USATF.tv
NationWide

Event Listing

Event Logo 2010 USATF Pacific Northwest Junior Olympic Cross Country Championships
Friday, November 12, 2010 - Thursday, June 1, 2017
Lower Woodland Park
Seattle, WA

Bantam Boys 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Rathbun, Parker              1336 Rain Ci          11:59.00    1             
  2 Jones, Eric                  1336 Speed U          12:18.00    2             
  3 Hercules, Callan             1336 Speed U          12:24.00    3             
  4 Vasileff, Ryan               1336 Whidbey          12:29.00                  
  5 Woodward, Duncan             1336 Issaqua          12:37.00    4             
  6 Donnel, Jared                1336 Speed U          12:39.00    5             
  7 Gruen, Henry                 1336 Rain Ci          12:44.00    6             
  8 Ries, Colin                  1336 Team Unity-A     12:45.00                  
  9 Doshi, Ethan                 1336 Rain Ci          12:48.00    7             
 10 Watson, Wyatt                1336 Whatcom          12:50.00                  
 11 Miller, Dylan                Unattached            13:02.00                  
 12 Fitch, Harrison              1336 Rain Ci          13:04.00    8             
 13 Joseph, Ruben                1336 Speed U          13:05.00    9             
 14 Peloquin, Bradley            1336 Rain Ci          13:06.00   10             
 15 Possa, Ryan                  1336 Issaqua          13:10.00   11             
 16 Herndon, Coleman             1336 Rain Ci          13:13.00   12             
 17 Cantine, Aidan               1336 Speed U          13:15.00   13             
 18 Grehan, Tyler                1336 Whidbey          13:43.00                  
 19 Rathbun, Rowan               1336 Rain Ci          13:44.00                  
 20 Matthias, Kiran              1336 Issaqua          13:52.00   14             
 21 Joseph, Elian                1336 Speed U          14:10.00                  
 22 Griffin, Connor              1336 Rain Ci          14:22.00   15             
 23 Jones Toutant, Emmett        1336 Rain Ci          14:28.00   16             
 24 Martorano, Grant             1336 Issaqua          14:45.00   17             
 25 Brindle, Calvin              1336 Issaqua          14:50.00   18             
 26 Lau, Bobby                   1336 Speed U          15:04.00   19             
 27 Woodward, Peter              1336 Issaqua          15:13.00   20             
 28 Schenck, Bram                1336 Speed U          15:22.00                  
 29 Curran, Zach                 1336 Speed U          15:27.00   21             
 30 Vasileff, Justin             1336 Whidbey          16:35.00                  
 31 Skinner, Benjamin            Unattached            16:56.00                  
 32 Johnson, Nicholas            1336 Speed U          18:05.00   22             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 1336 Rain City Flyers-A      32    1    6    7    8   10   12   15   16     
      Total Time:  1:03:41.00                                                    
         Average:    12:44.20                                                    
   2 1336 Speed Unlimited-A       32    2    3    5    9   13   19   21   22     
      Total Time:  1:03:41.00                                                    
         Average:    12:44.20                                                    
   3 1336 Issaquah Parks Rec G    64    4   11   14   17   18   20               
      Total Time:  1:09:14.00                                                    
         Average:    13:50.80                                                    


