USATF.tv
NationWide

Event Listing

Event Logo 2014 USATF Region 13 Junior Olympic Cross Country Championships
Saturday, November 22, 2014 - Thursday, June 1, 2017
Upper Lower Woodland Park
Seattle, WA

Event 2  2000 Meter Run CC 8 & U Div Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore, Zane               06 Bowerman TC A          8:09.76
  2 Linder, Jack              06 McMinnville A          8:16.89
  3 Freese, Caughnery         06 Spokane Merc A         8:24.09
  4 Waddle, Aiden             06 Sun City Harriers A    8:28.44    1
  5 Atrosh, Hudson            06 Federal Way A          8:33.13    2
  6 Peters, Jacob             06 Salem Track Club A     8:34.36    3
  7 Hirschfeld, Caleb         06 Rain City Flyers A     8:35.40    4
  8 Lanser, William           06 Unattached             8:37.51
  9 McLellan, Evyn            06 Tri Cities A           8:37.77
 10 Secheyron, Paul           06 Cascade Striders TC    8:39.90
 11 Anderson, Zachary         06 North Idaho A          8:46.06
 12 Baker, Cameron            06 North Idaho A          8:46.28
 13 Frisbie-Smith, Duncan     06 Rain City Flyers A     8:52.87    5
 14 Wilkins, Zackary          06 Cascade Striders TC    8:54.92
 15 Fitch, Jackson            06 Rain City Flyers A     8:57.10    6
 16 Ware, Donevyn             06 Federal Way A          9:01.18    7
 17 Barber, Neil              06 Bowerman TC A          9:07.71
 18 Wagner, Zachary           06 Sun City Harriers A    9:09.74    8
 19 Kaluza, Kade              06 Bowerman TC A          9:14.31
 20 Moazzam, Yusuf            06 Cascade Striders TC    9:15.31
 21 Kirsch, Kyle              06 Central Oreg A         9:16.75
 22 White, Nicholas           06 Bowerman TC A          9:21.19
 23 Stuck, Ryan               06 Evergreen St A         9:27.63
 24 Geiger, Owen              06 Emerald Vall A         9:29.35
 25 Voit, Oliver              06 McMinnville A          9:29.95
 26 Penrose, Alan             06 Federal Way A          9:30.04    9
 27 Kapfhammer, Brooks        07 Issaquah Par A         9:39.19
 28 Mikalson, Seth            06 Central Oreg A         9:45.56
 29 Korb-Nice, Camden         07 Rain City Flyers A     9:46.78   10
 30 Brooks, Quinten           08 Cascade Striders TC    9:47.26
 31 McAdams, Simeon           06 Rain City Flyers A     9:52.45   11
 32 Ballard, Spencer          08 Federal Way A          9:54.50   12
 33 Johnson, Spencer          06 Sun City Harriers A   10:00.03   13
 34 Caba, Grant               07 Central Oreg A        10:08.15
 35 Herrera, Wilson           06 Salem Track Club A    10:09.54   14
 36 Hill, Maxwell             06 Snohomish Tr A        10:11.75
 37 Henkel, Trevor            06 Salem Track Club A    10:17.47   15
 38 Peters, Josiah            08 Salem Track Club A    10:21.02   16
 39 Ennis, Robbie             06 Issaquah Par A        10:30.58
 40 Billett, Max              07 Rain City Flyers A    10:36.90   17
 41 Margarones, Nikolas       07 Rain City Flyers A    10:41.40   18
 42 Lally, Paul               06 Sun City Harriers A   10:47.96   19
 43 Schaap, Sawyer            07 Salem Track Club A    10:55.07   20
 44 Bhatia, Tanush            07 Issaquah Par A        11:07.39
 45 Fry, Ethan                06 Salem Track Club A    11:11.86   21
 46 Kae, Charley              07 High Voltage A        11:12.29
 47 Sing, Quinnton            09 Federal Way A         11:35.43   22
 48 Kolb, Ashenafi            08 Salem Track Club A    11:37.29   23
 49 Herrera, Joseph           08 Salem Track Club A    11:57.38   24
 50 Johnson, Brent            08 Sun City Harriers A   11:58.02   25
 51 Linxweiler, Whit          08 High Voltage A        12:47.78

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Rain City Flyers A           36    4    5    6   10   11   17   18
      Total Time:    46:04.60
         Average:     9:12.92
   2 Federal Way Track Club A     52    2    7    9   12   22
      Total Time:    48:34.28
         Average:     9:42.86
   3 Sun City Harriers A          66    1    8   13   19   25
      Total Time:    50:24.19
         Average:    10:04.84
   4 Salem Track Club A           68    3   14   15   16   20   21   23   24
      Total Time:    50:17.46
         Average:    10:03.50
Event 1  2000 Meter Run CC 8 & U Div Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lovejoy, Elena            06 Rain City Flyers A     8:45.69    1
  2 Buswell, Sophia           06 Salem Track Club A     8:53.21    2
  3 Mackison, Clara           06 Federal Way A          8:53.85    3
  4 Borsheim, Ava             06 Federal Way A          8:54.45    4
  5 Peters, Juliana           07 Bowerman TC A          9:00.25
  6 Hart, Neala               06 North Idaho A          9:11.19
  7 Wolf, Fiona               06 Cascade Striders TC    9:12.20
  8 Buswell, Olivia           06 Salem Track Club A     9:12.76    5
  9 Kolb, Chloe               06 Salem Track Club A     9:12.93    6
 10 Collier, Sydney           07 Cascade Striders TC    9:15.94
 11 Daniels, Rebeca           07 Cascade Striders TC    9:17.07
 12 Weasel, Sara Lisa         06 Bowerman TC A          9:35.96
 13 Miller, Analise           06 Southern Ore A         9:39.65
 14 Holme, Tegan              07 Federal Way A          9:39.70    7
 15 Butler, Katie             06 Emerald Vall A         9:45.37
 16 Lally, Joy                08 Sun City Harriers A    9:56.99
 17 Mickelson, Katherine      07 Sun City Harriers A   10:00.22
 18 Deaver, Alexandra         06 Central Oreg A        10:03.45
 19 Singh, Prama              06 Cascade Striders TC   10:07.08
 20 Navarro, Sophronia        06 Salem Track Club A    10:11.70    8
 21 Spoonemore, Carmen        06 Rain City Flyers A    10:20.77    9
 22 Cossey, Aleeya            06 Rain City Flyers A    10:39.63   10
 23 Walker, Mackenzie         07 Rain City Flyers A    10:46.23   11
 24 Ford, Tatum               06 Federal Way A         10:48.42   12
 25 Berge, Piper              06 Rain City Flyers A    10:51.10   13
 26 Holt, Harper              08 Rain City Flyers A    10:52.53   14
 27 Frei, Sofia               07 Federal Way A         10:56.79   15
 28 Cossey, Hailey            06 Rain City Flyers A    11:36.52   16
 29 Tillerson, Mckenzie       06 Salem Track Club A    11:53.82   17
 30 Brunett, Brooke           06 Spokane Merc A        12:35.09
 31 McDonald, Cymran          07 Federal Way A         13:12.38   18
 32 Jaculewicz, Pauline       06 Rain City Flyers A    13:56.69   19

