Expr             24.07   2.4 
 
Event 454  400 Meter 15-16 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Elliott, Cass             00 36-Unattache             51.24   4 
  2 Frazier, Anthony-Jasan    01 SeaTown Expr             52.02   4 
  3 Willems, Ethan            01 Speed Unlimi             52.05   4 
  4 Weldeselassie, Fanuel     00 Xtreme Speed             53.00   4 
  5 Williams Jr, Marcus       01 Team Blackou             53.68   4 
  6 Farrison, Rylee           00 Seattle Spee             53.97   3 
  7 Bass, Joshua              00 Xtreme Speed             54.71   1 
  8 Aytch, Jamaica            01 SeaTown Expr             54.80   3 
  9 Phelps, Camden            00 Xtreme Speed             54.96   2 
 10 Bonnet, Yale              01 36-Unattache             55.32   3 
 11 Rogers, Christopher       01 Auburn Elite             56.01   3 
 12 Daniels, Rishi            01 Cascade Stri             56.02   3 
 13 Van Doornik, Mark         01 Thriller Tra             56.68   3 
 14 Lock, Desmond             01 Cascade Stri             57.20   3 
 15 Naguleswaran, Icevar      00 Xtreme Speed             57.38   2 
 16 Cody, Joseph              00 Evergreen St             58.26   2 
 17 Hrabar II, Artur          01 Tahoma Track Clu         59.04   1 
 18 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri             59.45   1 
 19 Love, Desley              00 36-Unattache             59.75   2 
 20 Bennett, Andrew           01 Tacoma Spart           1:00.50   2 
 21 Lee, Jake                 01 Speed Unlimi           1:02.02   2 
 22 Weldeselassie, Eyobel     01 Xtreme Speed           1:02.84   2 
 23 Cabdullahi, Leeban        00 SeaTown Expr           1:03.11   3 
 
Event 455  800 Meter 15-16 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Weldeselassie, Fanuel     00 Xtreme Speed           2:04.52   2 
  2 Blunden, Carter           00 Speed Unlimi           2:05.57   2 
  3 Van Doornik, Mark         01 Thriller Tra           2:08.66   2 
  4 Bonnet, Yale              01 36-Unattache           2:09.23   2 
  5 Naguleswaran, Icevar      00 Xtreme Speed           2:12.67   2 
  6 Rutherford, Ronald        00 Thriller Tra           2:12.68   2 
  7 Robert, Lucas             00 36-Unattache           2:12.82   2 
  8 Harazim, Joshua           01 High Voltage           2:14.21   1 
  9 Love, Desley              00 36-Unattache           2:16.31   1 
 10 Lee, Jake                 01 Speed Unlimi           2:22.06   1 
 11 Lane, James               01 Cascade Stri           2:30.49   1 
 
Event 456  1500 Meter 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simon, Andrew             00 Kitsap Flier           4:25.67  
  2 Raman, Sanjay             01 Cascade Stri           4:30.32  
  3 Harazim, Joshua           01 High Voltage           4:31.90  
  4 Bennett, Casey            00 Tacoma Spart           4:33.29  
  5 Blunden, Carter           00 Speed Unlimi           4:34.98  
  6 Grams, Zachary            01 Thriller Tra           4:39.12  
  7 Whitford, Christopher     01 Native Strid           4:41.52  
  8 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri           4:41.59  
  9 Mahler, Ian               01 Snohomish Tr           4:46.89  
 10 Beam, Joshua              01 Cascade Stri           4:47.78  
 
Event 457  3000 Meter 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simon, Andrew             00 Kitsap Flier           9:24.47  
  2 Bennett, Casey            00 Tacoma Spart           9:27.42  
  3 Raman, Sanjay             01 Cascade Stri           9:32.60  
  4 Yamaguchi, Shun           01 Evergreen St           9:49.07  
  5 Grams, Zachary            01 Thriller Tra          10:09.88  
  6 Beam, Joshua              01 Cascade Stri          10:17.88  
  7 McDermott, Kevin          01 Thriller Tra          10:27.80  
  8 Whitford, Christopher     01 Native Strid          10:52.94  
 
Event 458  2000 Meter Steeplechase 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harazim, Joshua           01 High Voltage           6:59.50  
  2 Van Doornik, Mark         01 Thriller Tra           7:07.30  
  3 Beam, Joshua              01 Cascade Stri           7:11.30  
  4 McDermott, Kevin          01 Thriller Tra           7:18.70  
  5 Rutherford, Ronald        00 Thriller Tra           7:20.10  
  6 Whitford, Christopher     01 Native Strid           7:23.70  
  7 Roberts Jr, Logan         00 Thriller Tra           7:39.50  
  8 Ghebrehiwet, Robel        00 High Voltage           7:49.50  
 
Event 460  110 Meter Hurdles 15-16 Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Williams Jr, Marcus       01 Team Blackou             15.88   3.2 
  2 Henderson, Donovan        00 Flying Ajs               16.90   3.2 
  3 Mucklestone, Joseph       01 Cascade Stri             17.46   3.2 
  4 Power, Jason              00 Tahoma Track Clu         17.73   3.2 
  5 Brindle, Calvin           00 Speed Unlimi             18.24   3.2 
  6 Scott, Connor             01 Cascade Stri             19.23   3.2 
 
Event 461  400 Meter Hurdles 15-16 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Elliott, Cass             00 36-Unattache             56.15   1 
  2 Williams Jr, Marcus       01 Team Blackou             57.54   2 
  3 Mucklestone, Joseph       01 Cascade Stri           1:00.56   2 
  4 Cabdullahi, Leeban        00 SeaTown Expr           1:00.84   2 
  5 Power, Jason              00 Tahoma Track Clu       1:01.13   1 
  6 Scott, Connor             01 Cascade Stri           1:04.36   2 
  7 Ribera, Joseph            01 Tahoma Track Clu       1:05.92   2 
  8 Fong, Lucas               00 Speed Unlimi           1:07.04   2 
  9 Weldeselassie, Eyobel     01 Xtreme Speed           1:09.51   1 
 
Event 462  4x100 Meter Relay 15-16 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Cascade Striders  'A'                                 46.60  
  2 Evergreen Storm  'A'                                  47.63  
  3 Speed Unlimited  'A'                                  47.95  
 
Event 463  4x400 Meter Relay 15-16 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Xtreme Speed  'A'                                   3:39.14  
  2 Speed Unlimited  'A'                                3:44.02  
  3 Cascade Striders  'A'                               3:44.99  
 
