8 & Under Girls 2 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1   #30 Collier, Sydney     07 Cascade Striders A        9:10    1             
  2   #31 Daniels, Rebeca     07 Cascade Striders A        9:17    2             
  3   #39 Holme, Tegan        07 Cascade Striders A        9:23    3             
  4  #380 Touras, MaLu        07 Speed Unlimited A         9:40                  
  5   #54 Phelps, Dasia       07 Cascade Striders A       10:06    4             
  6  #351 Manago, D'Yanni     07 South Centra A           10:22                  
  7  #191 Cleary, Vivian      07 Issaquah Par A           10:23                  
  8   #36 Foree, Makenzie     09 Cascade Striders A       10:24    5             
  9  #257 Lendrum Fort, Anna  07 Rain City Flyers A       10:37                  
 10   #63 Thakur, Shriya      07 Cascade Striders A       10:46    6             
 11  #271 Walker, Mackenzie   07 Rain City Flyers A       10:51                  
 12   #45 McDonald, Cymran    07 Cascade Striders A       11:09    7             
 13  #346 Whitaker, Isabel    09 Sonic Boom R A           11:44    8             
 14   #68 Zhao, Kimberly      07 Cascade Striders A       11:52    9             
 15  #228 Price, Paetyn       10 Kitsap Flier A           11:55                  
 16  #342 Johnson, Laila      08 Sonic Boom R A           12:10   10             
 17  #344 Weedon, Annika      07 Sonic Boom R A           12:11   11             
 18  #345 Weedon, Kaarin      09 Sonic Boom R A           12:27   12             
 19  #343 Novakoski, Katheri  09 Sonic Boom R A           12:56   13             
 20  #347 Whitaker, Sophia    08 Sonic Boom R B           14:21                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Cascade Striders A           15    1    2    3    4    5    6    7    9     
      Total Time:    48:20.00                                                    
         Average:     9:40.00                                                    
   2 Sonic Boom Running Club A    54    8   10   11   12   13                    
      Total Time:  1:01:28.00                                                    
         Average:    12:17.60  


8 & Under Boys 2 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #385 Brooks, Quinten     08 Speed Unlimited A         8:52                  
  2  #357 Shabazz, Tariq      07 South Centra A            8:57                  
  3  #220 Rickey, Connor      07 Issaquah Par A            8:59                  
  4   #24 Mirkin, Patrick     07 Capitol Hill A            9:02                  
  5  #293 Korb-Nice, Camden   07 Rain City Flyers A        9:05    1             
  6  #277 Billett, Max        07 Rain City Flyers A        9:06    2             
  7  #356 Andrews, Kenyon     08 South Centra A            9:07                  
  8  #341 Long, Jonathon      07 Snohomish Tr A            9:12                  
  9  #149 Ballard, Spencer    08 Federal Way A             9:17    3             
 10  #299 Margarones, Nikola  07 Rain City Flyers A        9:31    4             
 11  #314 Wingfield, Miller   07 Rain City Flyers A        9:35    5             
 12  #415 Terry, Heath        07 Tesseract A               9:36                  
 13  #172 Stern, Tamir        08 Federal Way A             9:49    6             
 14  #393 Punke, Jackson      07 Speed Unlimited A         9:50                  
 15  #358 Whitted, Dondrey    07 South Centra A            9:55                  
 16   #16 Stevick, Wesley     08 Barron Park A             9:59                  
 17  #184 Frederick, William  07 High Voltage A           10:01    7             
 18  #281 Elliott, Vincent    07 Rain City Flyers A       10:15    8             
 19  #168 Sing, Quinnton      09 Federal Way A            10:18    9             
 20  #163 Nemeth, Emerson     08 Federal Way A            10:24   10             
 21  #165 Phelps, Silas       09 Federal Way A            10:26   11             
 22  #231 Ike, Nathaniel      08 Native Stride A          10:29                  
 23  #188 Lindell, Samuel     07 High Voltage A           11:02   12             
 24  #178 Ambrose, Jackson    07 High Voltage A           11:38   13             
 25  #181 Burdett, Everett    07 High Voltage A           11:40   14             
 26  #155 Forsberg, Calvin    08 Federal Way A            11:41   15             
 27  #179 Anselm, Gabriel     07 High Voltage A           11:42   16             
 28  #207 Bhatia, Tanush      07 Issaquah Par A           12:50                  
 29  #182 Corner, Josiah      08 High Voltage A           13:01   17             
 30  #186 Hammerstad, Boden   08 High Voltage A           13:51   18             
 31  #189 Linxweiler, Whit    08 High Voltage A           14:29   19             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Rain City Flyers A           20    1    2    4    5    8                    
      Total Time:    47:32.00                                                    
         Average:     9:30.40                                                    
   2 Federal Way Track Club A     39    3    6    9   10   11   15               
      Total Time:    50:14.00                                                    
         Average:    10:02.80                                                    
   3 High Voltage A               62    7   12   13   14   16   17   18   19     
      Total Time:    56:03.00                                                    
         Average:    11:12.60  


9-10 Girls 3 km (updated 11/16/15 at 8:11 am PT)
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #132 Borsheim, Ava       06 Federal Way A            12:39                  