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Salem Track Club A           38    2    5    6    8   17
      Total Time:    49:24.42
         Average:     9:52.89
   2 Federal Way Track Club A     41    3    4    7   12   15   18
      Total Time:    49:13.21
         Average:     9:50.65
   3 Rain City Flyers A           44    1    9   10   11   13   14   16   19
      Total Time:    51:23.42
         Average:    10:16.69

Event 4  3k Run CC 9-10 Div Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dinh, Tyler               04 Evergreen St A        11:35.27    1
  2 Bruce, Evan               04 Spokane Merc A        11:51.84    2
  3 Schunter, Kristian        04 Spokane Merc A        11:55.85    3
  4 Robbins, Henry            04 Sun City Harriers A   11:55.85
  5 Oliver, Drew              05 Rain City Flyers A    11:59.02    4
  6 Schneider, William        05 Rain City Flyers A    12:03.08    5
  7 Evans, Nathan             04 Speed Unlimited A     12:10.18    6
  8 Clark, Spencer            04 North Idaho A         12:13.87
  9 Fisher, Hayden            04 Speed Unlimited A     12:15.21    7
 10 Olson, Rayjin             04 Cascade Striders TC   12:19.38
 11 Cleveland, Graham         05 Spokane Merc A        12:20.58    8
 12 Clark, Jeremy             04 Bowerman TC A         12:20.94    9
 13 Kramer, Oliver            04 Barron Park A         12:22.72   10
 14 Poole, Isaiah             04 Bowerman TC A         12:23.97   11
 15 Heninger, Liam            05 Issaquah Par A        12:27.30   12
 16 Cook, Leo                 05 Bowerman TC A         12:31.30   13
 17 Leary, Peter              04 Rain City Flyers A    12:31.44   14
 18 Fisher, Jameson           04 Evergreen St A        12:33.92   15
 19 Maris, Jesse              04 Unattached            12:35.24
 20 Brudnak, Benny            04 Speed Unlimited A     12:35.55   16
 21 McCabe, Charlie           05 Central Oreg A        12:37.95   17
 22 Pyle, Elijah              04 Central Oreg A        12:38.83   18
 23 Fay, Alden                04 Evergreen St A        12:42.15   19
 24 Sandnes, Will             05 Rain City Flyers A    12:47.43   20
 25 Borrevik, Will            04 Emerald Vall A        12:47.50
 26 Little, Abraham           05 Spokane Merc A        12:47.72   21
 27 Spencer, Kyle             05 McMinnville A         12:48.55
 28 Pincock, Parker           05 Spokane Merc A        12:50.23   22
 29 Janzen, Noah              04 North Idaho A         12:53.66
 30 Leeds, Matthew            04 Spokane Merc A        12:53.81   23
 31 Levchak, Gavin            05 Speed Unlimited A     13:00.39   24
 32 Herndon, Miles            05 Rain City Flyers A    13:06.15   25
 33 Adams, Tyler              04 Rain City Flyers A    13:08.98   26
 34 Gurman, Matan             04 Cascade Striders TC   13:09.64
 35 Ganz, Enrico              04 Bowerman TC A         13:12.16   27
 36 Olsen, Liam               04 Issaquah Par A        13:16.57   28
 37 Pree, Danny               04 Barron Park A         13:17.59   29
 38 Swenson, Lane             05 Speed Unlimited A     13:20.02   30
 39 Brown, Carter             04 Southern Ore A        13:20.29
 40 Mortensen, Hayden         05 Rogue Valley A        13:21.50
 41 Jaureguy, Camden          04 Issaquah Par A        13:22.98   31
 42 Erickson, Ethan           04 Rain City Flyers A    13:24.54   32
 43 Priestley, Aidan          04 Rain City Flyers A    13:26.33   33
 44 O'Hara, Jaden             04 Barron Park A         13:28.24   34
 45 Christian, Fletcher       04 Cascade Striders TC   13:30.55
 46 Deaver, Jack              04 Central Oreg A        13:33.01   35
 47 Klingelhoffer, Nathan     05 Barron Park A         13:33.83   36
 48 Larsen, Luke              04 Central Oreg A        13:36.99   37
 49 Gable, Zachary            04 Evergreen St A        13:37.55   38
 50 Niemann, Jonah            04 Issaquah Par A        13:42.44   39
 51 Godwin, Benjamin          04 High Voltage A        13:42.79
 52 Cate, Ethan               05 Bowerman TC A         13:44.79   40
 53 Caba, Abram               05 Central Oreg A        13:55.73   41
 54 Peters, Joshua            04 Salem Track Club A    13:56.18
 55 Strang, Benjamin          05 Central Oreg A        13:57.31   42
 56 Buswell, Elijah           05 Salem Track Club A    14:08.03
 57 Steyn, Andre              04 Bowerman TC A         14:10.14   43
 58 Rembisz, Ben              04 Evergreen St A        14:15.80   44
 59 Flynn, Taran              04 Tri Cities A          14:17.78
 60 Schreck, Carl             04 Barron Park A         14:19.03   45
 61 Poole, Reuben             05 Bowerman TC A         14:22.07   46
 62 Beckley, Andrew           05 Bowerman TC A         14:22.90   47
 63 Roberts, Ashton           05 Speed Unlimited A     14:24.49   48
 64 St John, Kellen           04 Trinity Track Club    14:48.45
 65 Mitchell, Austin          04 Tigard Youth Track    14:54.18
 66 Saam, Lars                05 Issaquah Par A        14:57.51   49
 67 Laman, Thomas             05 Unattached            15:00.32
 68 Whaley, Aaron             04 Central Oreg A        15:11.62   50
 69 Johnson, Nathan           05 Sun City Harriers A   15:17.71
 70 Waddell, Atticus          04 Tigard Youth Track    17:17.42

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Spokane Mercury Athleti A    56    2    3    8   21   22   23
      Total Time:  1:01:46.22
         Average:    12:21.25
   2 Rain City Flyers A           68    4    5   14   20   25   26   32   33
      Total Time:  1:02:27.12
         Average:    12:29.43
   3 Speed Unlimited A            83    6    7   16   24   30   48
      Total Time:  1:03:21.35
         Average:    12:40.27
   4 Bowerman TC A               100    9   11   13   27   40   43   46   47
      Total Time:  1:04:13.16
         Average:    12:50.64
   5 Evergreen Storm Track C A   117    1   15   19   38   44
      Total Time:  1:04:44.69
         Average:    12:56.94
   6 Central Oregon Running  A   148   17   18   35   37   41   42   50
      Total Time:  1:06:22.51
         Average:    13:16.51
   7 Barron Park Striders A      154   10   29   34   36   45
      Total Time:  1:07:01.41
         Average:    13:24.29
   8 Issaquah Parks & Rec Gl A   159   12   28   31   39   49
      Total Time:  1:07:46.80
         Average:    13:33.36