Event 464  4x800 Meter Relay 15-16 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Thriller Track & Field  'A'                         9:28.07  
  2 Speed Unlimited  'A'                                9:52.92  
 
Event 465  High Jump 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bacon, Michael            00 36-Unattache             1.85m    6-00.75 
  2 Gould, Ethan              00 Evergreen St             1.80m    5-10.75 
  3 Mercado, Damian           00 Tahoma Track Clu         1.75m    5-08.75 
  3 Vargas, William           00 South Kipsap Tra         1.75m    5-08.75 
  5 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri             1.60m    5-03.00 
  6 McCalden, Kaleb           00 36-Unattache             1.55m    5-01.00 
  6 Weldeselassie, Eyobel     01 Xtreme Speed             1.55m    5-01.00 
  6 Stephens, Joseph          01 36-Unattache             1.55m    5-01.00 
  9 Grover, Brandon           01 Kitsap Flier             1.50m    4-11.00 
 
Event 467  Long Jump 15-16 Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Say, Robert               00 Tahoma Track Clu         6.16m   1.9  20-02.50 
  2 Schulz, Andrew            01 36-Unattache             5.93m   2.7  19-05.50 
  3 Laxson, Cody              00 Evergreen St             5.85m   2.3  19-02.50 
  4 Mercado, Damian           00 Tahoma Track Clu         5.62m   1.0  18-05.25 
  5 Eckart, Amadeus           01 36-Unattache             5.54m   0.7  18-02.25 
  6 Redman, Brett             01 Speed Unlimi             5.40m   1.7  17-08.75 
  7 Rushton, Tyler            00 Tahoma Track Clu         5.07m   2.4  16-07.75 
  8 Hrabar II, Artur          01 Tahoma Track Clu         4.91m   1.4  16-01.50 
  9 Grover, Brandon           01 Kitsap Flier             4.45m   9.0  14-07.25 
 10 Roberts Jr, Logan         00 Thriller Tra             4.39m   1.7  14-05.00 
 11 Gregory, DaMarco          01 Flying Ajs               4.29m   1.0  14-01.00 
 12 Ribera, Joseph            01 Tahoma Track Clu         4.20m   1.7  13-09.50 
 
Event 468  Triple Jump 15-16 Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Say, Robert               00 Tahoma Track Clu        13.41m   2.0  44-00.00 
  2 Mercado, Damian           00 Tahoma Track Clu        13.03m   1.9  42-09.00 
  3 Henderson, Donovan        00 Flying Ajs              12.66m   2.6  41-06.50 
  4 Laxson, Cody              00 Evergreen St            12.08m   0.6  39-07.75 
  5 Brindle, Calvin           00 Speed Unlimi            12.05m   3.6  39-06.50 
  6 Schulz, Andrew            01 36-Unattache            11.60m   0.8  38-00.75 
  7 Lock, Desmond             01 Cascade Stri            11.28m   0.6  37-00.25 
  8 Rushton, Tyler            00 Tahoma Track Clu        11.18m   0.2  36-08.25 
  9 Ribera, Joseph            01 Tahoma Track Clu        10.27m   2.5  33-08.50 
 10 Gregory, DaMarco          01 Flying Ajs               9.44m  -0.4  30-11.75 
 
Event 469  Shot Put 12 lb. 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kirk Woodbury, Joseph     00 High Voltage            12.72m   41-08.75 
  2 Humphries, Dillon         00 Tahoma Track Clu        10.67m   35-00.25 
  3 Weingard, Chaise          00 36-Unattache            10.52m   34-06.25 
  4 Bridge, Benjamin          00 36-Unattache             9.72m   31-10.75 
  5 Eskenazi, Benjamin        01 Cascade Stri             9.65m   31-08.00 
  6 Hunsaker, Daniel          00 Tahoma Track Clu         9.29m   30-05.75 
  7 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri             9.26m   30-04.75 
  8 Peters, Reilly            01 Tahoma Track Clu         9.08m   29-09.50 
 
Event 470  Discus Throw 1.6kg 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Furcron, Daniel           00 Evergreen St            36.07m     118-04 
  2 Bridge, Benjamin          00 36-Unattache            33.27m     109-02 
  3 Claridge, Jordan          01 36-Unattache            31.45m     103-02 
  4 Weingard, Chaise          00 36-Unattache            30.93m     101-06 
  5 McCalden, Kaleb           00 36-Unattache            30.05m      98-07 
  6 Hunt, Davis               00 Thriller Tra            29.35m      96-03 
  7 Humphries, Dillon         00 Tahoma Track Clu        27.27m      89-06 
  8 Flannigan, Connor         01 Evergreen St            27.25m      89-05 
  9 Kirk Woodbury, Joseph     00 High Voltage            25.87m      84-10 
 10 Hunsaker, Daniel          00 Tahoma Track Clu        23.42m      76-10 
 11 Eskenazi, Benjamin        01 Cascade Stri            22.09m      72-06 
 12 Beam, Joshua              01 Cascade Stri            21.22m      69-07 
 13 Peters, Reilly            01 Tahoma Track Clu        19.62m      64-04 
 
Event 471  Javelin Throw 800g 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Armstrong, Landon         00 Sewell Insti            41.04m     134-08 
  2 Furcron, Daniel           00 Evergreen St            40.50m     132-10 
  3 Claridge, Jordan          01 36-Unattache            39.83m     130-08 
  4 Weingard, Chaise          00 36-Unattache            37.10m     121-09 
  5 Lane, James               01 Cascade Stri            36.51m     119-09 
  6 Hunt, Davis               00 Thriller Tra            34.30m     112-06 
  7 Flannigan, Connor         01 Evergreen St            32.96m     108-02 
  8 Morris, Jacob             00 Tahoma Track Clu        32.01m     105-00 
 
Event 472  Hammer Throw 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Weingard, Chaise          00 36-Unattache            20.09m      65-11 
  2 Eskenazi, Benjamin        01 Cascade Stri            15.92m      52-03 
 
Event 473  Decathlon: #1 100 Meter 15-16 Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri             11.84   NWI    683
 
Event 473  Decathlon: #2 Long Jump 15-16 Boys Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri             5.62m   NWI  18-05.25    506
 
Event 473  Decathlon: #3 Shot Put 15-16 Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri             8.78m   28-09.75    413
 
Event 473  Decathlon: #4 High Jump 15-16 Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri             1.66m    5-05.25    512
 
Event 473  Decathlon: #5 400 Meter 15-16 Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri             54.88     604
 
Event 473  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles 15-16 Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri             17.55   NWI    568
 