  2   #28 Brown, Alyvia       05 Cascade Striders A       12:47    1             
  3   #44 Lorenz, Hannah      05 Cascade Striders A       13:14    2             
  4  #260 Lovejoy, Elena      06 Rain City Flyers A       13:19    3             
  5  #365 Evans, Alivia       05 Speed Unlimited A        13:43    4             
  6  #196 Harig, Jane         05 Issaquah Par A           13:47    5             
  7    #1 Mackison, Clara     06 Barron Park A            13:53                  
  8  #348 Andrews, India      06 South Centra A           13:56                  
  9  #369 Gleeson, Emily      05 Speed Unlimited A        14:16    6             
 10  #269 Tamura, Maija       05 Rain City Flyers A       14:22    7             
 11  #249 Gregorich, Lilian   06 Rain City Flyers A       14:23    8             
 12  #193 Flindt, Alyssa      05 Issaquah Par A           14:28    9             
 13  #378 Smith, Thea         06 Speed Unlimited A        14:29   10             
 14  #261 McManus, Maisie     05 Rain City Flyers A       14:30   11             
 15  #420 Dyer, Avery         05 Unattached               14:31                  
 16  #367 Ford, Tatum         06 Speed Unlimited A        14:44   12             
 17   #55 Pogue, Riley        05 Cascade Striders A       14:51   13             
 18  #362 Chun, Sabrina       05 Speed Unlimited A        14:52   14             
 19   #66 Wolf, Fiona         06 Cascade Striders A       14:53   15             
 20  #256 Korb-Nice, Gabriel  05 Rain City Flyers A       14:59   16             
 21  #250 Hildebrand, Ella    05 Rain City Flyers A       15:01   17             
 22  #350 Brathwaite, Jordyn  06 South Centra A           15:14                  
 23  #195 Hannasch, Claire    06 Issaquah Par A           15:18   18             
 24   #35 Evans, Gwendolyn    06 Cascade Striders A       15:18   19             
 25  #192 Couch, Julia        06 Issaquah Par A           15:21   20             
 26   #29 Carrel, Ava         05 Cascade Striders A       15:21   21             
 27   #61 Sutara, Viktoria    05 Cascade Striders A       15:25   22             
 28   #58 Singh, Prama        06 Cascade Striders B       15:26                  
 29  #363 Citron, Tayten      05 Speed Unlimited A        15:34   23             
 30  #244 Bargfrede, Chloe    06 Rain City Flyers A       15:40   24             
 31   #40 Hoover, Molly       06 Cascade Striders A       15:45   25             
 32  #376 Shukla, Arya        05 Speed Unlimited A        15:57   26             
 33  #267 Spoonemore, Carmen  06 Rain City Flyers A       16:23   27             
 34  #353 Shabazz, Saleemah   06 South Centra A           16:47                  
 35   #46 McKnight, Margaret  05 Cascade Striders B       16:59                  
 36  #204 Stevens, Emily      06 Issaquah Par A           17:00   28             
 37  #134 Foree, Karina       05 Federal Way A            17:17                  
 38  #354 Simmons, Treyah     05 South Centra A           17:18                  
 39  #205 Yu, Lily            05 Issaquah Par A           17:32   29             
 40  #146 Yagen, Hannah       05 Federal Way A            18:23                  
 41  #140 O'Brien, Finnley    05 Federal Way A            18:27                  
 42  #177 Jablonsky, Esme     05 High Voltage A           19:01                  
 43   #42 Kraft, Gali         06 Cascade Striders B       19:17                  
 44  #247 Dammand, Alexandra  06 Rain City Flyers B       20:34                  
 45   #57 Sethi, Najia        06 Cascade Striders B       20:58                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Rain City Flyers A           45    3    7    8   11   16   17   24   27     
      Total Time:  1:11:33.00                                                    
         Average:    14:18.60                                                    
   2 Speed Unlimited A            46    4    6   10   12   14   23   26          
      Total Time:  1:12:04.00                                                    
         Average:    14:24.80                                                    
   3 Cascade Striders A           50    1    2   13   15   19   21   22   25     
      Total Time:  1:11:03.00                                                    
         Average:    14:12.60                                                    
   4 Issaquah Parks & Rec Gl A    80    5    9   18   20   28   29               
      Total Time:  1:15:54.00                                                    
         Average:    15:10.80       


9-10 Boys 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #302 Oliver, Drew        05 Rain City Flyers A       11:34    1             
  2  #210 Heninger, Liam      05 Issaquah Par A           11:53                  
  3   #94 Secheyron, Paul     06 Cascade Striders A       12:20    2             
  4  #307 Sandnes, Will       05 Rain City Flyers A       12:25    3             
  5  #383 Atrosh, Hudson      06 Cascade Striders A       12:39    4             
  6  #442 Effgen, Shane       06 Unattached               12:42                  
  7  #219 Rickey, Brennen     05 Issaquah Par A           12:42                  
  8  #175 Temple, Justin      06 Federal Way A            12:54    5             
  9  #173 Swenson, Lane       05 Federal Way A            13:04    6             
 10  #286 Frisbie-Smith, Dun  06 Rain City Flyers A       13:05    7             
 11  #301 McArthur, Ian       05 Rain City Flyers A       13:06    8             
 12  #102 Wilkins, Zackary    06 Cascade Striders A       13:08    9             
 13  #340 Long, Anthony       05 Snohomish Tr A           13:12                  
