USATF.tv
NationWide

Event Listing

Event Logo 2014 USATF Northwest Region Masters Track & Field Championships
Saturday, July 19, 2014 - Thursday, June 1, 2017
West Seattle Stadium
Seattle, WA

RESULTS
 Licensed to Pacific N.W. Track & Field Officilas - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 7/25/2014 07:22 AM
                      Seattle Masters Classic - 7/19/2014                      
                 USATF NW Region Masters T & F  Championships                  
                             West Seattle Stadium                              
                                    Results                                    
 
Women 40-44 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Johnson, Liz              41 Greyhounds               14.14  
 
Women 50-54 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuhnby, Gail              52 Christ Life Trac         16.64  
 
Women 55-59 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fazio, Karlyne            58 Seattle Front Ru         14.61  
  2 Parsagian, Linda          59 Unattached               15.47  
  3 Graham, Lori              56 Greyhounds               19.77  
 
Women 75-79 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brock, Marilyn            75 Portland Masters         23.08  
 
Women 40-44 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Liz              41 Greyhounds               30.17  
 
Women 45-49 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Dawn            47 Portland Masters         31.26  
 
Women 50-54 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phillips, Linda           51 Portland Masters         35.38  
  2 Kuhnby, Gail              52 Christ Life Trac         35.98  
 
Women 55-59 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fazio, Karlyne            58 Seattle Front Ru         31.74   2 
  2 Parsagian, Linda          59 Unattached               33.19   2 
  3 Graham, Lori              56 Greyhounds               41.19   2 
 
Women 60-64 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mitchell, Rebecca         60 Oregon Track Clu         37.89   2 
 
Women 45-49 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Dawn            47 Portland Masters       1:11.17  
 
Women 55-59 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fazio, Karlyne            58 Seattle Front Ru       1:16.74  
 
Women 60-64 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, Rebecca         60 Oregon Track Clu       1:47.25  
 
Women 50-54 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phillips, Linda           51 Portland Masters       1:07.01  
 
Women 18-29 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Luth, Sarah               18 Unattached             8:34.18  
 
Women 19-29 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lake, Katherine           20 Unattached               5.34m  
 
Women 19-29 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Musikachart, Diandre      20 Unattached              10.89m  
 
Women 55-59 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boivin, Erica             55 Unattached               6.02m  
 
Women 65-69 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Peggy           68 Unattached               3.99m  
 
Women 70-74 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Melzer, Frances           74 Unattached               6.19m  
 
Women 19-29 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Musikachart, Diandre      20 Unattached              31.55m  
 
Women 50-54 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phillips, Linda           51 Portland Masters        15.92m  
 
Women 55-59 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boivin, Erica             55 Unattached              12.67m  
 
Women 65-69 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baker, Linda              65 Seattle Front Ru        11.98m  
  2 Anderson, Peggy           68 Unattached              10.57m  
 
Women 70-74 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Melzer, Frances           74 Unattached              16.85m  
 
Women 75-79 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brock, Marilyn            75 Portland Masters        10.94m  
 
Women 55-59 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boivin, Erica             55 Unattached              20.98m  
 
Women 65-69 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Peggy           68 Unattached              16.22m  
 
Women 70-74 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Melzer, Frances           74 Unattached              21.21m  
 
Women 55-59 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boivin, Erica             55 Unattached              10.54m  
 
Women 55-59 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boivin, Erica             55 Unattached               7.08m  
 
Women 65-69 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Peggy           68 Unattached               5.04m  
 
Women 70-74 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Melzer, Frances           74 Unattached               8.08m  
 
Women 55-59 Super Weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boivin, Erica             55 Unattached               4.70m  
 
Women 40-44 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kettwig, Rebecca          43 Unattached            34:37.71  
 
Women 55-59 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Graham, Lori              56 Greyhounds            44:21.33  
 
Men 19-29 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adams, Besser             27 Unattached               12.58  
 
Men 30-34 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fillion, Ryan             33 Seattle Front Ru         14.50  
 
Men 40-44 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walker, Samuel            43 Greyhounds               12.23  
  2 Torin, Eric               43 Greyhounds               12.92  
 
Men 45-49 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rood, Thor                45 Unattached               13.08  
  2 Phillips, Mark            49 Greyhounds               14.75  
 
Men 50-54 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roberson, James           54 Seattle Masters          12.75   2 
  2 Scherbinin, Vadim         52 Unattached               13.06   2 
  3 O'Sullivan, Marcus        52 Unattached               13.55   2 
  4 Phillips, Mark            51 Portland Masters         14.88   2 
 