Event 3  3k Run CC 9-10 Div Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nichols, Taylor           04 Rain City Flyers A    12:18.25    1
  2 Martinez, Faith           04 Speed Unlimited A     12:28.22    2
  3 Borsheim, Ella            04 Speed Unlimited A     12:28.85    3
  4 Selenis, Sloane           04 Rain City Flyers A    12:46.75    4
  5 Schaap, Taitum            04 Salem Track Club A    13:02.01
  6 Cantine, Maya             04 Speed Unlimited A     13:15.80    5
  7 Miller, Sophia            04 Salem Track Club A    13:19.98
  8 Hilton, Hannah            04 Sun City Harriers A   13:23.97
  9 Chadsey, Isla             04 Rain City Flyers A    13:25.14    6
 10 Wolf, Claudia             04 Cascade Striders TC   13:38.25    7
 11 Nackos, Jennifer-Kate     05 Spokane Merc A        13:40.32
 12 Storts, Allison           04 Southern Ore          13:58.11
 13 Steskal, Sydney           04 Speed Unlimited A     14:03.61    8
 14 Evans, Alivia             05 Speed Unlimited A     14:10.53    9
 15 Hicken, Georgia           04 Bowerman TC A         14:18.20
 16 Eisner, Margaret          05 Salem Track Club A    14:19.83
 17 Rawlins, Madeline         05 Spokane Merc A        14:22.55
 18 Cox, Sarah                04 Speed Unlimited A     14:23.87   10
 19 Jolin, Anja               04 Bowerman TC A         14:23.95
 20 McIlraith, Eva            04 Bowerman TC A         14:26.03
 21 Love, Montanah            04 Southern Ore A        14:27.21
 22 Gleeson, Emily            05 Speed Unlimited A     14:34.22   11
 23 Weed, Vesta               04 Cascade Striders TC   14:34.93   12
 24 Habegger, Samantha        05 Spokane Merc A        14:36.55
 25 Harig, Mary Jane          05 Issaquah Par A        14:36.58
 26 Clark, Ara                05 North Idaho A         14:37.16
 27 Segall, Anika             04 Rain City Flyers A    14:37.39   13
 28 Wilkins, Paige            05 Issaquah Par A        14:51.30
 29 Hutton, Holly             04 Southern Ore A        14:57.31
 30 Miller, Aunika            04 Southern Ore A        15:32.26
 31 Tamura, Maija             05 Rain City Flyers A    15:34.27   14
 32 Roberts, Anna             05 Capitol Hill A        15:57.08
 33 Graham, Elizabeth         05 Emerald Vall A        16:04.31
 34 Knipe, Ava                04 Capitol Hill A        16:04.72
 35 Rosenhan, Yael            04 Unattached            16:31.57
 36 McDonald, Pari            04 Speed Unlimited A     16:32.72   15
 37 Pogue, Riley              05 Cascade Striders TC   16:40.51   16
 38 Mcgranahan, Mariah        04 Salem Track Club A    16:45.37
 39 Arnold, Caroline          05 Cascade Striders TC   17:13.08   17
 40 Freudmann, Sarina         05 Unattached            17:30.36
 41 Peterson, Grace           04 Cascade Striders TC   17:45.65
 42 Haque, Amirah             05 Cascade Striders TC   18:07.94   18
 43 Mickelson, Mary           05 Sun City Harriers A   19:08.38
 44 Pertold, Margit           04 Cascade Striders TC   19:27.95
 45 Stone, Mimi               04 Cascade Striders TC   20:12.38

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Speed Unlimited A            27    2    3    5    8    9   10   11   15
      Total Time:  1:06:27.01
         Average:    13:17.41
   2 Rain City Flyers A           38    1    4    6   13   14
      Total Time:  1:08:41.80
         Average:    13:44.36
   3 Cascade Striders TC A        70    7   12   16   17   18
      Total Time:  1:20:14.71
         Average:    16:02.95