 14   #79 Greer, Rowan        05 Cascade Striders A       13:17   10             
 15   #89 Moazzam, Yusuf      06 Cascade Striders A       13:29   11             
 16   #82 Jensen, Conner      05 Cascade Striders A       13:34   12             
 17    #8 Klingelhoffer, Nat  05 Barron Park A            13:43                  
 18  #288 Hirschfeld, Caleb   06 Rain City Flyers A       13:49   13             
 19  #282 Erickson, Avery     05 Rain City Flyers B       13:58   14             
 20  #303 Plesko, Logan       05 Rain City Flyers B       14:00   15             
 21  #285 Fitch, Jackson      06 Rain City Flyers A       14:02   16             
 22  #294 Landis, Augustus    06 Rain City Flyers B       14:31   17             
 23  #222 Saam, Lars          05 Issaquah Par A           14:36                  
 24  #215 Leaird, Dylan       06 Issaquah Par A           14:40                  
 25  #166 Rygel, Andrew       05 Federal Way A            14:47   18             
 26  #183 Frederick, Paul     05 High Voltage A           14:48                  
 27  #148 Bal Tim, Junior     06 Federal Way A            14:55   19             
 28  #308 Todaro, Lloyd       05 Rain City Flyers B       14:58   20             
 29   #97 Skinner, John       06 Cascade Striders A       15:05   21             
 30   #12 Rader Rice, Gabrie  06 Barron Park A            15:08                  
 31   #11 Penrose, Alan       06 Barron Park A            15:08                  
 32  #153 Fisher, Logan       06 Federal Way A            15:16   22             
 33  #278 Bleakley-Harris, S  05 Rain City Flyers A       15:24   23             
 34  #234 Wilson, Nicholas    05 Native Stride A          15:30                  
 35  #300 McAdams, Simeon     06 Rain City Flyers B       16:04   24             
 36  #180 Burdett, Elliott    05 High Voltage A           17:09                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Rain City Flyers A           32    1    3    7    8   13   16   23          
      Total Time:  1:03:59.00                                                    
         Average:    12:47.80                                                    
   2 Cascade Striders A           36    2    4    9   10   11   12   21          
      Total Time:  1:04:53.00                                                    
         Average:    12:58.60                                                    
   3 Federal Way Track Club A     70    5    6   18   19   22                    
      Total Time:  1:10:56.00                                                    
         Average:    14:11.20                                                    
   4 Rain City Flyers B           90   14   15   17   20   24                    
      Total Time:  1:13:31.00                                                    
         Average:    14:42.20  


11-12 Girls 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #133 Borsheim, Ella      04 Federal Way A            11:29    1             
  2  #427 Kalisch, Milena     03 Unattached               11:56                  
  3   #23 Mirkin, Sarah       03 Capitol Hill A           12:02    2             
  4  #377 Smith, Julia        03 Speed Unlimited A        12:04    3             
  5  #144 Stone, Jazmyn       03 Federal Way A            12:08    4             
  6  #141 Riordan, Kathleen   03 Federal Way A            12:11    5             
  7  #361 Cantine, Maya       04 Speed Unlimited A        12:26    6             
  8  #373 Martinez, Faith     04 Speed Unlimited A        12:27    7             
  9  #374 Paduano, Olivia     04 Speed Unlimited A        12:30    8             
 10   #33 DeJarlais, Emily    03 Cascade Striders A       12:34    9             
 11  #372 Lund, Emma          03 Speed Unlimited A        12:52   10             
 12  #265 Segall, Anika       04 Rain City Flyers A       12:54   11             
 13  #421 Dyer, Sydnee        03 Unattached               12:56                  
 14  #262 Montgomery, Ella    03 Rain City Flyers A       12:57   12             
 15  #106 Coates, Emma        03 Evergreen St A           12:58                  
 16  #248 Freeman, Olivia     03 Rain City Flyers B       13:01                  
 17  #107 De La Paz, Daniela  03 Evergreen St A           13:02                  
 18   #26 Arnold, Lauren      03 Cascade Striders A       13:03   13             
 19  #131 Ballard, Kelsey     03 Federal Way A            13:14   14             
 20  #116 Perian, Kristina    03 Evergreen St A           13:26                  
 21   #52 Petrbokova, Anna    04 Cascade Striders A       13:28   15             
 22   #43 Liang, Brooklyn     03 Cascade Striders A       13:32   16             
 23  #270 van Zuylen, Maja    03 Rain City Flyers A       13:33   17             
 24  #135 Leiferman, Emma     03 Federal Way A            13:40   18             
 25  #273 Wingfield, Beatric  03 Rain City Flyers A       13:43   19             
 26  #422 Errico, Rachel      03 Unattached               13:44                  
 27  #252 Hinds, Natalie      04 Rain City Flyers A       13:45   20             
 28  #379 Steskal, Sydney     04 Speed Unlimited A        13:52   21             
 29  #431 Lucas, Kayla        04 Unattached               13:54                  
 30   #56 Rensch, Merin       03 Cascade Striders A       13:55   22             
 31   #65 Wolf, Claudia       04 Cascade Striders A       13:56   23             
 32   #64 Weed, Vesta         04 Cascade Striders A       13:57   24             
 33   #20 Campbell, Madelein  04 Capitol Hill A           14:10   25             