Bantam Girls 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Shappell, Brittani           1336 Whatcom          12:20.00                  
  2 Schenck, Aliya               1336 Speed U          12:37.00                  
  3 Smith, Cayla                 Unattached           X12:41.00                  
  4 Hirschfeld, Anya             1336 Rain Ci          13:00.00    1             
  5 Timmons, Presley             1336 Flanaga          13:10.00                  
  6 Lenzie, Kelsey               1336 Rain Ci          13:23.00    2             
  7 Young, Mina                  1336 Rain Ci          13:48.00    3             
  8 Brown, Jacqueline            1336 Federal          13:52.00                  
  9 Mejia, Callie                1336 Issaqua          14:07.00    4             
 10 Butz, Madison                1336 Issaqua          14:13.00    5             
 11 Jaculewicz, Danielle         1336 Rain Ci          14:16.00    6             
 12 Grassley, Lily               Unattached            14:18.00                  
 13 Rowan-Arnett, Claire         1336 Whatcom          14:19.00                  
 14 Andersen, Jane               1336 Cascade          14:29.00                  
 15 Bergerud, Sylvia             1336 Rain Ci          14:36.00    7             
 16 Quick, Riley                 1336 Issaqua          15:02.00    8             
 17 Deobald, Leah                1336 Issaqua          15:12.00    9             
 18 Sullivan, Emerson            1336 Rain Ci          15:25.00   10             
 19 Richardson, Megan            1336 Cascade          15:32.00                  
 20 Williams, Sarah              1336 Flanaga          15:33.00                  
 21 Margarones, Chloe            1336 Rain Ci          15:46.00   11             
 22 Keating, Megan               1336 Whidbey          16:02.00                  
 23 Wicker, Catherine            1336 Whidbey          16:16.00                  
 24 Senanayake, Kelly            1336 Issaqua          16:55.00   12             
 25 Thome, Elena                 1336 Cascade          17:15.00                  
 26 Lamb, Emily                  1336 Whidbey          18:03.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 1336 Rain City Flyers-A      19    1    2    3    6    7   10   11          
      Total Time:  1:09:03.00                                                    
         Average:    13:48.60                                                    
   2 1336 Issaquah Parks Rec G    38    4    5    8    9   12                    
      Total Time:  1:15:29.00                                                    
         Average:    15:05.80   
         
         
Midget Boys 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Shields, Jack                1336 Team Unity-A     11:09.36                  
  2 Myrick, Brendan              1336 Federal          11:16.55    1             
  3 Jenkins, Jacob               1336 Federal          11:21.82    2             
  4 Blake, Zachary               1336 Federal          11:22.03    3             
  5 Carpenter, Ian               1336 Whatcom          11:30.81                  
  6 Woodruff, Alec               1336 Federal          11:32.51    4             
  7 Howard, David                1336 Federal          11:32.79                  
  8 Whalen, Alex                 1336 Rain Ci          11:37.26    5             
  9 Goldstone, Jesse             1336 Federal          11:45.35    6             
 10 Whalen, Owen                 1336 Rain Ci          11:50.08    7             
 11 Nelson, Adam                 1336 Whidbey          12:01.18                  
 12 Bianchini, Chris             1336 Federal          12:05.01    8             
 13 Donlea, Leo                  1336 Rain Ci          12:16.74    9             
 14 Halverson, Joseph            1336 Rain Ci          12:26.74   10             
 15 Haneberg, Mats               Unattached            12:30.65                  
 16 Goleeke, Nicolas             1336 Federal          12:32.00   11             
 17 Clark, Logan                 1336 Whidbey          12:35.90                  
 18 Hercules, Caden              1336 Speed U          12:37.96                  
 19 Featherston, Christopher     Unattached            12:46.64                  
 20 Deaver, Tyler                1336 Issaqua          12:49.26                  
 21 Berkompas, Quinton           Unattached            12:51.29                  
 22 Guzman, Miguel               1336 Whidbey          12:51.76                  
 23 Garrett, Ben                 1336 Federal          12:52.73   12             
 24 VerValin, Artem              1336 Team Unity-A     13:03.66                  
 25 Hirschfeld, Elias            1336 Rain Ci          13:09.83   13             
 26 Thompson, Caleb              1336 Whidbey          13:16.04                  
 27 London, Kellen               1336 Cascade          13:20.33   14             
 28 Senanayake, Eric             1336 Issaqua          13:26.25                  
 29 Wyatt, Luke                  Unattached            13:52.45                  
 30 Lovin, Adam                  1336 Issaqua          14:00.01                  
 31 Kelley, Jackson              1336 Speed U          14:07.98                  
 32 Dejarlais, Nicholas          1336 Cascade          14:20.32   15             
 33 Connelly, Thomas             1336 Team Unity-A     14:28.92                  
 34 Termure, Alexandru           1336 Cascade          14:41.32   16             
 35 Mecham, Tanner               1336 Cascade          14:42.19   17             
 36 Hogarty, Iain                1336 Team Unity-A     14:53.48                  
 37 Spieker, Jack                1336 Speed U          14:55.58                  
 38 Shappell, Ryan               1336 Whatcom          15:13.87                  
 39 Johnson, Tristan             1336 Federal          15:19.57                  
 40 Shappell, Aaron              1336 Whatcom          15:39.77                  
 41 Skinner, Dallin              Unattached            15:44.69                  
 42 Owen, Noah                   1336 Cascade          17:06.35   18             
 43 Sheldon, Eli                 1336 Rain Ci          17:25.70   19             
 44 Tonelli, Brandon             Unattached            18:40.57                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 1336 Federal Way Tc-A        16    1    2    3    4    6    8   11   12     
      Total Time:    57:18.26                                                    
         Average:    11:27.66                                                    
   2 1336 Rain City Flyers-A      44    5    7    9   10   13   19               
      Total Time:  1:01:20.65                                                    
         Average:    12:16.13                                                    
   3 1336 Cascade Striders-A      80   14   15   16   17   18                    
      Total Time:  1:14:10.51                                                    
         Average:    14:50.11                                                    
         