Men 55-59 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walleer, Michael          55 Christ Life Trac         12.88   2 
 
Men 60-64 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Percival, Al              62 Greyhounds               13.12   3 
  2 Powell, Charlie           62 Unattached               13.37   3  13.366
  3 Ortman, David             61 Unattached               13.37   3  13.70
  4 Turkington, Roy           63 Greyhounds               13.69   3 
 
Men 65-69 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brocato, Charlie          69 Unattached               13.78   4 
  2 Wilson, Don               65 Unattached               13.79   4 
  3 Winfield, John            68 Greyhounds               14.18   3 
  4 Sandhu, Hardev            65 Greyhounds               14.28   4 
  5 Hundley, Clyde            67 Unattached               14.32   4 
 
Men 70-74 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walsh, Charles            73 Seattle Front Ru         18.03   5 
  2 McCrea, Don               73 Unattached               22.44   5 
 
Men 75-79 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brock, Woody              76 Portland Masters         20.02   5 
  2 Lewis, Gerald             77 Seattle Front Ru         20.68   5 
  3 Phillips, Myron           78 Seattle Masters          29.70   5 
 
Men 80-84 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lesage, Norm              84 Greyhounds               17.14   5 
  2 Milliman, Charles         81 Unattached               19.42   5 
  3 Dillon, Richard           81 Unattached               19.54   5 
 
Men 40-44 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Walker, Samuel            43 Greyhounds               24.72   1 
  2 Ellison, Ben              40 Unattached               28.94   4 
 
Men 45-49 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rood, Thor                45 Unattached               27.03   1 
  2 Phillips, Mark            49 Greyhounds               30.28   3 
 
Men 50-54 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 O'Sullivan, Marcus        52 Unattached               26.90   1 
  2 Roberson, James           54 Seattle Masters          27.34   4 
 
Men 55-59 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walleer, Michael          55 Christ Life Trac         26.68  
 
Men 60-64 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Percival, Al              62 Greyhounds               27.44  
  2 Powell, Charlie           62 Unattached               27.51  
 
Men 65-69 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wilson, Don               65 Unattached               29.08   2 
  2 Birring, Sewa             68 Greyhounds               29.51   2 
  3 Winfield, John            68 Greyhounds               29.78   2 
  4 Brocato, Charlie          69 Unattached               29.83   2 
  5 Hundley, Clyde            67 Unattached               29.93   2 
  6 Sandhu, Hardev            65 Greyhounds               30.40   2 
  7 Ying, Richard             67 Portland Masters         31.55   3 
 
Men 70-74 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shah, Surinder            71 Greyhounds               31.81   3 
  2 Walsh, Charles            73 Seattle Front Ru         41.19   3 
 
Men 75-79 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brock, Woody              76 Portland Masters         42.27   4 
  2 Wright, Larry             77 Unattached               43.41   4 
 
Men 80-84 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lesage, Norm              84 Greyhounds               36.88   3 
 
Men 30-34 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fillion, Ryan             33 Seattle Front Ru       1:06.76  
 
Men 40-44 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walker, Samuel            43 Greyhounds               56.70  
  2 Ellison, Ben              40 Unattached             1:03.30  
 
Men 45-49 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beller, Byrke             46 Unattached               54.83  
  2 Stone, Jon                47 Big River Runnin       1:03.27  
  3 Banuelos, Fidel           47 Unattached             1:13.63  
 
Men 60-64 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Powell, Charlie           62 Unattached             1:02.66   2 
  2 Koga, Dean                63 Seattle Front Ru       1:15.96   2 
  3 Kang, Harjinder           60 Greyhounds             1:19.73   2 
  4 Diaz, Edward              60 Unattached             1:25.98   2 
 
Men 65-69 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Birring, Sewa             68 Greyhounds             1:07.20   3 
 
Men 70-74 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shah, Surinder            71 Greyhounds             1:13.71   3 
 
Men 75-79 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wright, Larry             77 Unattached             1:33.36   3 
  2 Brock, Woody              76 Portland Masters       1:36.39   3 
 
Men 30-34 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fillion, Ryan             33 Seattle Front Ru       2:43.96  
 
Men 40-44 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellison, Ben              40 Unattached             2:35.75  
 
Men 45-49 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Banuelos, Fidel           47 Unattached             2:52.40  
 
Men 60-64 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kang, Harjinder           60 Greyhounds             3:18.22  
 
Men 75-79 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Larry             77 Unattached             3:40.94  
 
Men 40-44 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellison, Ben              40 Unattached             5:33.33  
 
Men 65-69 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Orlando, Naranjo          65 Greyhounds             6:55.23  
 