Event 6  3k Run CC 11-12 Div Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Norman, Quincy            02 Fgrc A                10:50.66
  2 Forsberg, Gannon          02 Speed Unlimited A     10:58.33    1
  3 Hanrahan, Logan           02 Skagit Swift A        10:59.20
  4 Packard, Brayden          02 Sun City Harriers A   11:02.06
  5 David, Marcus             02 Bowerman TC A         11:05.99    2
  6 Drury, Haiden             02 Sun City Harriers A   11:06.22
  7 Martinez, Brian           02 Speed Unlimited A     11:07.50    3
  8 Rogers, Jeffery           03 Bowerman TC A         11:08.10    4
  9 Fuhs, Jasper              02 Issaquah Par A        11:08.44    5
 10 Taylor, Carson            02 Speed Unlimited A     11:08.54    6
 11 Holme, Matthew            02 Speed Unlimited A     11:10.78    7
 12 Strang, Jack              03 Central Oreg A        11:14.28    8
 13 Williams, Henry           02 Rogue Valley A        11:16.74
 14 Schumacher, Ryan          03 Bowerman TC A         11:21.39    9
 15 Anderson, Samuel          02 North Idaho A         11:25.53
 16 Laird, Cooper             02 Unattached            11:27.87
 17 Beil, Anders              03 Bowerman TC A         11:31.33   10
 18 Tavakolian, Nathan        02 Emerald Vall A        11:32.36
 19 Sortor, Joseph            03 Central Oreg A        11:32.64   11
 20 Schoenleber, Beckett      03 Spokane Merc A        11:32.72
 21 Bruce, Aaron              03 Spokane Merc A        11:34.24
 22 Anderson, Maximilian      03 North Idaho A         11:35.65
 23 Reed, Gage                02 Rogue Valley A        11:37.82
 24 Sing, Maximus             03 Speed Unlimited A     11:39.14   12
 25 Davenport, Hunter         02 Evergreen St A        11:40.01   13
 26 Bien, Fisher              02 Central Oreg A        11:40.90   14
 27 Horne, Luke               03 Bowerman TC A         11:43.61   15
 28 Joseph, Elian             02 Speed Unlimited A     11:45.49   16
 29 Klingelhoffer, Cody       03 Barron Park A         11:49.82   17
 30 Connell, Benjamin         02 Sun City Harriers A   11:51.83
 31 Gorze, Jace               02 Rogue Valley A        11:52.53
 32 Baker, Jacob              02 North Idaho A         11:55.77
 33 Bears, Jonas              02 Spokane Merc A        11:58.84
 34 Hardy, Spencer            02 Bowerman TC A         12:03.44   18
 35 Wells, Jonathan           02 Evergreen St A        12:03.82   19
 36 Richardson, John          03 Bowerman TC B         12:08.43   20
 37 Klingler, Andre           03 Bowerman TC B         12:08.61   21
 38 Craig, Porter             03 Evergreen St A        12:11.73   22
 39 Anderson, Noah            03 Salem Track Club A    12:13.22
 40 Osborn, Jeffery           03 Bowerman TC A         12:14.23   23
 41 Sudzilouski, Daniel       03 Issaquah Par A        12:15.09   24
 42 Caba, Benjamin            03 Central Oreg A        12:18.47   25
 43 Williams, Zachary         02 Rogue Valley A        12:20.72
 44 Summers, Gavin            03 Bowerman TC B         12:22.73   26
 45 Woodward, Peter           02 Issaquah Par A        12:23.64   27
 46 Kem, James                02 Bowerman TC B         12:24.21   28
 47 Gustafson, Soren          03 Southern Ore A        12:25.55
 48 Beckley, Quinn            02 Bowerman TC B         12:26.02   29
 49 O'Donnell, Coleton        02 Bowerman TC B         12:28.93   30
 50 Migchelbrink, John        02 Bowerman TC A         12:29.95   31
 51 Bussey, John              02 Barron Park A         12:35.78   32
 52 Cabe, Harrison            02 Issaquah Par A        12:38.19   33
 53 Murphy, Caleb             03 Unattached            12:40.16
 54 Solorzano-Jones, Andres   02 Evergreen St A        12:41.40   34
 55 Ziegler, Jordan           02 Barron Park A         12:44.14   35
 56 Heninger, Steen           02 Issaquah Par A        12:47.20   36
 57 Pfeiffer, Brady           03 Central Oreg A        12:48.64   37
 58 Lehnertz, Tyler           02 Evergreen St A        12:54.14   38
 59 Wilson, Colby             02 Barron Park A         12:56.89   39
 60 Grant, Sam                02 Barron Park A         12:56.97   40
 61 Gustafson, Eamon          03 Southern Ore A        12:57.68
 62 Smith, Tyler              03 Unattached            12:59.27
 63 Fodge, Zane               00 McMinnville           13:02.99
 64 Fortson, Thomas           03 Rain City Flyers A    13:03.37
 65 Husband, Patrick          02 Spokane Merc A        13:04.21
 66 Tatsumi, Asher            03 Bowerman TC B         13:08.38   41
 67 Whitney, Blake            03 Bowerman TC B         13:11.96   42
 68 Karmell, Jameson          03 Speed Unlimited A     13:20.99   43
 69 Bracelin, Riley           02 Issaquah Par A        13:22.89   44
 70 Thacker, Dalton           03 Evergreen St A        13:26.37   45
 71 Kwon, Simon               03 Speed Unlimited A     13:26.97   46
 72 Ensminger, Luke           03 Cascade Striders TC   13:36.02
 73 Ellinger, Noam            02 Cascade Striders TC   13:41.34
 74 Wu, Aaron                 02 Cascade Striders TC   13:43.10
 75 Luce, Aidan               02 Speed Unlimited       13:46.57
 76 Conkey, Alec              03 Evergreen St A        13:47.58   47
 77 Goemaere, Andrew          03 Salem Track Club A    14:00.96
 78 Stuck, Lance              03 Evergreen St A        14:12.12   48
 79 Henkel, Evan              02 Salem Track Club A    14:15.08
 80 Garland, Wilson           03 Emerald Vall A        14:18.49
 81 Wolf, Oliver              02 Cascade Striders TC   14:19.56
 82 Gaines, Justice           02 Emerald Vall A        14:21.19
 83 Waddle, Tyrell            03 Sun City Harriers A   14:33.20
 84 Eisner, Eden              03 Salem Track Club A    14:42.91
 85 Jordan, Trevor            03 Issaquah Par A        14:55.60   49
 86 Redman, Jacob             03 Snohomish Tr A        15:08.98
 87 Graham, Benjamin          02 Emerald Vall A        16:52.27

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Speed Unlimited A            29    1    3    6    7   12   16   43   46
      Total Time:    56:04.29
         Average:    11:12.86
   2 Bowerman TC A                40    2    4    9   10   15   18   23   31
      Total Time:    56:50.42
         Average:    11:22.09
   3 Central Oregon Running  A    95    8   11   14   25   37
      Total Time:    59:34.93
         Average:    11:54.99
   4 Bowerman TC B               124   20   21   26   28   29   30   41   42
      Total Time:  1:01:30.00
         Average:    12:18.00
   5 Issaquah Parks & Rec Gl A   125    5   24   27   33   36   44   49
      Total Time:  1:01:12.56
         Average:    12:14.52
   6 Evergreen Storm Track C A   126   13   19   22   34   38   45   47   48
      Total Time:  1:01:31.10
         Average:    12:18.22
   7 Barron Park Striders A      163   17   32   35   39   40
      Total Time:  1:03:03.60
         Average:    12:36.72