 34  #272 Weber, Annika       04 Rain City Flyers A       14:15   26             
 35  #318 Parker, Katie       03 Skagit Swift A           14:16                  
 36   #18 Audejaitis, Rasa    03 Capitol Hill A           14:21   27             
 37  #246 Chadsey, Isla       04 Rain City Flyers A       14:28   28             
 38   #21 Chen, Olivia        03 Capitol Hill A           14:33   29             
 39   #53 Petrbokova, Marie   04 Cascade Striders A       15:15   30             
 40   #47 Moazzam, Sabreen    03 Cascade Striders B       15:26                  
 41  #258 Lewis, Ellen        03 Rain City Flyers A       15:49   31             
 42   #50 Olson, Sarah        03 Cascade Striders B       15:59                  
 43  #138 McDonald, Pari      04 Federal Way A            17:11   32             
 44  #435 Sorem, Tori         03 Unattached               17:22                  
 45  #349 Brathwaite, Jasmin  04 South Centra A           17:36                  
 46   #51 Peterson, Grace     04 Cascade Striders B       18:28                  
 47   #22 McMillen, Tess Alv  03 Capitol Hill A           20:19   33             
 48  #360 Braun, Adeline      04 Speed Unlimited A        20:31   34             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Speed Unlimited A            34    3    6    7    8   10   21   34          
      Total Time:  1:02:19.00                                                    
         Average:    12:27.80                                                    
   2 Federal Way Track Club A     42    1    4    5   14   18   32               
      Total Time:  1:02:42.00                                                    
         Average:    12:32.40                                                    
   3 Cascade Striders A           75    9   13   15   16   22   23   24   30     
      Total Time:  1:06:32.00                                                    
         Average:    13:18.40                                                    
   4 Rain City Flyers A           79   11   12   17   19   20   26   28   31     
      Total Time:  1:06:52.00                                                    
         Average:    13:22.40                                                    
   5 Capitol Hill Cruisers A     116    2   25   27   29   33                    
      Total Time:  1:15:25.00                                                    
         Average:    15:05.00   


11-12 Boys 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #123 Dinh, Tyler         04 Evergreen St A           11:32    1             
  2  #154 Flinn, Owen         03 Federal Way A            11:36    2             
  3  #167 Sing, Maximus       03 Federal Way A            11:41    3             
  4  #152 Fisher, Hayden      04 Federal Way A            11:42    4             
  5  #394 Smith, Anthony      03 Speed Unlimited A        11:43                  
  6  #291 Klingelhoffer, Cod  03 Rain City Flyers B       11:47    5             
  7  #224 Sudzilouski, Danie  03 Issaquah Par A           11:53                  
  8  #124 Fay, Alden          04 Evergreen St A           11:56    6             
  9  #159 Karmell, Jameson    03 Federal Way A            11:57    7             
 10  #276 Bargfrede, Cooper   03 Rain City Flyers A       11:58    8             
 11  #125 Fisher, Jameson     04 Evergreen St A           12:02    9             
 12   #90 Olson, Rayjin       04 Cascade Striders A       12:04   10             
 13  #408 Buetow, Theodore    04 Tesseract A              12:05                  
 14  #164 Nemeth, Garrett     04 Federal Way A            12:06   11             
 15  #305 Rathbun, Rowan      03 Rain City Flyers B       12:08   12             
 16  #391 Kwon, Simon         03 Speed Unlimited A        12:10                  
 17  #295 Leary, Peter        04 Rain City Flyers A       12:11   13             
 18  #100 Villanueva, Kya     04 Cascade Striders A       12:12   14             
 19  #845 Penrose, Roan       03 Unattached               12:16                  
 20  #449 Murphy, Caleb       03 Unattached               12:18                  
 21  #321 Kelly, Cole         03 Skagit Swift A           12:18                  
 22   #78 Greer, Ian          03 Cascade Striders A       12:20   15             
 23  #171 Stafford, Luke      04 Federal Way A            12:25   16             
 24  #322 Miller, Alek        03 Skagit Swift A           12:25                  
 25  #297 Lockert, Tristan    03 Rain City Flyers A       12:26   17             
 26   #73 Davis, Caden        04 Cascade Striders A       12:29   18             
 27  #209 Flindt, Bryce       03 Issaquah Par A           12:32                  
 28  #847 Saeman, Joshua      03 Unattached               12:34                  
 29  #289 Jenkins, Avery      04 Rain City Flyers A       12:36   19             
 30   #80 Gurman, Matan       04 Cascade Striders A       12:38   20             
 31  #120 Blair, Russell      03 Evergreen St A           12:42   21             
 32  #304 Pree, Danny         04 Rain City Flyers B       12:42   22             
 33  #275 Anderson, Markai    04 Rain City Flyers A       12:46   23             
 34   #75 Ensminger, Luke     03 Cascade Striders A       12:49   24             
 35  #119 Bertolino, Nate     03 Evergreen St A           12:52   25             
 36  #170 Smith, Jackson      03 Federal Way A            12:58   26             
 37  #283 Erickson, Ethan     04 Rain City Flyers A       13:04   27             
 38   #10 O'Hara, Jaden       04 Barron Park A            13:06                  
 39  #355 Andrews, Cameron    03 Speed Unlimited A        13:07                  