Men 75-79 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Larry             77 Unattached             7:28.16  
 
Men 40-44 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellison, Ben              40 Unattached            22:43.64  
 
Men 50-54 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leckband, Jim             51 Unattached            22:15.97  
 
Men 70-74 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joslin, Timothy           73 Snohomish Track       27:14.26  
 
Men 75-79 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Larry             77 Unattached            26:48.31  
  2 Phillips, Myron           78 Seattle Masters       36:08.25  
 
Men 60-64 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ortman, David             61 Unattached               46.52  
 
Men 65-69 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Balfsteri, Manuel         65 Oregon Track Clu       1:00.90  
 
Men 50-54 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roe, Chip                 52 Unattached            13:22.86  
 
Men 55-59 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Prestrud, Jack            57 Unattached            12:32.77  
 
Men 80-84 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milliman, Charles         81 Unattached            25:24.84  
 
Men 19-29 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Besser, Adam              27 Unattached               1.65m  
 
Men 45-49 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kehlhofer, Anthony        48 Unattached               1.60m  
  2 Rohrer, Scott             45 Unattached              J1.55m    2   
  2 Stone, Jon                47 Big River Runnin        J1.55m    3   
 
Men 50-54 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Forier, Jorin             52 Unattached               1.70m  
 
Men 55-59 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Joe                58 Unattached               1.45m  
 
Men 60-64 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ortman, David             61 Unattached              J1.40m    2   
  1 Milliman, Philip          62 Club Northwest          J1.40m    1   
 
Men 65-69 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krause, Dan               68 Greyhounds               1.25m  
 
Men 70-74 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Jay              71 Unattached               1.35m  
 
Men 75-79 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Wilson, Brad              75 Unattached                  NH  
 
Men 80-84 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milliman, Charles         81 Unattached               1.15m  
 
Men 60-64 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McGainn, Dan              60 Unattached              J3.20m    1   
  1 Milliman, Philip          62 Club Northwest          J3.20m    2   
 
Men 65-69 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phillips, Dennis          68 Unattached              J3.20m    1   
  2 Ying, Richard             67 Portland Masters        J2.55m    2   
 
Men 70-74 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zapf, Fred                73 Unattached              J2.25m    1   
  2 McCrea, Don               73 Unattached              J2.10m    2   
 
Men 80-84 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milliman, Charles         81 Unattached              J1.95m    1   
 
Men 19-29 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Besser, Adam              27 Unattached               5.29m  
 
Men 40-44 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Torin, Eric               43 Greyhounds               5.79m  
 
Men 60-64 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Turkington, Roy           63 Greyhounds               4.63m  
 
Men 65-69 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ying, Richard             67 Portland Masters         3.76m  
 
Men 80-84 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milliman, Charles         81 Unattached               2.53m  
 
Men 19-29 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Besser, Adam              27 Unattached              10.51m  
 
Men 55-59 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yeoman, Mike              57 Unattached              11.03m  
 
Men 70-74 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cartwright, Monty         70 Portland Masters         6.46m  
 
Men 19-29 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Besser, Adam              27 Unattached               9.68m  
 
Men 40-44 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Torin, Eric               43 Greyhounds               9.92m  
 
Men 45-49 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stone, Jon                47 Big River Runnin         8.30m  
 
Men 50-54 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patterson, Jim            51 Oregon Track Clu        14.87m  
 
Men 60-64 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDonald, Dave            60 Greyhounds              11.15m  
 
Men 65-69 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Deeter, Bill              67 Unattached              11.61m  
  2 Ulis, David               66 Greyhounds               9.61m  
  3 Krause, Dan               68 Greyhounds               8.16m  
 
Men 70-74 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sheedy, Bob               73 Unattached              10.19m  
  2 Harold, Morioka           71 Greyhounds               9.39m  
  3 Dowell, Lane              71 Unattached               8.58m  
  4 McCrea, Don               73 Unattached               7.81m  
 
Men 75-79 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ward, Robert              75 Portland Masters        12.38m  
  2 Saling, Neil              78 Portland Masters         9.65m  
  3 Wilson, Brad              75 Unattached               8.66m  
  4 Phillips, Myron           78 Seattle Masters          6.62m  
  5 White, Tom                75 Unattached               5.61m  
 
Men 80-84 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Richard         81 Sdr Racing Club          9.67m  
 
Men 17-29 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Bryan                18 Unattached              40.26m  
  2 Leitis, Lukas             17 Unattached              27.31m  
 
Men 50-54 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaiser, Rich              50 Unattached              40.37m  
 