Event 5  3k Run CC 11-12 Div Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Forsberg, Katherine       02 Cascade Striders TC   11:40.55    1
  2 Tyran, Serena             02 Tesseract A           11:44.59
  3 Selenis, Asa              02 Rain City Flyers A    11:44.64    2
  4 Sullivan, Emerson         02 Tesseract A           11:53.28
  5 Hill, Erinn               02 Spokane Merc A        11:54.80    3
  6 Nichols, Maya             02 Rain City Flyers A    12:01.58    4
  7 Middleton, Mia            02 Bowerman TC A         12:04.55    5
  8 Moses, Moya               02 Emerald Vall A        12:04.66    6
  9 Dyer, Sydnee              03 Evergreen St A        12:04.76    7
 10 Salomon, Maria            02 Tesseract A           12:09.64
 11 Kastning, Summer          02 Spokane Merc A        12:10.82    8
 12 Chau, Emilie              03 Salem Track Club A    12:11.43
 13 Forster, Lauren           03 North Idaho A         12:13.06
 14 Jaculewicz, Danielle      02 Rain City Flyers A    12:13.99    9
 15 DeJarlais, Emily          03 Cascade Striders TC   12:14.99   10
 16 Crocker, Mia              02 Speed Unlimited A     12:15.76   11
 17 Warta, Gabriella          03 Evergreen St A        12:17.29   12
 18 Huelskamp, Lucy           02 Bowerman TC A         12:18.73   13
 19 Jendrezak, Kate           02 Speed Unlimited A     12:24.07   14
 20 Cairns, Isabelle          03 Speed Unlimited A     12:26.47   15
 21 Takemura, Miya            02 Speed Unlimited A     12:26.75   16
 22 Stone, Jazmyn             03 Federal Way A         12:28.01   17
 23 Harbertson, Makena        02 Evergreen St A        12:32.27   18
 24 Dinnel, Olivia            03 Evergreen St A        12:32.75   19
 25 Reichert, Olivia          02 Rain City Flyers A    12:34.43   20
 26 Hart, Fiona               03 North Idaho A         12:37.11
 27 Janke, Allison            03 Spokane Merc A        12:37.61   21
 28 Allen, Mackenzie          02 Spokane Merc A        12:45.51   22
 29 Silenzi, Olivia           03 Bowerman TC A         12:45.74   23
 30 Black, Sunitha            02 Unattached            12:48.67
 31 Eckhardt, Claire          02 Spokane Merc A        12:52.98   24
 32 Roberts, Brooklyn         02 Federal Way A         12:56.52   25
 33 Barkley, Lauren           02 Cascade Striders TC   12:57.86   26
 34 Beck, Emma                02 Rain City Flyers A    12:57.87   27
 35 Dance, Taryn              02 Rogue Valley A        12:59.31   28
 36 van Zuylen, Maja          03 Rain City Flyers A    13:00.92   29
 37 Gaston, Brede             03 Southern Ore          13:00.96
 38 Howard, Makynzie          02 Evergreen St A        13:02.21   30
 39 Kasteler, Brooke          02 Snohomish Tr A        13:10.03
 40 Parman, Hailee            02 Evergreen St A        13:10.72   31
 41 Hein, Abigail             02 Unattached            13:12.32
 42 Playstead, Grace          02 Barron Park A         13:13.45
 43 Gripekoven, Kelsey        02 Bowerman TC A         13:19.90   32
 44 Wingfield, Beatrice       03 Rain City Flyers A    13:23.04   33
 45 Dillon, Aine              02 Tesseract A           13:24.39
 46 Mirkin, Sarah             03 Capitol Hill A        13:25.80
 47 Weasel, Kiran             02 Bowerman TC A         13:26.55   34
 48 Ballard, Kelsey           03 Federal Way A         13:29.69   35
 49 LaBelle, Emma             02 Rogue Valley A        13:37.48   36
 50 Riordan, Kathleen         03 Federal Way A         13:41.32   37
 51 Lobis, Drew               02 Evergreen St A        13:44.79   38
 52 Taylor, Sammi             02 Central Oreg A        13:45.85
 53 Haveman, Lyric            03 Bowerman TC A         13:48.93   39
 54 Tavakolian, Anna          03 Emerald Vall A        13:50.49   40
 55 Kinney, Mariah            03 Rogue Valley A        13:50.51   41
 56 Ziegenhagen, Hanna        03 Unattached            13:52.32
 57 Johnson, Kaidyn           02 Team Ephrata A        13:52.85
 58 Park, Samara              02 Emerald Vall A        13:53.03   42
 59 Villegas, Melina          02 Emerald Vall A        13:53.35   43
 60 Roberts, Hailey           02 Federal Way A         13:54.00   44
 61 Baldeck, Lauren           03 North Idaho A         14:01.96
 62 McLellan, Roslyn          03 Tri Cities A          14:04.00
 63 Mortensen, Taylor         02 Rogue Valley A        14:10.30   45
 64 Wilhite, Trinity          02 Speed Unlimited A     14:17.28   46
 65 Liang, Brooklyn           03 Cascade Striders TC   14:19.46   47
 66 Swanson, Paige            03 Salem Track Club A    14:22.21
 67 Johnson, Emily            03 Unattached            14:22.93
 68 Fjermedal, Grace          02 Rain City Flyers A    14:25.23   48
 69 Brownhill-Slatore, Cathe  03 Bowerman TC B         14:26.32
 70 Arnold, Lauren            03 Cascade Striders TC   14:31.82   49
 71 Hall, Carson              03 Rogue Valley A        14:36.55   50
 72 Fox, Claire               03 Emerald Vall A        14:41.42   51
 73 Rothenstein, Olivia       03 Cascade Striders TC   14:46.72   52
 74 Rensch, Merin             03 Cascade Striders TC   15:03.98   53
 75 McDonald, Ana             02 Federal Way A         15:26.46   54
 76 Baldeck, Margaret         02 North Idaho A         16:05.58
 77 Mickelson, Kara           03 Sun City Harriers A   16:08.01
 78 Moazzam, Sabreen          03 Cascade Striders TC   16:19.62   55
 79 Haque, Junnah             02 Cascade Striders TC   16:31.11
 80 Ramos, Leilani            03 Spokane Merc A        16:38.06   56
 81 Passke, Jenna             02 Bowerman TC B         16:59.12
 82 Ridgway, Kennedy          02 Evergreen St A        17:03.98   57
 83 Falicov, Nicole           02 Speed Unlimited A     20:25.79   58
 84 Johnson, Julia            03 Sun City Harriers A   20:31.51

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Rain City Flyers A           62    2    4    9   20   27   29   33   48
      Total Time:  1:01:32.51
         Average:    12:18.51
   2 Spokane Mercury Athleti A    78    3    8   21   22   24   56
      Total Time:  1:02:21.72
         Average:    12:28.35
   3 Evergreen Storm Track C A    86    7   12   18   19   30   31   38   57
      Total Time:  1:02:29.28
         Average:    12:29.86
   4 Speed Unlimited A           102   11   14   15   16   46   58
      Total Time:  1:03:50.33
         Average:    12:46.07
   5 Bowerman TC A               107    5   13   23   32   34   39
      Total Time:  1:03:55.47
         Average:    12:47.10
   6 Cascade Striders TC A       133    1   10   26   47   49   52   53   55
      Total Time:  1:05:44.68
         Average:    13:08.94
   7 Federal Way Track Club A    158   17   25   35   37   44   54
      Total Time:  1:06:29.54
         Average:    13:17.91
   8 Emerald Valley Track Cl A   182    6   40   42   43   51
      Total Time:  1:08:22.95
         Average:    13:40.59
   9 Rogue Valley Runners A      200   28   36   41   45   50
      Total Time:  1:09:14.15
         Average:    13:50.83