Event 473  Decathlon: #7 Discus Throw 15-16 Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri            24.12m      79-02    350
 
Event 473  Decathlon: #8 Pole Vault 15-16 Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri             3.60m   11-09.75    509
 
Event 473  Decathlon: #9 Javelin Throw 15-16 Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri            34.18m     112-02    358
 
Event 473  Decathlon: #10 1500 Meter 15-16 Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sheffer, Duncan           01 Cascade Stri           5:10.00     504
 
Event 502  100 Meter 17-18 Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ribera, Olivia            99 Tahoma Track Clu         12.38Q  1.3  3 
  2 Heath, Jelani             98 Flying Ajs               12.39Q  1.2  2 
  3 Brown, Riley              98 36-Unattache             12.62Q -1.6  1 
  4 Sims, Taleijah            98 High Voltage             12.44Q  1.3  3 
  5 Wilson, Tierra            99 Tahoma Track Clu         12.51Q  1.2  2 
  6 Stavig, Lauren            99 36-Unattache             12.84Q -1.6  1 
  7 Rogers, Alexis            99 Auburn Elite             12.52q  1.2  2 
  8 Fernandez, Audrey         99 Flying Ajs               12.64q  1.2  2 
  9 Thomas, Alexia            99 Xtreme Speed             12.71   1.3  3 
 10 Foresha, Christine        98 Kitsap Flier             12.84   1.2  2 
 11 Moronkola, Imani          99 SeaTown Expr             12.85   1.3  3 
 12 Shaviri, Micah            98 Flying Ajs               13.06   1.3  3 
 13 Smart, Tamani             99 Speed Unlimi             13.17   1.2  2 
 14 Ford, Kelli               99 Kitsap Flier             13.32   1.3  3 
 15 Proctor, Kaeki-Lawni      99 Flying Ajs               13.36  -1.6  1 
 16 Manley, Corinne           99 High Voltage             13.37  -1.6  1 
 17 Aduka, Nkemdilim          98 Evergreen St             13.37   1.2  2 
 18 Ellis, Lexi               99 Flying Ajs               13.43   1.2  2 
 19 Chen, Alisia              98 Speed Unlimi             13.56   1.3  3 
 20 Gross, Lauren             99 Xtreme Speed             13.81  -1.6  1 
 21 McCann, Isobel            99 Speed Unlimi             13.96  -1.6  1 
 22 Hargett, Emily            99 Xtreme Speed             13.98  -1.6  1 
 
Event 502  100 Meter 17-18 Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ribera, Olivia            99 Tahoma Track Clu         12.21   4.0 
  2 Sims, Taleijah            98 High Voltage             12.30   4.0 
  3 Stavig, Lauren            99 36-Unattache             12.31   4.0 
  4 Heath, Jelani             98 Flying Ajs               12.31   4.0 
  5 Fernandez, Audrey         99 Flying Ajs               12.37   4.0 
  6 Wilson, Tierra            99 Tahoma Track Clu         12.43   4.0 
  7 Brown, Riley              98 36-Unattache             12.47   4.0 
  8 Rogers, Alexis            99 Auburn Elite             12.98   4.0 
 
Event 503  200 Meter 17-18 Women
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ribera, Olivia            99 Tahoma Track Clu         25.27Q  2.1  2 
  2 Rogers, Alexis            99 Auburn Elite             25.73Q  3.6  1 
  3 Stavig, Lauren            99 36-Unattache             26.08Q  3.2  3 
  4 Sims, Taleijah            98 High Voltage             25.51Q  2.1  2 
  5 Moronkola, Imani          99 SeaTown Expr             26.18Q  3.6  1 
  6 Thomas, Alexia            99 Xtreme Speed             26.40Q  3.2  3 
  7 Jackson, Maya             98 Auburn Elite             25.59q  2.1  2 
  8 Chapin, Alyssa            99 Evergreen St             26.24q  3.6  1 
  9 Foresha, Christine        98 Kitsap Flier             26.51   3.2  3 
 10 Brown, Riley              98 36-Unattache             26.53   3.6  1 
 11 Manley, Corinne           99 High Voltage             27.14   3.2  3 
 12 Freeman, Christina        99 Flying Ajs               27.23   3.2  3 
 13 Ford, Kelli               99 Kitsap Flier             27.50   3.6  1 
 14 Gross, Lauren             99 Xtreme Speed             28.52   3.6  1 
 15 Chen, Alisia              98 Speed Unlimi             28.67   2.1  2 
 16 Ingraham, Clara           99 36-Unattache             28.90   2.1  2 
 17 McCann, Isobel            99 Speed Unlimi             28.96   3.6  1 
 
Event 503  200 Meter 17-18 Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Sims, Taleijah            98 High Voltage             25.39   2.4 
  2 Jackson, Maya             98 Auburn Elite             25.43   2.4 
  3 Stavig, Lauren            99 36-Unattache             25.69   2.4 
  4 Ribera, Olivia            99 Tahoma Track Clu         25.72   2.4 
  5 Rogers, Alexis            99 Auburn Elite             25.97   2.4 
  6 Chapin, Alyssa            99 Evergreen St             26.03   2.4 
  7 Thomas, Alexia            99 Xtreme Speed             26.18   2.4 
  8 Moronkola, Imani          99 SeaTown Expr             26.54   2.4 
 
Event 504  400 Meter 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage             55.94  
  2 Jackson, Maya             98 Auburn Elite             58.30  
  3 Greene, Morgan            99 Tacoma Spart             59.34  
  4 Rogers, Alexis            99 Auburn Elite           1:02.42  
  5 Santos, Sydney            99 High Voltage           1:04.00  
  6 Bigelow, Sara             99 Kitsap Flier           1:04.04  
  7 Manley, Corinne           99 High Voltage           1:07.34  
 
Event 505  800 Meter 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schlepp, Geneva           99 36-Unattache           2:23.06  
  2 Clowers, Bethany          99 Speed Unlimi           2:27.80  
  3 Bigelow, Sara             99 Kitsap Flier           2:32.68  
  4 Santos, Sydney            99 High Voltage           2:33.49  
  5 Whitcher-Thoman, Danakai  98 Kitsap Flier           2:33.97  
  6 Powar, Brianna            98 Kitsap Flier           2:34.17  
  7 Lewis, Soleil             99 Rainier Beac           2:36.62  
  8 Lamoureux, Elysabeth      99 Kitsap Flier           2:36.76  
 