 40  #101 Weed, Merek         04 Cascade Striders A       13:11   28             
 41  #447 Maris, Jesse        04 Unattached               13:12                  
 42  #310 Walker, Jonathan    03 Rain City Flyers A       13:13   29             
 43  #279 Bloeser, Mason      04 Rain City Flyers A       13:29   30             
 44   #85 Linscott, Emerson   03 Cascade Striders B       13:34                  
 45  #396 Williamson, Trevor  03 Speed Unlimited A        13:57                  
 46  #306 Rosales, Leo        04 Rain City Flyers B       13:59   31             
 47  #185 Godwin, Benjamin    04 High Voltage A           14:17                  
 48  #150 Carter, Andre       04 Federal Way A            14:25   32             
 49  #128 Stark, Will         04 Evergreen St A           14:26   33             
 50   #83 Kraft, Yoav         03 Cascade Striders A       14:27   34             
 51   #99 Thome, Roman        03 Cascade Striders B       14:28                  
 52  #129 Wakeland, Dominic   04 Evergreen St A           14:29   35             
 53  #122 Dinh, Clark         04 Evergreen St B           14:53                  
 54  #311 Wassink, Rohan      03 Rain City Flyers B       15:06   36             
 55  #187 Jablonsky, Stephen  03 High Voltage A           15:16                  
 56  #313 Wielbruda, Joseph   03 Rain City Flyers B       15:45   37             
 57  #160 Leiferman, Benjami  03 Federal Way B            16:05                  
 58  #290 King, Peterson      03 Rain City Flyers B       16:36   38             
 59  #156 Hicks, Seth         04 Federal Way B            16:36                  
 60  #217 Morgan, Cameron     04 Issaquah Par A           18:09                  
 61  #190 Trinh, Michael      04 High Voltage A           20:23                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Federal Way Track Club A     27    2    3    4    7   11   16   26   32     
      Total Time:    59:02.00                                                    
         Average:    11:48.40                                                    
   2 Evergreen Storm Track C A    62    1    6    9   21   25   33   35          
      Total Time:  1:01:04.00                                                    
         Average:    12:12.80                                                    
   3 Cascade Striders A           77   10   14   15   18   20   24   28   34     
      Total Time:  1:01:43.00                                                    
         Average:    12:20.60                                                    
   4 Rain City Flyers A           80    8   13   17   19   23   27   29   30     
      Total Time:  1:01:57.00                                                    
         Average:    12:23.40                                                    
   5 Rain City Flyers B          106    5   12   22   31   36   37   38          
      Total Time:  1:05:42.00                                                    
         Average:    13:08.40    


13-14 Girls 4 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #331 Hill, Abigail       01 Snohomish Tr B           15:43    1             
  2   #37 Forsberg, Katherin  02 Cascade Striders A       15:55    2             
  3  #404 Tyran, Serena       02 Tesseract A              15:59    3             
  4  #403 Sullivan, Emerson   02 Tesseract A              16:00    4             
  5  #399 Kirker, Elizabeth   01 Tesseract A              16:01    5             
  6  #428 Konugres, Anastasi  01 Unattached               16:08                  
  7  #371 Jendrezak, Kate     02 Speed Unlimited A        16:19    6             
  8  #400 Salomon, Maria      02 Tesseract A              16:20    7             
  9  #254 Jaculewicz, Daniel  02 Rain City Flyers A       16:21    8             
 10  #364 Crocker, Mia        02 Speed Unlimited A        16:22    9             
 11  #114 Maruca, Grace       01 Evergreen St A           16:23   10             
 12  #245 Cary, Emily         01 Rain City Flyers A       16:24   11             
 13  #402 Smith, Tessa        02 Tesseract A              16:38   12             
 14  #401 Schneider, Emily    02 Tesseract A              16:42   13             
 15  #201 Riley, Katie        01 Issaquah Par A           16:43   14             
 16   #59 Smith, Alexis       01 Cascade Striders A       16:45   15             
 17  #274 Young, Mina         01 Rain City Flyers A       16:47   16             
 18  #325 Abels, Kira         02 Snohomish Tr A           16:55   17             
 19  #329 Donner, Samantha    01 Snohomish Tr A           17:05   18             
 20  #111 Kasten, Isabella    02 Evergreen St A           17:09   19             
 21  #110 Harbertson, Makena  02 Evergreen St A           17:13   20             
 22  #335 Moore, Allison      01 Snohomish Tr A           17:19   21             
 23  #113 Lobis, Drew         02 Evergreen St A           17:22   22             
 24  #327 Brooks, Faith       01 Snohomish Tr A           17:23   23             
 25  #328 Daugherty, Elizabe  02 Snohomish Tr B           17:24   24             
 26  #266 Selenis, Asa        02 Rain City Flyers A       17:25   25             
 27  #264 Reichert, Olivia    02 Rain City Flyers A       17:27   26             
 28  #336 Schneider, Jessica  02 Snohomish Tr A           17:28   27             
 29  #330 Flinn, Rory         01 Snohomish Tr B           17:30   28             
 30  #198 Jordan, Emma        01 Issaquah Par A           17:34   29             
 31  #243 Allen, Jordan       02 Rain City Flyers B       17:36                  
 32  #251 Hinds, Katherine    02 Rain City Flyers A       17:37   30             