         
Midget Girls 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Copeland, Katherine          1336 Whidbey          11:22.60    1             
  2 Cantine, Sophia              1336 Whidbey          11:35.78    2             
  3 Rodeheffer, Laura            1336 Whidbey          11:38.82    3             
  4 Oviatt, Rebekah              1336 Whatcom          11:53.59    4             
  5 Maher, Anne                  1336 Oiselle          11:54.79    5             
  6 Chelberg, Kaitlyn            1336 Whidbey          11:55.91    6             
  7 Meggison, Mimi               1336 Whatcom          12:08.43    7             
  8 Watson, Ruby                 1336 Whatcom          12:18.10    8             
  9 Sullivan, Zanna              1336 Whatcom          12:23.79    9             
 10 Olive, Isabelle              1336 Rain Ci          12:26.15   10             
 11 Wilhite, Ariel               1336 Whidbey          12:26.50   11             
 12 Farkas, Paloma               1336 Rain Ci          12:33.83   12             
 13 Floyd, Megan                 1336 Oiselle          12:40.90   13             
 14 Ries, Sofia                  1336 Team Unity-A     12:42.28                  
 15 Clarke, Casey                1336 Oiselle          12:43.34   14             
 16 Rowan-Arnett, Ellie          1336 Whatcom          12:47.14   15             
 17 Shields, Emily               1336 Team Unity-A     12:50.34                  
 18 Rice, Sydda                  1336 Rain Ci          12:52.44   16             
 19 Mitchem, Mallorie            Unattached            12:53.81                  
 20 Sullivan, Emily              1336 Issaqua          12:54.37   17             
 21 McVay, Marley                1336 Issaqua          12:56.49   18             
 22 Wicker, Carolynn             1336 Whidbey          13:02.36   19             
 23 Pletcher, Alexandra          1336 Issaqua          13:03.11   20             
 24 Jones Toutant, Elinor        1336 Rain Ci          13:08.27   21             
 25 Fujita-Yuhas, Nora           1336 Rain Ci          13:11.31   22             
 26 Donnel, Emily                1336 Cascade          13:18.03   23             
 27 Yanny, Kyra                  1336 Rain Ci          13:32.01   24             
 28 Pivec, Malia                 Unattached            13:45.08                  
 29 Laidler, Kristin             1336 Cascade          13:50.39   25             
 30 Sharp, Karey                 1336 Cascade          14:06.90   26             
 31 Pletcher, Erin               1336 Issaqua          14:09.62   27             
 32 Davis, Flora                 1336 Rain Ci          14:14.03   28             
 33 Lapella, Anna                1336 Cascade          14:14.44   29             
 34 Corff, Anna                  1336 Cascade          14:24.22   30             
 35 London, Ellee                Unattached            14:26.33                  
 36 Andersen, Natalie            1336 Cascade          14:27.41   31             
 37 Sharp, Caroline              1336 Oiselle          14:28.59   32             
 38 Mejia, Addie                 1336 Issaqua          14:31.18   33             
 39 Ferguson, Caroline           1336 Oiselle          14:31.57   34             
 40 Crowther, Carly              1336 Whidbey          14:33.07   35             
 41 Murphy, Kerry                1336 Issaqua          14:37.24                  
 42 Matthias, Hena               1336 Issaqua          15:07.51   36             
 43 McGraw, Rachael              1336 Issaqua          15:14.39   37             
 44 Grehan, Breanna              1336 Whidbey          15:23.69   38             
 45 Griffin, Quinn               1336 Flanaga          15:25.73                  
 46 Renner, Kadie                1336 Flanaga          15:46.13                  
 47 Cisakowski, Juliana          1336 Team Unity-A     16:05.33                  
 48 Povolny, Mariel              1336 Oiselle          16:19.61   39             
 49 Adcox, Annabella             1336 Issaqua          16:25.11   40             
 50 Lilly, Michelle              1336 Cascade          16:58.11   41             
 51 West, Madeline               1336 Oiselle          17:28.79   42             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 1336 Whidbey Island Runni    23    1    2    3    6   11   19   35   38     
      Total Time:    58:59.61                                                    
         Average:    11:47.93                                                    
   2 1336 Whatcom Tesseract-A     43    4    7    8    9   15                    
      Total Time:  1:01:31.05                                                    
         Average:    12:18.21                                                    
   3 1336 Rain City Flyers-A      81   10   12   16   21   22   24   28          
      Total Time:  1:04:12.00                                                    
         Average:    12:50.40                                                    
   4 1336 Oiselle Running Club    98    5   13   14   32   34   39   42          
      Total Time:  1:06:19.19                                                    
         Average:    13:15.84                                                    
   5 1336 Issaquah Parks Rec G   115   17   18   20   27   33   36   37   40     
      Total Time:  1:07:34.77                                                    
         Average:    13:30.96                                                    
   6 1336 Cascade Striders-A     133   23   25   26   29   30   31   41          
      Total Time:  1:09:53.98                                                    
         Average:    13:58.80                                                    
         