Event 506  1500 Meter 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schlepp, Geneva           99 36-Unattache           5:00.40  
  2 Long, Gracie              99 36-Unattache           5:00.64  
  3 McAmis, Rachel            99 36-Unattache           5:01.23  
  4 Clowers, Bethany          99 Speed Unlimi           5:08.00  
  5 Kimminau, Kiersten        99 36-Unattache           5:12.89  
  6 Powar, Brianna            98 Kitsap Flier           5:33.66  
  7 Kehler, Savanah           97 Evergreen St           5:42.76  
 
Event 507  3000 Meter 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kehler, Savanah           97 Evergreen St          12:17.45  
 
Event 508  2000 Meter Steeplechase 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Long, Gracie              99 36-Unattache           7:22.30  
  2 Melanson, Jenna           98 Flanagan Cla           7:24.50  
  3 Willson, Nikki            99 Flanagan Cla          10:22.00  
 -- Armstrong, Petra          99 Whatcom Tess               DNF  
 
Event 510  100 Meter Hurdles 17-18 Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage             14.28   3.8 
  2 Tongco, Caila             99 Xtreme Speed             14.47   3.8 
  3 Chapin, Alyssa            99 Evergreen St             15.16   3.8 
  4 Stephens, Jacqueline      98 High Voltage             16.74   3.8 
  5 Pavledakes, Elizabeth     99 Thriller Tra             19.96   3.8 
 
Event 511  400 Meter Hurdles 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy, Keara            99 High Voltage             56.76  
  2 Foster, Essence           98 Xtreme Speed           1:07.90  
  3 Bell, Lindsay             99 Xtreme Speed           1:17.43  
  4 Pavledakes, Elizabeth     99 Thriller Tra           1:26.15  
 
Event 512  4x100 Meter Relay 17-18 Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Flying Ajs  'A'                                       49.23  
  2 Xtreme Speed  'A'                                     50.17  
  3 Kitsap Fliers Track and Field  'A'                    53.61  
 
Event 513  4x400 Meter Relay 17-18 Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Xtreme Speed  'A'                                   4:17.48  
  2 Kitsap Fliers Track and Field  'A'                  4:25.83  
 
Event 514  4x800 Meter Relay 17-18 Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Kitsap Fliers Track and Field  'A'                 11:09.87  
 
Event 515  High Jump 17-18 Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage             1.60m    5-03.00 
  2 Kennedy, Keara            99 High Voltage             1.50m    4-11.00 
  3 Long, Gracie              99 36-Unattache             1.45m    4-09.00 
  4 Bakony, Rebecca           99 36-Unattache             1.30m    4-03.25 
  4 Blue, Samantha            98 36-Unattache             1.30m    4-03.25 
 
Event 516  Pole Vault 17-18 Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Weiler, Abby              97 Columbia Str             3.65m   11-11.75 
  1 Markow, Ginger            99 36-Unattache             3.65m   11-11.75 
  3 Barton, Makenna           99 36-Unattache             3.35m   10-11.75 
  4 Kelly, Bridget            98 Columbia Str             3.20m   10-06.00 
  5 Smith, Alyssa             98 36-Unattache             3.05m   10-00.00 
 
Event 517  Long Jump 17-18 Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Heath, Jelani             98 Flying Ajs               6.10m  -2.4  20-00.25 
  2 Wilson, Tierra            99 Tahoma Track Clu         5.44m  -0.9  17-10.25 
  3 Fernandez, Audrey         99 Flying Ajs               5.25m  -1.2  17-02.75 
  4 Akinlosotu, Oyinlola      99 Flying Ajs               5.02m  -1.6  16-05.75 
  5 Ribera, Olivia            99 Tahoma Track Clu         5.00m  -1.5  16-05.00 
  6 Proctor, Kaeki-Lawni      99 Flying Ajs               4.99m  -1.6  16-04.50 
  7 Smart, Tamani             99 Speed Unlimi             4.96m  -0.4  16-03.25 
  8 Olson, Devon              98 Overdrive Tr             4.81m  -1.3  15-09.50 
  9 Shaviri, Micah            98 Flying Ajs               4.72m  -2.5  15-06.00 
 10 Tsuruda, Carly            99 Thriller Tra             4.70m  -2.0  15-05.00 
 11 Waterman, Hannah          99 Kitsap Flier             4.69m  -1.5  15-04.75 
 12 Williams, Brooke          97 36-Unattache             4.68m  -0.4  15-04.25 
 13 Fredrickson, Hailey       97 Evergreen St             4.49m  +0.0  14-08.75 
 14 Kalulu-Finau, De'Chanell  98 Tahoma Track Clu         4.44m  -1.5  14-07.00 
 14 Sieh, Blandy              99 Xtreme Speed             4.44m  -0.6  14-07.00 
 -- McCann, Isobel            99 Speed Unlimi              FOUL                 
 
Event 518  Triple Jump 17-18 Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ellis, Lexi               99 Flying Ajs              11.65m   1.9  38-02.75 
  2 Russell, Peyton           98 Flying Ajs              11.62m   0.9  38-01.50 
  3 Fernandez, Audrey         99 Flying Ajs              11.36m   2.4  37-03.25 
  4 Akinlosotu, Oyinlola      99 Flying Ajs              11.24m   3.6  36-10.50 
  5 Grantham, Solie           99 The Speed Fa            10.87m   2.1  35-08.00 
  6 Andrus, Katherine         99 Flying Ajs              10.69m   2.5  35-01.00 
  7 Le, Minhna                98 36-Unattache            10.16m   3.0  33-04.00 
  8 Kalulu-Finau, De'Chanell  98 Tahoma Track Clu         9.95m   1.9  32-07.75  190
  9 Waterman, Hannah          99 Kitsap Flier             9.86m   2.6  32-04.25 
 10 Sieh, Blandy              99 Xtreme Speed             9.33m   2.9  30-07.50 
 11 Tsuruda, Carly            99 Thriller Tra             9.29m   2.9  30-05.75 
 -- Wilson, Tierra            99 Tahoma Track Clu            ND   NWI           
 -- Fredrickson, Hailey       97 Evergreen St                ND   NWI           
 -- Williams, Brooke          97 36-Unattache                ND   NWI           
 