 33  #333 Mastin, Zoie        01 Snohomish Tr B           17:42   31             
 34    #2 Playstead, Grace    02 Barron Park A            17:45                  
 35  #259 Lockert, Dani       01 Rain City Flyers A       17:47   32             
 36  #142 Roberts, Brooklyn   02 Federal Way A            17:48   33             
 37  #337 Staffod, Jessica    02 Snohomish Tr B           17:50   34             
 38  #197 Heesacker, Jenna    01 Issaquah Par A           17:58   35             
 39  #117 Sherman, Hailey     02 Evergreen St A           18:02   36             
 40   #27 Barkley, Lauren     02 Cascade Striders A       18:05   37             
 41  #419 Dyer, Adyson        01 Unattached               18:06                  
 42  #398 Dillon, Aine        02 Tesseract A              18:07   38             
 43  #108 Doumitt, Sophia     02 Evergreen St A           18:08   39             
 44   #32 Dederer, Lolo       02 Cascade Striders A       18:09   40             
 45  #109 Glover, Kya         01 Evergreen St A           18:10   41             
 46   #60 Smith, Megan        02 Cascade Striders A       18:20   42             
 47  #143 Roberts, Hailey     02 Federal Way A            18:32   43             
 48  #429 Lafreniere, Madeli  01 Unattached               18:36                  
 49  #147 Yagen, Heidi        01 Federal Way A            18:37   44             
 50  #326 Allison, Miah       01 Snohomish Tr B           18:39   45             
 51  #145 Weber, Annie        01 Federal Way A            18:41   46             
 52  #194 Gaston, Siena       01 Issaquah Par A           18:45   47             
 53  #200 McKillop, Ella      01 Issaquah Par A           18:47   48             
 54  #334 McArthur, Sadie     01 Snohomish Tr B           18:59   49             
 55   #67 Yan, Linda          02 Cascade Striders A       19:19   50             
 56   #48 Morris, Clare       01 Cascade Striders A       19:20   51             
 57  #375 Peacock, Riley      01 Speed Unlimited A        19:36   52             
 58  #319 Tesch, Grace        02 Skagit Swift A           19:38                  
 59  #370 Hsieh, Victoria     02 Speed Unlimited A        19:51   53             
 60  #203 Senanayake, Kelly   01 Issaquah Par A           19:54   54             
 61  #332 Lagerstrom, Morgan  02 Snohomish Tr A           20:03   55             
 62  #268 Switzer, Maura      02 Rain City Flyers A       20:15   56             
 63  #199 Lai, Jordan         01 Issaquah Par A           20:16   57             
 64  #136 McDonald, Ana       02 Federal Way A            21:13   58             
 65  #317 Jordan, Lily        02 Skagit Swift A           22:29                  
 66   #49 Naini, Alina        02 Cascade Striders B       22:46                  
 67  #316 Isaacson, Annabell  02 Skagit Swift A           23:13                  
 68  #366 Falicov, Nicole     02 Speed Unlimited A        24:40   59             
 69   #41 Jensen, Madeline    02 Cascade Striders B       25:52                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Tesseract A                  31    3    4    5    7   12   13   38          
      Total Time:  1:20:58.00                                                    
         Average:    16:11.60                                                    
   2 Rain City Flyers A           86    8   11   16   25   26   30   32   56     
      Total Time:  1:24:24.00                                                    
         Average:    16:52.80                                                    
   3 Snohomish Track Club A      106   17   18   21   23   27   55               
      Total Time:  1:26:10.00                                                    
         Average:    17:14.00                                                    
   4 Evergreen Storm Track C A   107   10   19   20   22   36   39   41          
      Total Time:  1:26:09.00                                                    
         Average:    17:13.80                                                    
   5 Snohomish Track Club B      118    1   24   28   31   34   45   49          
      Total Time:  1:26:09.00                                                    
         Average:    17:13.80                                                    
   6 Cascade Striders A          136    2   15   37   40   42   50   51          
      Total Time:  1:27:14.00                                                    
         Average:    17:26.80                                                    
   7 Issaquah Parks & Rec Gl A   173   14   29   35   47   48   54   57          
      Total Time:  1:29:47.00                                                    
         Average:    17:57.40                                                    
   8 Speed Unlimited A           179    6    9   52   53   59                    
      Total Time:  1:36:48.00                                                    
         Average:    19:21.60                                                    
   9 Federal Way Track Club A    224   33   43   44   46   58                    
      Total Time:  1:34:51.00                                                    
         Average:    18:58.20      

13-14 Boys 4 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1   #81 Houser, Luke        01 Cascade Striders A       13:47    1             
  2  #130 Yamaguchi, Shun     01 Evergreen St A           14:09                  
  3   #70 Arons, Cooper       01 Cascade Striders A       14:12    2             
  4   #92 Raman, Sanjay       01 Cascade Striders A       14:17    3             
  5  #157 Holme, Matthew      02 Federal Way A            14:20    4             