Event 8  4k Run CC 13-14 Div Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Houser, Luke              01 Cascade Striders TC   13:35.64    1
  2 Moore, Riley              00 Tri Cities A          13:38.41
  3 Thompson, Cameron         00 Bowerman TC A         13:39.57    2
  4 Tanta, Tyler              00 Cascade Striders TC   13:57.78    3
  5 Tostenson, Jantz          00 Rogue Valley A        14:06.19    4
  6 Mason, Lance              00 Cascade Striders TC   14:11.28    5
  7 Cretu, George             01 Cascade Striders TC   14:14.36    6
  8 Paduano, Nickolas         00 Snohomish Tr A        14:15.90
  9 Snyder, Josh              00 Southern Ore A        14:16.74
 10 Johnson, William          00 Unattached            14:19.32
 11 Schultz, Brayden          00 Cascade Striders TC   14:20.11    7
 12 Knoblich, Luke            01 Cascade Striders TC   14:20.22    8
 13 Roberts, Matthew          00 Cascade Striders TC   14:20.27    9
 14 Cibart, Ryan              00 Evergreen St A        14:20.48   10
 15 Reese, Ethan              00 Bowerman TC A         14:20.98   11
 16 Baun, Trent               00 Spokane Merc A        14:20.98   12
 17 Hutton, Hunter            00 Southern Ore A        14:21.54
 18 Grieb, Cole               01 Bowerman TC A         14:23.69   13
 19 Lind, Dustin              00 Cascade Striders TC   14:24.47   14
 20 Beumeler, Justin          00 Speed Unlimited A     14:25.26   15
 21 Maton, Daniel             01 Central Oreg A        14:25.33
 22 Woodward, Duncan          00 Issaquah Par A        14:27.90
 23 Arons, Spencer            00 Speed Unlimited A     14:29.99   16
 24 Mahoney, Sheamus          00 Spokane Merc A        14:30.60   17
 25 Salomon, Jonah            00 Tesseract A           14:32.33
 26 Clark, Dylan              01 Rain City Flyers A    14:33.21   18
 27 Arons, Cooper             01 Speed Unlimited A     14:33.95   19
 28 Dinnel, Gabriel           01 Evergreen St A        14:36.18   20
 29 English, Luke             00 North Idaho A         14:39.43
 30 Alexander, Kevin          00 Issaquah Par A        14:41.25
 31 Mortensen, Jordan         00 Rogue Valley A        14:41.95   21
 32 Han, Michael              01 Speed Unlimited A     14:43.11   22
 33 Donnel, Jared             00 Cascade Striders TC   14:46.00   23
 34 McDowell, Riley           00 Cascade Striders TC   14:47.07   24
 35 Summers, Grant            00 Bowerman TC A         14:48.32   25
 36 Powell, Shaw              01 Bowerman TC B         14:48.66   26
 37 Weber, Zachry             00 Central Oreg A        14:49.84
 38 Prince-Buttterfield, Tro  00 Evergreen St A        14:50.20   27
 39 Rowland, Steven           01 Bowerman TC A         14:51.58   28
 40 Secheyron, Tom            01 Cascade Striders TC   14:52.23   29
 41 Sjolund, Adam             01 Speed Unlimited A     14:54.51   30
 42 Brecht, Eric              00 Bowerman TC B         14:55.26   31
 43 Greene, Hunter            01 Central Oreg A        14:59.03
 44 James, Finnegan           00 Bowerman TC B         15:02.48   32
 45 Silenzi, Nathan           00 Bowerman TC C         15:02.57   33
 46 Franklin, Alex            00 Rogue Valley A        15:04.11   34
 47 Drew, Elliot              00 Bowerman TC B         15:05.71   35
 48 Holland, Bas              01 Spokane Merc A        15:06.93   36
 49 Smith, William            01 Spokane Merc A        15:09.16   37
 50 Miller, Dylan             00 Barron Park A         15:12.99
 51 Eichenlaub, Isaac         00 Rogue Valley A        15:13.76   38
 52 Gruen, Henry              00 Rain City Flyers A    15:13.92   39
 53 Black, Ethan              00 Bowerman TC B         15:15.82   40
 54 Cacciola, Mario           01 Central Oreg A        15:20.08
 55 Selfridge, Thomas         01 Evergreen St A        15:21.18   41
 56 Christensen, Brandon      00 Bowerman TC A         15:23.33   42
 57 Hansen, Gunnar            00 Cascade Striders TC   15:26.89   43
 58 Rucshner, Eric            00 Barron Park A         15:27.54
 59 Twyman, Ian               00 Emerald Vall A        15:28.35
 60 Koledin, Jovan            01 Rain City Flyers A    15:29.92   44
 61 Coluccio, Gus             00 Rain City Flyers A    15:30.73   45
 62 Pugh, Spencer             00 Evergreen St A        15:34.87   46
 63 Morgan, Tiernan           01 Bowerman TC C         15:35.22   47
 64 Hicken, Nate              01 Bowerman TC B         15:35.52   48
 65 Raman, Sanjay             01 Cascade Striders TC   15:35.55   49
 66 Miller, Alex              00 Evergreen St A        15:39.09   50
 67 Reynolds, Dane            00 Rogue Valley A        15:41.95   51
 68 Martin, Lucas             01 Bowerman TC B         15:43.69   52
 69 Wildman, Patrick          00 Skagit Swift A        15:49.47
 70 Cantine, Aidan            01 Speed Unlimited A     15:53.16   53
 71 Lewis, Michael            01 Rain City Flyers A    15:54.66   54
 72 Brindle, Calvin           00 Speed Unlimited A     15:55.59   55
 73 Roberts, Logan            00 Speed Unlimited A     15:58.44   56
 74 Gordon, Carter            01 North Idaho A         16:00.20
 75 Healy, Dyer               01 Bowerman TC A         16:03.91   57
 76 Gikas, Adam               00 Cascade Striders TC   16:09.99   58
 77 Cibart, Justin            00 Evergreen St A        16:11.79   59
 78 Herndon, Coleman          00 Rain City Flyers A    16:15.99   60
 79 Osborn, Cooper            00 Spokane Merc A        16:24.69   61
 80 Fitch, Harrison           01 Rain City Flyers A    16:30.15   62
 81 Beam, Joshua              01 Cascade Striders TC   16:32.88   63
 82 Sogal, Mihira             00 Bowerman TC C         16:38.52   64
 83 Lewis, Jacob              01 Spokane Merc A        16:38.58   65
 84 Dryland, Alexander        01 Rogue Valley A        16:48.70   66
 85 Sabol, Finn               01 Rain City Flyers A    16:49.00   67
 86 Marshall, Samuel          01 Rogue Valley A        16:52.47   68
 87 Lee, Jake                 01 Speed Unlimited       17:27.16
 88 O'Scannlain, Declan       01 Bowerman TC C         17:59.12   69
 89 Nessen, Evan              01 Spokane Merc A        18:45.59   70
 90 Horton, Zachary           00 Bowerman TC C         19:45.60   71
 91 Chaston, Koy              00 Evergreen St A        23:00.01   72

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Cascade Striders TC A        22    1    3    5    6    7    8    9   14
      Total Time:  1:10:19.17
         Average:    14:03.84
   2 Bowerman TC A                79    2   11   13   25   28   42   57
      Total Time:  1:12:04.14
         Average:    14:24.83
   3 Speed Unlimited A           102   15   16   19   22   30   53   55   56
      Total Time:  1:13:06.82
         Average:    14:37.37
   4 Evergreen Storm Track C A   144   10   20   27   41   46   50   59   72
      Total Time:  1:14:42.91
         Average:    14:56.59
   5 Rogue Valley Runners A      148    4   21   34   38   51   66   68
      Total Time:  1:14:47.96
         Average:    14:57.60
   6 Spokane Mercury Athleti A   163   12   17   36   37   61   65   70
      Total Time:  1:15:32.36
         Average:    15:06.48
   7 Bowerman TC B               164   26   31   32   35   40   48   52
      Total Time:  1:15:07.93
         Average:    15:01.59
   8 Cascade Striders TC B       168   23   24   29   43   49   58   63
      Total Time:  1:15:27.74
         Average:    15:05.55
   9 Rain City Flyers A          200   18   39   44   45   54   60   62   67
      Total Time:  1:16:42.44
         Average:    15:20.49
  10 Bowerman TC C               284   33   47   64   69   71
      Total Time:  1:25:01.03
         Average:    17:00.21