Event 519  Shot Put 4kg 17-18 Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Spradlin, Jordan          99 36-Unattache            13.49m   44-03.25 
  2 Mehl, Ginny               99 Tahoma Track Clu        12.68m   41-07.25 
  3 Fong, Jordan              99 Tahoma Track Clu        10.70m   35-01.25 
  4 Aduka, Nkemdilim          98 Evergreen St            10.51m   34-05.75 
  5 Vasquez, Shella           99 Xtreme Speed             9.95m   32-07.75 
  6 Frost, Gabriella          99 Tahoma Track Clu         9.87m   32-04.75 
  7 Alexander, Jordan         99 Tahoma Track Clu         9.67m   31-08.75 
  8 Brotherton, Abigail       99 Evergreen St             9.23m   30-03.50 
  9 Hartshorn, Rachel         99 36-Unattache             8.44m   27-08.25 
 10 Lesnick, Hannah           99 Xtreme Speed             8.31m   27-03.25 
 11 Osman, Samira             99 High Voltage             8.26m   27-01.25 
 
Event 520  Discus Throw 1kg 17-18 Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Spradlin, Jordan          99 36-Unattache            39.72m     130-04 
  2 Mehl, Ginny               99 Tahoma Track Clu        36.56m     119-11 
  3 Aduka, Nkemdilim          98 Evergreen St            35.34m     115-11 
  4 Osman, Samira             99 High Voltage            32.28m     105-11 
  5 Frost, Gabriella          99 Tahoma Track Clu        31.69m     104-00 
  6 Stottlemyre, Elizabeth    98 36-Unattache            28.99m      95-01 
  7 Fong, Jordan              99 Tahoma Track Clu        28.90m      94-10 
  8 Alexander, Jordan         99 Tahoma Track Clu        28.02m      91-11 
  9 Lesnick, Hannah           99 Xtreme Speed            26.04m      85-05 
 10 Hartshorn, Rachel         99 36-Unattache            25.80m      84-08 
 11 Vasquez, Shella           99 Xtreme Speed            25.50m      83-08 
 12 Brotherton, Abigail       99 Evergreen St            23.97m      78-08 
 13 Frost, Daria              99 Tahoma Track Clu        18.07m      59-03 
 
Event 521  Javelin Throw 600g 17-18 Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mury, Kirstin             98 Columbia Str            41.62m     136-06 
  2 Stottlemyre, Elizabeth    98 36-Unattache            40.46m     132-09 
  3 Mehl, Ginny               99 Tahoma Track Clu        37.69m     123-08 
  4 Vetto, Natalie            99 36-Unattache            37.39m     122-08 
  5 Bucy, Madisyn             98 Tahoma Track Clu        35.13m     115-03 
  6 Fong, Jordan              99 Tahoma Track Clu        33.22m     109-00 
  7 Aduka, Nkemdilim          98 Evergreen St            31.91m     104-08 
  8 Ovall, Riley              98 36-Unattache            31.87m     104-07 
  9 Frost, Gabriella          99 Tahoma Track Clu        29.37m      96-04 
 10 Kehler, Savanah           97 Evergreen St            27.01m      88-07 
 11 Birade, Sierra            99 36-Unattache            26.11m      85-08 
 12 Peng, Kaya                99 Tahoma Track Clu        25.27m      82-11 
 
Event 522  Hammer Throw 17-18 Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Scocco, Riley             98 36-Unattache            39.84m     130-08 
  2 Fong, Jordan              99 Tahoma Track Clu        22.50m      73-10 
  3 Frost, Gabriella          99 Tahoma Track Clu        20.96m      68-09 
 
Event 523  Heptathlon 17-18 Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage              3910  
  1 Foster, Essence           98 Xtreme Speed              3910  
  1 Jones Toutant, Elinor     98 Rainier Beac              3910  
 
Event 523  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles 17-18 Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Foster, Essence           98 Xtreme Speed             16.92   NWI    606
  1 Jones Toutant, Elinor     98 Rainier Beac             16.92   NWI    606
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage             16.92   NWI    606
 
Event 523  Heptathlon: #2 High Jump 17-18 Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage             1.48m    4-10.25    599
  1 Foster, Essence           98 Xtreme Speed             1.48m    4-10.25    599
  1 Jones Toutant, Elinor     98 Rainier Beac             1.48m    4-10.25    599
 
Event 523  Heptathlon: #3 Shot Put 17-18 Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Foster, Essence           98 Xtreme Speed             8.55m   28-00.75    435
  1 Jones Toutant, Elinor     98 Rainier Beac             8.55m   28-00.75    435
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage             8.55m   28-00.75    435
 
Event 523  Heptathlon: #4 200 Meter 17-18 Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Foster, Essence           98 Xtreme Speed             27.45   NWI    675
  1 Jones Toutant, Elinor     98 Rainier Beac             27.45   NWI    675
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage             27.45   NWI    675
 
Event 523  Heptathlon: #5 Long Jump 17-18 Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage             4.71m   NWI  15-05.50    482
  1 Jones Toutant, Elinor     98 Rainier Beac             4.71m   NWI  15-05.50    482
  1 Foster, Essence           98 Xtreme Speed             4.71m   NWI  15-05.50    482
 
Event 523  Heptathlon: #6 Javelin Throw 17-18 Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Foster, Essence           98 Xtreme Speed            27.13m      89-00    422
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage            27.13m      89-00    422
  1 Jones Toutant, Elinor     98 Rainier Beac            27.13m      89-00    422
 
Event 523  Heptathlon: #7 800 Meter 17-18 Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephens, Nicole          98 High Voltage           2:30.11     691
  1 Jones Toutant, Elinor     98 Rainier Beac           2:30.11     691
  1 Foster, Essence           98 Xtreme Speed           2:30.11     691
 
Event 552  100 Meter 17-18 Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Wells, Emmanuel           97 High Voltage             10.79Q  1.6  2 
  2 Weston, Xzavier           98 High Voltage             11.02Q  1.1  4 
  3 Sanders, William          98 High Voltage             11.06Q  1.1  3 
  4 Wallace, Jordan           98 Auburn Elite             11.30Q  1.2  1 
  5 Ford, Nicholas            98 Kitsap Flier             11.08q  1.1  3 
  6 Vega-Harris, Silas        98 Cascade Stri             11.17q  1.6  2 
  7 Punsalan, Miguel          99 Xtreme Speed             11.36q  1.1  4 
  8 Brown, Omari              99 Xtreme Speed             11.37q  1.2  1 
  9 Cort, Alexandre           97 Speed Unlimi             11.51   1.6  2 
 10 Jeffries, Keygan          99 14-Unattache             11.53   1.2  1 
 11 Eria, Baraniko            99 Evergreen St             11.54   1.1  4 
 12 Freeman, Jayce            98 36-Unattache             11.57   1.1  3 
 13 Bullo, Nicholas           98 36-Unattache             11.60   1.6  2 
 14 Chhim, Sonny              99 Evergreen St             11.66   1.6  2 
 15 Kinnunen, Micah           99 Evergreen St             11.71   1.1  3 
 16 Bios, Richard             99 Kitsap Flier             11.87   1.6  2 
 17 Woolery, Shamar           97 Xtreme Speed             11.99   1.1  3 
 18 Galindo-Navarro, Benjami  99 Speed Unlimi             12.08   1.1  4 
 19 Roberts, Deontae          99 Tahoma Track Clu         12.64   1.2  1 
 