  6   #95 Secheyron, Tom      01 Cascade Striders A       14:25    5             
  7    #6 Fleckenstein, Samu  01 Barron Park A            14:33    6             
  8  #392 Martinez, Brian     02 Speed Unlimited A        14:36    7             
  9  #406 Alexander, Jacob    01 Tesseract A              14:40                  
 10  #174 Taylor, Carson      02 Federal Way A            14:45    8             
 11  #169 Sjolund, Adam       01 Federal Way A            14:46    9             
 12  #446 Jensen, Alex        01 Unattached               14:56                  
 13  #382 Alfonso, Sebastian  01 Speed Unlimited A        15:02   10             
 14   #77 Forsberg, Gannon    02 Cascade Striders A       15:03   11             
 15   #71 Beam, Joshua        01 Cascade Striders A       15:08   12             
 16  #384 Braun, Benjamin     01 Speed Unlimited A        15:17   13             
 17  #121 Davenport, Hunter   02 Evergreen St A           15:18                  
 18  #296 Lewis, Michael      01 Rain City Flyers A       15:19   14             
 19  #162 Low, Colton         01 Federal Way A            15:20   15             
 20    #5 Fischer, Cade       01 Barron Park A            15:24   16             
 21  #292 Koledin, Jovan      01 Rain City Flyers A       15:26   17             
 22   #96 Sheffer, Duncan     01 Cascade Striders A       15:27   18             
 23  #389 Gunderman, Eli      02 Speed Unlimited A        15:28   19             
 24  #387 Cantine, Aidan      01 Speed Unlimited A        15:29   20             
 25  #390 Joseph, Elian       02 Speed Unlimited A        15:32   21             
 26  #320 Hanrahan, Logan     02 Skagit Swift A           15:33                  
 27  #440 Bonnet, Yale        01 Unattached               15:34                  
 28  #233 Whitford, Christop  01 Native Stride A          15:36                  
 29  #395 Uyttendaele, Xande  01 Speed Unlimited A        15:37   22             
 30  #298 Maier, Jonah        01 Rain City Flyers A       15:42   23             
 31  #176 Zimmerman, Ryan     02 Federal Way A            15:52   24             
 32  #103 Wolf, Oliver        02 Cascade Striders A       16:03   25             
 33    #3 Bussey, John        02 Barron Park A            16:13   26             
 34   #13 Randall, Hugh       02 Barron Park A            16:15   27             
 35  #284 Fitch, Harrison     01 Rain City Flyers A       16:17   28             
 36    #7 Grant, Sam          02 Barron Park A            16:32   29             
 37  #323 Rose, Austin        02 Skagit Swift A           17:04                  
 38  #221 Rosenkranz, Samuel  02 Issaquah Par A           17:11                  
 39   #17 Ziegler, Jordan     02 Barron Park A            17:19   30             
 40  #127 Rose, Nathan        02 Evergreen St A           17:26                  
 41  #848 Smith, Gavin        02 Unattached               17:30                  
 42  #312 Wielbruda, John     02 Rain City Flyers A       17:32   31             
 43  #409 Heeringa, Grant     01 Tesseract A              17:36                  
 44  #849 Wright, William     01 Unattached               17:37                  
 45  #151 Cedarquist, Nolan   02 Federal Way A            18:18   32             
 46  #104 Wu, Aaron           02 Cascade Striders B       18:54                  
 47   #91 Palevich, John      02 Cascade Striders B       19:54                  
 48  #324 Scott, Chris        02 Skagit Swift A           20:12                  
 49  #448 McNair, Caden       01 Unattached               21:22                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Cascade Striders A           22    1    2    3    5   11   12   18   25     
      Total Time:  1:11:44.00                                                    
         Average:    14:20.80                                                    
   2 Federal Way Track Club A     60    4    8    9   15   24   32               
      Total Time:  1:15:03.00                                                    
         Average:    15:00.60                                                    
   3 Speed Unlimited A            69    7   10   13   19   20   21   22          
      Total Time:  1:15:52.00                                                    
         Average:    15:10.40                                                    
   4 Barron Park Striders A      104    6   16   26   27   29   30               
      Total Time:  1:18:57.00                                                    
         Average:    15:47.40                                                    
   5 Rain City Flyers A          113   14   17   23   28   31                    
      Total Time:  1:20:16.00                                                    
         Average:    16:03.20 


15-16 Girls 5 km  (updated 11/16/15 at 8:11 am PT)
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  #397 Armstrong, Petra    99 Tesseract A              20:25        
  2  #202 Schlepp, Geneva     99 Issaquah Par A           21:03        
  3  #434 Richards, Kenzie    00 Unattached               21:05        
  4  #426 Gorospe, Keely      99 Unattached               21:21        
  5  #425 Gelmini, Courtney   99 Unattached               21:23        
  6  #263 Redpath, Veronica   00 Rain City Flyers A       21:26        
  7  #424 Freshwaters, Danie  99 Unattached               21:48        
  8  #418 Berryhill, Camryn   00 Unattached               21:51        
  9  #225 Bolma, Karianne     00 Kennedy Flight A         22:08        
 10  #423 Franco, Natalie     99 Unattached               23:15        