Men 55-59 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cacek, Chuck              57 Unattached              42.28m  
  2 Kosierb, Marcel           57 Greyhounds              33.73m  
 
Men 60-64 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDonald, Dave            60 Greyhounds              40.92m  
 
Men 65-69 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Deeter, Bill              67 Unattached              36.08m  
  2 Ulis, David               66 Greyhounds              33.46m  
  3 Krause, Dan               68 Greyhounds              30.63m  
  4 Boggs, William            67 Unattached              24.11m  
 
Men 70-74 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sheedy, Bob               73 Unattached              28.67m  
  2 Harold, Morioka           71 Greyhounds              28.28m  
  3 Dowell, Lane              71 Unattached              24.16m  
 
Men 75-79 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ward, Robert              75 Portland Masters        35.32m  
  2 King, John                75 Portland Masters        34.46m  
  3 Saling, Neil              78 Portland Masters        32.88m  
  4 Hotchkiss, Dick           75 Unattached              28.54m  
 
Men 80-84 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Richard         81 Sdr Racing Club         28.01m  
 
Men 17-29 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellis, Joe                18 Seattle Hammer          52.04m  
  2 Lee, Bryan                18 Unattached              36.27m  
  3 Leitis, Lukas             17 Unattached              35.18m  
 
Men 30-34 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoffman, Zeb              34 Unattached              57.97m  
 
Men 60-64 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDonald, Dave            60 Greyhounds              40.88m  
 
Men 65-69 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Deeter, Bill              67 Unattached              32.95m  
  2 Sandhu, Hardev            65 Greyhounds              30.55m  
  3 Ulis, David               66 Greyhounds              27.28m  
  4 Krause, Dan               68 Greyhounds              27.07m  
 
Men 70-74 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sheedy, Bob               73 Unattached              29.25m  
 
Men 75-79 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hotchkiss, Dick           75 Unattached              33.78m  
 
Men 80-84 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Richard         81 Sdr Racing Club         35.92m  
 
Men 30-34 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandel, Ryan             30 Unattached              60.81m  
 
Men 35-39 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Appel, Geoff              37 Unattached              43.19m  
 
Men 45-49 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stone, Jon                47 Big River Runnin        39.10m  
 
Men 50-54 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Phillips, Mark            51 Portland Masters        31.90m  
 
Men 65-69 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ulis, David               66 Greyhounds              32.10m  
 
Men 70-74 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Appel, Doug               72 Unattached              35.63m  
  2 Sheedy, Bob               73 Unattached              31.23m  
  3 McCrea, Don               73 Unattached              25.96m  
 
Men 75-79 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Brad              75 Unattached              25.41m  
  2 White, Tom                75 Unattached              14.91m  
 
Men 80-84 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Richard         81 Sdr Racing Club         25.92m  
  2 Dillon, Richard           81 Unattached               7.26m  
 
Men 17-29 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellis, Joe                18 Seattle Hammer          16.45m  
  2 Lee, Bryan                18 Unattached              12.48m  
 
Men 30-34 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoffman, Zeb              34 Unattached              17.78m  
 
Men 60-64 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDonald, Dave            60 Greyhounds              15.65m  
 
Men 65-69 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Deeter, Bill              67 Unattached              12.77m  
  2 Ulis, David               66 Greyhounds              11.04m  
  3 Sandhu, Hardev            65 Greyhounds              10.89m  
  4 Krause, Dan               68 Greyhounds              10.29m  
 
Men 70-74 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sheedy, Bob               73 Unattached              11.66m  
 
Men 75-79 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hotchkiss, Dick           75 Unattached              12.62m  
 
Men 80-84 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Richard         81 Sdr Racing Club         11.20m  
 
Men 17-29 Super Weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellis, Joe                18 Seattle Hammer           9.59m  
  2 Lee, Bryan                18 Unattached               8.12m  
 
Men 30-34 Super Weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hoffman, Zeb              34 Unattached              11.40m  
 
Men 60-64 Super Weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDonald, Dave            60 Greyhounds               7.46m  
 
Men 65-69 Super Weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Deeter, Bill              67 Unattached               7.21m  
  2 Sandhu, Hardev            65 Greyhounds               5.24m  
 
Men 70-74 Super Weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sheedy, Bob               73 Unattached               4.95m  
 
Men 55-59 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kale, Barton              58 Unattached            33:45.21  
 
Men 60-64 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DiBernardo, Steven        61 Club Northwest        27:11.58  
 
Men 65-69 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chraminski, Stan          66 Club Northwest        29:59.67  
  2 Novak, Bob                65 Club Northwest        31:27.02