Event 552  100 Meter 17-18 Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wells, Emmanuel           97 High Voltage             10.61   3.0 
  2 Weston, Xzavier           98 High Voltage             11.01   3.0 
  3 Vega-Harris, Silas        98 Cascade Stri             11.13   3.0 
  4 Sanders, William          98 High Voltage             11.26   3.0 
  5 Wallace, Jordan           98 Auburn Elite             11.35   3.0 
  6 Punsalan, Miguel          99 Xtreme Speed             11.42   3.0 
  7 Ford, Nicholas            98 Kitsap Flier             11.53   3.0 
  8 Brown, Omari              99 Xtreme Speed             11.61   3.0 
 
Event 553  200 Meter 17-18 Men
========================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Elmore, Jaleel            97 Bremerton Ja             21.93Q  3.0  1 
  2 Wells, Emmanuel           97 High Voltage             22.27Q  2.8  3 
  3 Sanders, William          98 High Voltage             22.76Q  1.7  2 
  4 Russell, Michael          98 36-Unattache             23.06Q  1.7  2 
  5 Wallace, Jordan           98 Auburn Elite             23.14Q  3.0  1 
  6 Brown, Omari              99 Xtreme Speed             23.19Q  2.8  3 
  7 Ford, Nicholas            98 Kitsap Flier             23.16q  1.7  2 
  8 Wreggelsworth, Stile      98 36-Unattache             23.26q  1.7  2 
  9 Chhim, Sonny              99 Evergreen St             23.27   1.7  2 
 10 Walker, Barrington        99 SeaTown Expr             23.29   2.8  3 
 11 Cort, Alexandre           97 Speed Unlimi             23.79   3.0  1 
 12 Bios, Richard             99 Kitsap Flier             23.88   1.7  2 
 13 Kinnunen, Micah           99 Evergreen St             24.08   1.7  2 
 14 Murphy, Dylan             99 High Voltage             24.28   3.0  1 
 15 Galindo-Navarro, Benjami  99 Speed Unlimi             24.52   2.8  3 
 
Event 553  200 Meter 17-18 Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wells, Emmanuel           97 High Voltage             21.84   3.2 
  2 Elmore, Jaleel            97 Bremerton Ja             22.01   3.2 
  3 Russell, Michael          98 36-Unattache             22.70   3.2 
  4 Sanders, William          98 High Voltage             22.71   3.2 
  5 Brown, Omari              99 Xtreme Speed             23.10   3.2 
  6 Wallace, Jordan           98 Auburn Elite             23.49   3.2 
  7 Wreggelsworth, Stile      98 36-Unattache             23.54   3.2 
  8 Ford, Nicholas            98 Kitsap Flier             23.68   3.2 
 
Event 554  400 Meter 17-18 Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jeffries, Keygan          99 36-Unattache             50.89   1 
  2 Wreggelsworth, Stile      98 36-Unattache             51.10   2 
  3 Greseth, Cade             98 Evergreen St             51.19   2 
  4 Campbell, Brian           98 Xtreme Speed             52.16   1 
  5 Walker, Barrington        99 SeaTown Expr             52.44   2 
  5 O'Neal, Brock             98 Xtreme Speed             52.44   1 
  7 Russell, Michael          98 36-Unattache             52.71   2 
  8 Bullo, Nicholas           98 36-Unattache             53.26   2 
  9 Galindo-Navarro, Benjami  99 Speed Unlimi             53.88   1 
 10 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier             54.34   2 
 11 Miller, Deshante          98 Tacoma Spart             54.59   1 
 12 Petty, Jeremiah           99 Kitsap Flier             55.30   1 
 13 Davies, Garrett           99 Evergreen St             56.06   1 
 
Event 555  800 Meter 17-18 Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kirk, Devan               99 SeaTown Expr           1:52.82   2 
  2 Hillier, Bennett          98 Federal Way            1:59.81   2 
  3 Greseth, Cade             98 Evergreen St           2:00.54   1 
  4 O'Neal, Brock             98 Xtreme Speed           2:00.68   2 
  5 Glick, William            99 Federal Way            2:01.23   2 
  6 Nettleton, Austin         97 Kitsap Flier           2:02.22   2 
  7 Jeffries, Keygan          99 36-Unattache           2:02.63   1 
  8 Morris, Connor            98 Thriller Tra           2:03.69   2 
  9 Fletcher, Allen           99 Federal Way            2:04.22   1 
 10 De La Melena, Miguel      99 Evergreen St           2:05.54   1 
 11 Miller, Deshante          98 Tacoma Spart           2:07.81   1 
 12 Garcia, Anthony           99 36-Unattache           2:08.07   2 
 13 Blalock, David            99 Kitsap Flier           2:09.32   1 
 
Event 556  1500 Meter 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fisher, Mykel             99 Federal Way            4:22.04  
  2 Morris, Connor            98 Thriller Tra           4:22.80  
  3 Goldstone, Jesse          99 Federal Way            4:25.26  
  4 Fletcher, Allen           99 Federal Way            4:27.17  
  5 Saleh, Maamoon            99 Xtreme Speed           4:29.65  
  6 Anderson, Nathaniel       98 Thriller Tra           4:29.81  
  7 Blalock, David            99 Kitsap Flier           4:30.01  
  8 Burton, Jacob             98 Kitsap Flier           4:33.34  
  9 Cornyn, Maartin           99 Native Strid           4:43.08  
 10 O'Brien, Chase            98 Xtreme Speed           4:50.40  
 
Event 557  3000 Meter 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 De La Melena, Miguel      99 Evergreen St           9:46.19  
  2 Anderson, Nathaniel       98 Thriller Tra           9:48.86  
  3 Saleh, Maamoon            99 Xtreme Speed           9:52.63  
  4 Goldstone, Jesse          99 Federal Way            9:56.29  
  5 Cornyn, Maartin           99 Native Strid          10:15.33  
  6 Burton, Jacob             98 Kitsap Flier          10:25.95  
  7 Raamae, Brian             99 Thriller Tra          11:30.55  
  8 Benavente, David          97 Thriller Tra          11:45.89  
 