 11  #437 Swettenam, Hannah   00 Unattached               23:35        
 12  #105 Cline, Arianna      99 Evergreen St A           23:36        
 13  #236 Ballo, McKenzie     99 Pacific Beac A           23:39        
 14  #430 London, Ellee       99 Unattached               23:50        
 15  #241 Lovan, Sarah        00 Pacific Beac A           24:06        
 16  #226 Ducusin, Helena     99 Kennedy Flight A         24:37        
 17  #137 McDonald, Maya      00 Federal Way A            24:41          


15-16 Boys 5 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #443 Garcia, Anthony     99 Unattached               17:42                  
  2   #84 Lind, Dustin        00 Cascade Striders A       17:55    1             
  3   #98 Tanta, Tyler        00 Cascade Striders A       18:03    2             
  4   #86 Mason, Lance        00 Cascade Striders A       18:07    3             
  5  #412 Salomon, Jonah      00 Tesseract A              18:10    4             
  6    #4 Castro, Tilahun     99 Barron Park A            18:11    5             
  7  #206 Alexander, Kevin    00 Issaquah Par A           18:12    6             
  8   #87 Mason, Travis       00 Cascade Striders A       18:14    7             
  9  #844 Paduano, Nickolas   00 Snohomish Tr             18:15                  
 10  #407 Barnes, Kenneth     00 Tesseract A              18:24    8             
 11  #280 Doshi, Ethan        00 Rain City Flyers A       18:25                  
 12  #411 Holz, Derek         99 Tesseract A              18:41    9             
 13    #9 Miller, Dylan       00 Barron Park A            18:48   10             
 14  #230 Cornyn, Maartin     99 Native Stride A          18:50                  
 15  #214 Laucius, Alexander  99 Issaquah Par A           18:51   11             
 16  #339 Krueger, Kayto      00 Snohomish Tr A           19:09                  
 17   #76 Fletcher, Michael   00 Cascade Striders A       19:14   12             
 18  #410 Heeringa, Jacob     99 Tesseract A              19:19   13             
 19   #15 Rucshner, Eric      00 Barron Park A            19:22   14             
 20  #441 Dyer, Richard       99 Unattached               19:23                  
 21   #14 Rossi, Nicholas     00 Barron Park A            19:38   15             
 22  #413 Schneider, Nathan   00 Tesseract A              19:45   16             
 23  #218 Perez, Jordan       00 Issaquah Par A           19:55   17             
 24  #118 Bare, Kyle          00 Evergreen St A           19:57                  
 25  #416 Vance, Ethan        99 Tesseract A              20:00   18             
 26  #445 Holcomb, Tucker     00 Unattached               20:01                  
 27  #846 Robert, Lucas       00 Unattached               20:14                  
 28  #338 Donner, Alexander   00 Barron Park A            21:09   19             
 29  #223 Senanayake, Eric    99 Issaquah Par A           22:24   20             
 30   #88 Moazzam, Usman      00 Cascade Striders A       22:40   21             
 31  #216 Mendez, Nicolas     00 Issaquah Par A           22:51   22             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Cascade Striders A           25    1    2    3    7   12   21               
      Total Time:  1:31:33.00                                                    
         Average:    18:18.60                                                    
   2 Tesseract A                  50    4    8    9   13   16   18               
      Total Time:  1:34:19.00                                                    
         Average:    18:51.80                                                    
   3 Barron Park Striders A       63    5   10   14   15   19                    
      Total Time:  1:37:08.00                                                    
         Average:    19:25.60                                                    
   4 Issaquah Parks & Rec Gl A    76    6   11   17   20   22                    
      Total Time:  1:42:13.00                                                    
         Average:    20:26.60     


17-18 Girls 5 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1  #405 Watson, Ruby        98 Tesseract A              19:11                  
  2  #239 Herrera, Alicia     97 Pacific Beac A           21:48    1             
  3   #34 Donnel, Emily       98 Cascade Striders A       22:29                  
  4  #240 Hoffman, Traci      98 Pacific Beac A           22:54    2             
  5  #235 Anderson, Kathryn   98 Pacific Beac A           23:00    3             
  6  #112 Kehler, Savanah     97 Evergreen St A           23:17                  
  7  #242 Saul, Rachael       98 Pacific Beac A           23:38    4             
  8  #238 Gundersen, Kelsey   97 Pacific Beac A           23:50    5             
  9  #237 Gallo, Sararose     98 Pacific Beac A           25:10    6             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Pacific Beach Runners A      15    1    2    3    4    5    6               
      Total Time:  1:55:10.00                                                    
         Average:    23:02.00   


17-18 Boys 5 km
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1  #450 Murry, Noah         98 Unattached               17:34        
  2  #212 Hurd, Makennan      98 Issaquah Par A           17:50        
  3  #229 Burton, Jacob       98 Kitsap Flier A           18:08        
  4  #444 Haupt, Alexander    98 Unattached               18:34        
  5  #309 Walker, Christophe  98 Rain City Flyers A       19:37        
  6  #414 Stieber, Matthew    98 Tesseract A              19:58        
  7  #158 Howard, David       98 Federal Way A            22:10