Event 7  4k Run CC 13-14 Div Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roe, Taylor               00 Unattached            14:28.11
  2 Stratton, Ember           01 Bowerman TC A         14:56.72    1
  3 Blair, Rachel             01 Evergreen St A        15:09.66    2
  4 Rinck, Elizabeth          01 Bowerman TC A         15:13.14    3
  5 Chau, Anna                01 Salem Track Club A    15:18.11
  6 Finley, Stephanie         00 Bowerman TC A         15:32.35    4
  7 Carney, Leah              01 Spokane Merc A        15:36.10
  8 Kebbe, Alexis             01 Bowerman TC A         15:37.45    5
  9 Lyell, Sarah              00 Bowerman TC A         15:40.26    6
 10 Schumacher, Makenna       01 Bowerman TC A         15:40.94    7
 11 Warta, Allison            01 Evergreen St A        15:40.95    8
 12 DeVore, Hallie            01 Bowerman TC B         15:51.76    9
 13 Isaac, Taylor             01 Bowerman TC A         15:58.77   10
 14 Sjolund, Emma             00 Federal Way A         16:02.54   11
 15 Bar, Lilly                01 Bowerman TC B         16:02.73   12
 16 Hill, Abigail             01 Snohomish Tr A        16:02.92
 17 Smith, Serena             00 Evergreen St A        16:08.72   13
 18 Riley, Katie              01 Issaquah Par A        16:14.93   14
 19 Meyers, Isabel            00 Rain City Flyers A    16:15.58   15
 20 Anderson, Greta           01 Bowerman TC A         16:18.33   16
 21 Straumann, Alexandra      01 Cascade Striders TC   16:18.69
 22 Beal, Grace               01 Bowerman TC B         16:24.76   17
 23 Kirker, Elizabeth         01 Tesseract A           16:24.77
 24 Gifford, Shannon          01 Cascade Striders TC   16:26.09
 25 Smith, Alexis             01 Unattached            16:28.12
 26 Pullen, Amelia            01 Evergreen St A        16:29.92   18
 27 Hirschfeld, Anya          01 Rain City Flyers A    16:30.71   19
 28 Mastin, Zoie              01 Snohomish Tr A        16:31.84
 29 Cary, Emily               01 Unattached            16:32.15
 30 Timmons, Presley          00 Evergreen St A        16:43.74   20
 31 Martinez, Lucy            01 Unattached            16:43.78
 32 Jackson, Brooklyn         00 Evergreen St A        16:47.42   21
 33 Maruca, Grace             01 Evergreen St A        16:52.63   22
 34 Gaston, Avelina           00 Southern Ore A        16:56.26   23
 35 Montgomery, Lydia         01 Rain City Flyers A    16:58.99   24
 36 Patterson, Grace          00 Rain City Flyers A    17:01.91   25
 37 Donner, Samantha          01 Snohomish Tr A        17:03.22
 38 Sherman, Emelia           00 Emerald Vall A        17:05.51
 39 Wilkins, Riley            01 Issaquah Par A        17:06.39   26
 40 Burbank, Ellen            00 Evergreen St A        17:07.57   27
 41 Richards, Natalie         01 High Voltage A        17:18.12
 42 Redpath, Veronica         00 Rain City Flyers A    17:22.35   28
 43 Kavanaugh, Casey          00 Bowerman TC B         17:27.47   29
 44 Grund, Willa              01 Bowerman TC B         17:28.38   30
 45 Nevo, Na'ama              01 Bowerman TC B         17:32.81   31
 46 Cosgrove, Chloe           00 Issaquah Par A        17:34.74   32
 47 Richards, Hazel           00 Rogue Valley A        17:35.13
 48 Heipt, Ella               00 Rain City Flyers A    17:35.19   33
 49 Johnson, Danielle         00 Unattached            17:37.18
 50 Bergerud, Sylvia          01 Rain City Flyers A    17:38.58   34
 51 Dyer, Adyson              01 Evergreen St B        17:40.29
 52 Caldwell, Hanna           00 Salem Track Club A    17:40.98
 53 Kosykh, Paulina           00 Issaquah Par A        17:42.87   35
 54 McCall, Aneykah           01 Southern Ore A        17:45.72   36
 55 Winter, Lexi              00 Issaquah Par A        17:45.74   37
 56 Outcalt, Abigail          00 Pacer Project A       17:47.03   38
 57 Matter, Adele             00 Rain City Flyers B    18:00.19   39
 58 Ricks, Emily              01 Rogue Valley A        18:00.37
 59 McPhilomy, Tess           00 35 Unattached         18:05.10
 60 Smith, Caitlin            00 Pacer Project A       18:08.28   40
 61 Svoboda, Eva              01 Pacer Project A       18:08.40   41
 62 Lockert, Dani             01 Rain City Flyers B    18:09.28   42
 63 Neubert, Madison          01 Federal Way A         18:13.37   43
 64 Ruddick, Abbie            00 Rain City Flyers B    18:16.27   44
 65 Grove, Hunter             01 Southern Ore A        18:18.66   45
 66 Fortson, Madeleine        01 Rain City Flyers A    18:19.54   46
 67 Walker, Kristionna        01 Rain City Flyers B    18:25.01   47
 68 Eveleth, Nelle            00 Pacer Project A       18:25.05   48
 69 Harris, Carrie            00 Southern Ore A        18:31.93   49
 70 Jordan, Emma              01 Issaquah Par A        18:32.03   50
 71 Karis-Sconyers, Camryn    00 Rain City Flyers B    18:34.85   51
 72 Habegger, Megan           01 Spokane Merc A        18:37.49
 73 Weber, Annie              01 Federal Way A         18:50.77   52
 74 Jacobson, Haley           01 Federal Way A         19:04.48   53
 75 Fjermedal, Emma           00 Rain City Flyers B    19:05.75   54
 76 Kallunki, Yvonne          01 Central Oreg A        19:14.35
 77 Ruiz, Natalee             00 Bowerman TC B         19:17.35   55
 78 Sarukkai, Leela           00 Federal Way A         19:21.34   56
 79 Etienne, Kestrel          01 Southern Ore A        19:40.09   57
 80 Miller, Amber             00 Pacer Project A       19:46.01   58
 81 Senanayake, Kelly         01 Issaquah Par A        19:46.06   59
 82 McDonald, Maya            00 Federal Way A         19:52.24   60
 83 Lee, Victoria             00 Pacer Project A       19:56.90   61
 84 McKillop, Ella            01 Issaquah Par A        20:09.87   62
 85 Juchems, Sara             01 Federal Way A         20:18.94   63
 86 Camero, Aliza             01 Salem Track Club A    20:35.72
 87 Wu, Maggie                00 Pacer Project A       20:53.38   64
 88 Kramer, Marlena           01 Rain City Flyers B    21:02.92   65