Event 558  2000 Meter Steeplechase 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morris, Connor            98 Thriller Tra           6:36.30  
  2 Cirlincione, Dario        98 36-Unattache           6:36.80  
  3 De La Melena, Miguel      99 Evergreen St           6:40.40  
  4 Anderson, Nathaniel       98 Thriller Tra           6:54.00  
  5 Cornyn, Maartin           99 Native Strid           7:14.00  
  6 Benavente, David          97 Thriller Tra           8:10.10  
 -- Saleh, Maamoon            99 Xtreme Speed               DNF  
 
Event 560  110 Meter Hurdles 17-18 Men
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Miller, Cody              98 Hill & Valley Ru         14.46   2.9  3 
  2 Stone, Jeremiah           99 36-Unattache             14.77   2.9  3 
  3 Vega-Harris, Silas        98 Cascade Stri             15.01   2.9  3 
  4 Davis, Jacob              99 36-Unattache             15.08   2.9  3 
  5 McAdams, Tremaine         98 High Voltage             15.20   2.2  1 
  6 Fitzpatrick, Shane        99 Thriller Tra             15.32   2.2  1 
  7 De Witz, Keetaan          98 Xtreme Speed             15.42   2.2  1 
  8 Swanson, Brandon          97 Flying Ajs               15.58   2.9  3 
  9 Mikulak, Mark             99 Cascade Stri             15.91   1.8  2 
 10 Bolt, Cameron             97 Cascade Stri             16.28   1.8  2 
 11 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier             16.40   1.8  2 
 12 VanDerMost, Elijah        99 Thriller Tra             16.58   1.8  2 
 13 Eria, Baraniko            99 Evergreen St             16.84   1.8  2 
 14 Abdullahi, Ali            98 High Voltage             17.14   2.2  1 
 15 Sun, William              99 Evergreen St             18.56   1.8  2 
 
Event 561  400 Meter Hurdles 17-18 Men
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Vega-Harris, Silas        98 Cascade Stri             56.33   1 
  2 McAdams, Tremaine         98 High Voltage             56.76   2 
  3 Justice, Tyler            98 36-Unattache             58.05   2 
  4 De Witz, Keetaan          98 Xtreme Speed             59.09   1 
  5 Cirlincione, Dario        98 36-Unattache             59.62   2 
  6 Bolt, Cameron             97 Cascade Stri             59.76   2 
  7 VanDerMost, Elijah        99 Thriller Tra           1:00.38   1 
  8 Sun, William              99 Evergreen St           1:00.92   2 
  9 Tan, Elliott              98 36-Unattache           1:01.13   1 
 10 Fitzpatrick, Shane        99 Thriller Tra           1:01.61   1 
 11 Eria, Baraniko            99 Evergreen St           1:02.14   2 
 12 Abdullahi, Ali            98 High Voltage           1:07.05   1 
 
Event 562  4x100 Meter Relay 17-18 Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 High Voltage  'A'                                     42.30  
  2 Xtreme Speed  'A'                                     43.26  
  3 Flying Ajs  'A'                                       44.20  
  4 Kitsap Fliers Track and Field  'A'                    44.45  
  5 Cascade Striders  'A'                                 45.19  
 
Event 563  4x400 Meter Relay 17-18 Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Federal Way Track  'A'                              3:30.29  
  2 Evergreen Storm  'A'                                3:31.88  
  3 Xtreme Speed  'A'                                   3:34.53  
  4 Bremerton Jaguars  'A'                              3:35.94  
  5 Kitsap Fliers Track and Field  'A'                  3:36.38  
 
Event 564  4x800 Meter Relay 17-18 Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Federal Way Track  'A'                              8:37.83  
  2 Thriller Track & Field  'A'                         8:49.51  
  3 Evergreen Storm  'A'                                8:58.89  
  4 Kitsap Fliers Track and Field  'A'                  9:11.22  
 
Event 565  High Jump 17-18 Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gary, Ronnie              98 High Voltage             2.00m    6-06.75 
  2 Swanson, Brandon          97 Flying Ajs               1.95m    6-04.75 
  3 Davies, Garrett           99 Evergreen St             1.85m    6-00.75 
  4 Lin, Jason Jiacheng       99 36-Unattache             1.80m    5-10.75 
  5 Linhart-Wubbena, Parker   99 Evergreen St             1.75m    5-08.75 
  6 Schulz, Joshua            98 36-Unattache             1.60m    5-03.00 
 
Event 566  Pole Vault 17-18 Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beavers, Trent            98 Columbia Str             5.40m   17-08.50 
  2 Weiler, Joey              97 Columbia Str             4.50m   14-09.00 
  3 Shimasaki, Evan           98 36-Unattache             4.40m   14-05.25 
  4 Wilson, Grant             98 36-Unattache             3.95m   12-11.50 
  5 Hayden, Jackson           98 36-Unattache             3.65m   11-11.75 
 
Event 567  Long Jump 17-18 Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 McGee, Keshun             97 Kitsap Flier             7.26m  -1.2  23-10.00 
  2 Sallee, Mason             97 Flying Ajs               6.79m  -2.3  22-03.50 
  3 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra             6.77m  -2.8  22-02.50 
  4 Schulz, Joshua            98 36-Unattache             6.67m  -2.7  21-10.75 
  5 McAdams, Tremaine         98 High Voltage             6.53m  -2.6  21-05.25 
  6 Sanders, William          98 High Voltage             6.50m  -2.1  21-04.00 
  7 Gary, Ronnie              98 High Voltage             6.39m  -1.2  20-11.75 
  8 Gregory, Omarei           99 Flying Ajs               6.25m  -1.1  20-06.25 
  9 Swanson, Brandon          97 Flying Ajs               6.12m  -2.6  20-01.00 
 10 Stone, Jeremiah           99 36-Unattache             6.07m  -0.1  19-11.00 
 11 Taylor, Jaylen            99 Flying Ajs               5.98m   0.4  19-07.50 
 12 Yonemitsu, Mitchell       99 Overdrive Tr             5.77m  -1.4  18-11.25 
 13 Stockton, D'Andre         98 Evergreen St             5.74m   0.1  18-10.00 
 14 Lewis, Jamar'ee           98 Xtreme Speed             5.63m  -1.2  18-05.75 
 15 Bolt, Cameron             97 Cascade Stri             5.45m   0.2  17-10.75 
 16 Lin, Jason Jiacheng       99 36-Unattache             5.42m  -1.7  17-09.50 
 17 Raamae, Brian             99 Thriller Tra             5.39m   1.7  17-08.25 
 18 Prince-Stringer, Hunter   99 Bremerton Ja             5.08m  -0.3  16-08.00 
 
Event 568  Triple Jump 17-18 Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra            14.50m   4.4  47-07.00 
  2 McGee, Keshun             97 Kitsap Flier            14.29m   0.6  46-10.75 
  3 Stone, Jeremiah           99 36-Unattache            14.24m   1.7  46-08.75 
  4 Sallee, Mason             97 Flying Ajs              14.15m   3.9  46-05.25 
  5 Taylor, Jaylen            99 Flying Ajs              13.90m   3.4  45-07.25 
  6 Gregory, Omarei           99 Flying Ajs              13.79m   2.2  45-03.00 
  7 Gary, Ronnie              98 High Voltage            13.74m   2.3  45-01.00 
  8 Hayden, Reggie            98 Flying Ajs              13.71m   4.1  44-11.75 
  9 Schulz, Joshua            98 36-Unattache            12.85m   3.3  42-02.00 
 10 Lewis, Jamar'ee           98 Xtreme Speed            11.92m   0.8  39-01.25 
 11 Raamae, Brian             99 Thriller Tra            11.57m   3.2  37-11.50 
 12 Stockton, D'Andre         98 Evergreen St            11.42m   0.4  37-05.75 
 
Event 569  Shot Put 12 lb. 17-18 Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 King, Bailey              98 36-Unattache            18.17m   59-07.50 
  2 Humphries, Deszmon        97 Tahoma Track Clu        17.29m   56-08.75 
  3 Van Amen, Nolan           99 Thriller Tra            17.15m   56-03.25 
  4 Bridge, Seth              98 36-Unattache            15.10m   49-06.50 
  5 Law, Jonathan             98 36-Unattache            14.95m   49-00.75 
  6 Whiting, Nathan           98 Tahoma Track Clu        11.45m   37-06.75 
  7 Dixon, Gavin              99 Speed Unlimi             8.94m   29-04.00 
  8 Singh, Dylan              99 Sewell Insti             8.93m   29-03.75 
 
Event 570  Discus Throw 1.6kg 17-18 Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 King, Bailey              98 36-Unattache            54.82m     179-10 
  2 Van Amen, Nolan           99 Thriller Tra            51.29m     168-03 
  3 Bridge, Seth              98 36-Unattache            49.15m     161-03 
  4 Masucci, Thomas           97 36-Unattache            46.15m     151-05 
  5 Humphries, Deszmon        97 Tahoma Track Clu        45.70m     149-11 
  6 Frost, Ian                99 36-Unattache            39.13m     128-04 
  7 Whiting, Nathan           98 Tahoma Track Clu        36.80m     120-09 
  8 Dixon, Gavin              99 Speed Unlimi            32.45m     106-05 
  9 Henning, Brett            98 36-Unattache            28.80m      94-06 
 
Event 571  Javelin Throw 800g 17-18 Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andrus, Cole              98 Club Northwe            52.72m     172-11 
  2 Salley, Mason             99 36-Unattache            48.50m     159-01 
  3 Goodman, Reece            98 Tahoma Track Clu        46.09m     151-02 
  4 Henning, Brett            98 36-Unattache            43.78m     143-08 
  5 Whiting, Nathan           98 Tahoma Track Clu        43.37m     142-03 
  6 Kinnunen, Micah           99 Evergreen St            42.50m     139-05 
  7 Linhart-Wubbena, Parker   99 Evergreen St            40.44m     132-08 
  8 Singh, Dylan              99 Sewell Insti            37.12m     121-09 
  9 Weyand, Luke              99 Tahoma Track Clu        33.69m     110-06 
 
Event 572  Hammer Throw 17-18 Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 King, Bailey              98 36-Unattache            54.54m     178-11 
  2 Frost, Ian                99 36-Unattache            50.96m     167-02 
  3 Phongprasansak, Poun      99 Get Strong F            50.94m     167-01 
  4 Beaton, Angus             98 36-Unattache            49.01m     160-09 
  5 Kaufman, Jacob            97 36-Unattache            42.44m     139-03 
 
Event 573  Decathlon 17-18 Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra              4995  
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti              4995  
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier              4995  
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache              4995  
 
Event 573  Decathlon: #1 100 Meter 17-18 Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache             11.84   NWI    683
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier             11.84   NWI    683
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra             11.84   NWI    683
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti             11.84   NWI    683
 
Event 573  Decathlon: #2 Long Jump 17-18 Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache             5.62m   NWI  18-05.25    506
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra             5.62m   NWI  18-05.25    506
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti             5.62m   NWI  18-05.25    506
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier             5.62m   NWI  18-05.25    506
 
Event 573  Decathlon: #3 Shot Put 17-18 Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti             8.78m   28-09.75    413
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra             8.78m   28-09.75    413
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache             8.78m   28-09.75    413
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier             8.78m   28-09.75    413
 
Event 573  Decathlon: #4 High Jump 17-18 Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra             1.66m    5-05.25    512
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache             1.66m    5-05.25    512
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti             1.66m    5-05.25    512
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier             1.66m    5-05.25    512
 
Event 573  Decathlon: #5 400 Meter 17-18 Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti             54.61     615
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier             54.61     615
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra             54.61     615
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache             54.61     615
 
Event 573  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles 17-18 Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache             17.50   NWI    573
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti             17.50   NWI    573
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier             17.50   NWI    573
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra             17.50   NWI    573
 
Event 573  Decathlon: #7 Discus Throw 17-18 Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier            24.12m      79-02    350
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache            24.12m      79-02    350
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra            24.12m      79-02    350
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti            24.12m      79-02    350
 
Event 573  Decathlon: #8 Pole Vault 17-18 Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra             3.60m   11-09.75    509
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier             3.60m   11-09.75    509
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti             3.60m   11-09.75    509
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache             3.60m   11-09.75    509
 
Event 573  Decathlon: #9 Javelin Throw 17-18 Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti            32.16m     105-06    330
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier            32.16m     105-06    330
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache            32.16m     105-06    330
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra            32.16m     105-06    330
 
Event 573  Decathlon: #10 1500 Meter 17-18 Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacArthur, Albert         97 Thriller Tra           5:10.00     504
  1 Singh, Dylan              99 Sewell Insti           5:10.00     504
  1 Brandon, Joshua           97 Kitsap Flier           5:10.00     504
  1 Au, Ethan                 99 36-Unattache           5:10.00     504
USATF.tv
NationWide