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Bowerman TC A                19    1    3    4    5    6    7   10   16
      Total Time:  1:16:59.92
         Average:    15:23.99
   2 Evergreen Storm Track C A    61    2    8   13   18   20   21   22   27
      Total Time:  1:20:12.99
         Average:    16:02.60
   3 Bowerman TC B                97    9   12   17   29   30   31   55
      Total Time:  1:23:15.10
         Average:    16:39.02
   4 Rain City Flyers A          111   15   19   24   25   28   33   34   46
      Total Time:  1:24:09.54
         Average:    16:49.91
   5 Issaquah Parks & Rec Gl A   144   14   26   32   35   37   50   59   62
      Total Time:  1:26:24.67
         Average:    17:16.94
   6 Southern Oregon Coast R A   210   23   36   45   49   57
      Total Time:  1:31:12.66
         Average:    18:14.54
   7 Federal Way Track Club A    215   11   43   52   53   56   60   63
      Total Time:  1:31:32.50
         Average:    18:18.50
   8 Rain City Flyers B          223   39   42   44   47   51   54   65
      Total Time:  1:31:25.60
         Average:    18:17.12
   9 Pacer Project A             225   38   40   41   48   58   61   64
      Total Time:  1:32:14.77
         Average:    18:26.96

Event 10  5k Run CC 15-16 Div Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ammon, Jack               98 Spokane Merc A        17:14.22
  2 Frame, Brock              98 Federal Way A         17:18.92
  3 Donlea, Leo               99 Rain City Flyers A    17:32.90    1
  4 Allen, Trevor             99 Snohomish Tr A        17:34.39
  5 Heckard, Sawyer           98 Bowerman TC A         17:42.21    2
  6 Murry, Noah               98 Unattached            17:50.94
  7 Rzewnicki, Bradley        99 Unattached            17:51.12
  8 Macpherson, Gavin         98 Bowerman TC A         17:58.84    3
  9 Ensastequi Salazar, Alan  98 Unattached            18:04.14
 10 Pullen, Aiden             99 Evergreen St A        18:17.33
 11 McCausland, Matthew       98 Bowerman TC A         18:26.71    4
 12 Lucas-Perez, Joseue       99 Unattached            18:40.89
 13 Fisher, Mykel             99 Federal Way A         18:43.93
 14 Stiehl, Ian               99 Rain City Flyers A    18:44.63    5
 15 Heeringa, Jacob           99 Tesseract A           18:44.69
 16 Dyer, Richard             99 Evergreen St A        18:51.08
 17 Hillier, Bennett          98 Federal Way A         18:53.16
 18 Walker, Christopher       98 Rain City Flyers A    18:53.40    6
 19 Lance, Brady              99 Bowerman TC A         18:54.61    7
 20 Olive, Zane               99 Southern Ore A        19:03.44
 21 Riley, Owen               99 Bowerman TC A         19:09.81    8
 22 DeJarlais, Nicholas       99 Cascade Striders TC   19:10.49
 23 Brosseau, Samuel          98 Rain City Flyers A    19:11.94    9
 24 Webber, Jackson           99 Unattached            19:14.09
 25 Lathrom, Zachary          99 Southern Ore A        19:16.15
 26 Isse, Mohamed             98 Rain City Flyers A    19:37.60   10
 27 Holz, Derek               99 Tesseract A           19:39.10
 28 Grode, Caleb              99 Unattached            19:47.46
 29 Flynn, Sean               99 Evergreen St A        20:07.35
 30 Vance, Ethan              99 Tesseract A           20:14.56
 31 Bruce, Joshua             99 Southern Ore A        20:18.51
 32 Peden, Ben                99 Skagit Swift A        21:01.05

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Bowerman TC A                24    2    3    4    7    8
      Total Time:  1:32:12.18
         Average:    18:26.44
   2 Rain City Flyers A           31    1    5    6    9   10
      Total Time:  1:34:00.47
         Average:    18:48.10

Event 9  5k Run CC 15-16 Div Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Craig, Savanna            98 Evergreen St A        19:54.90
  2 Watson, Ruby              98 Tesseract A           20:31.85
  3 Santoro, Aida             98 Southern Ore A        20:55.94
  4 Hoffman, Traci            98 Pacific Beac A        21:41.17
  5 Meggison, Mimi            98 Tesseract A           21:44.28
  6 Gallo, Sararose           98 Pacific Beac A        22:18.78
  7 Tobiska, Shelby           98 Southern Ore A        22:51.62
  8 Wicker, Carolynn          99 Running Unli A        22:51.89
  9 London, Ellee             99 Cascade Striders TC   24:32.11
 10 Myers, Elizabeth          99 Southern Ore A        25:16.32

Event 12  5k Run CC 17-18 Div Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Magnusson, Collin         97 Tesseract A           17:08.22    1
  2 Morrow, Derek             97 Tesseract A           17:55.11    2
  3 Buckley-Noonan, Brennan   97 Unattached            18:07.27
  4 Miller, Justin            97 Pacer Project A       18:10.28
  5 Forsman, Duncan           97 Spokane Merc A        18:25.47
  6 Thorne, Tyler             97 Tesseract A           18:45.27    3
  7 Salinas, Quentin          97 Skagit Swift A        18:56.36
  8 Morrow, Levi              97 Tesseract A           19:14.00    4
  9 Hawkins-Hecock, Riley     97 Tesseract A           19:14.68    5
 10 Zander, Kent              97 Tesseract A           20:30.02    6
 11 Wiley, Hayden             97 Southern Ore A        20:35.33
 12 Castelli, Gabriel         97 Southern Ore A        21:53.21
 13 Hoffman, Nathan           97 Southern Ore A        23:52.56

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Tesseract A                  15    1    2    3    4    5    6
      Total Time:  1:32:17.28
         Average:    18:27.46

Event 11  5k Run CC 17-18 Div Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kehler, Victoria          96 Evergreen St A        21:00.32
  2 Herrera, Alicia           97 Pacific Beac A        21:03.85
  3 Lesh, Celia Laine         97 Tesseract A           21:07.01
  4 Rose, Darlina             97 Evergreen St A        21:16.90
  5 Baumgartner, Winter       97 Unattached            22:35.30
  6 Barritt, Bryanna          96 Skagit Swift A        22:48.70
  7 Gundersen, Kelsey         97 Pacific Beac A        23:32.67
  8 Holz, Madison             96 Tesseract A           24:15.23