         
         
Youth Boys 4 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Rodeheffer, John             1336 Whidbey          13:31.09    1             
  2 Roe, Aaron                   1336 Cascade          13:33.76    2             
  3 Barringer, Charlie           1336 Cascade          14:09.27    3             
  4 Glackin-Coley, Shay          1336 Federal          14:10.61    4             
  5 Knutzen, Brent               Unattached            14:29.22                  
  6 Watilo, Colby                Unattached            14:31.46                  
  7 Barry, Alexander             1336 Federal          14:43.99    5             
  8 Wiley, Jonathan              1336 Whatcom          14:45.50                  
  9 Morrison, Cooper             1336 Issaqua          14:46.89                  
 10 Stewart, Gavin               1336 Whidbey          14:59.00    6             
 11 Swenson, Anthony             1336 Federal          15:01.39    7             
 12 Hamilton, James              Unattached            15:02.89                  
 13 Powers, Dakota               1336 Whidbey          15:03.22    8             
 14 Peloquin, Tristan            1336 Rain Ci          15:04.27    9             
 15 Zink, Cole                   1336 Whidbey          15:07.27   10             
 16 Kunzelman, Stewart           1336 Federal          15:10.83   11             
 17 Corff, Alexander             1336 Cascade          15:29.77   12             
 18 Olson, Dylan                 Unattached            15:37.44                  
 19 Thomas, Andrew               Unattached            15:59.59                  
 20 Glouner, Brendan             1336 Cascade          16:02.15   13             
 21 Schrader, Danny              1336 Federal          16:07.82   14             
 22 Shipley, Vincent             Unattached            16:08.05                  
 23 Markezich, Jordan            1336 Rain Ci          16:16.61   15             
 24 Heffernan, Ryan              1336 Rain Ci          16:18.40   16             
 25 Yearian, John                1336 Rain Ci          16:18.65   17             
 26 Turner, Tristan              1336 Team Unity-A     16:20.28   18             
 27 Glouner, Thomas              1336 Cascade          16:34.76   19             
 28 Cooper, Andrew               1336 Cascade          16:35.64   20             
 29 Johnston, Mark               1336 Whidbey          16:38.00   21             
 30 Psyhogeos, Thomas            1336 Issaqua          16:38.39                  
 31 Graham, Peyton               Unattached            16:39.31                  
 32 Megalli, Samy                1336 Rain Ci          16:47.36   22             
 33 Tidball, Eric                1336 Issaqua          16:48.23                  
 34 Barkley, Joseph              1336 Team Unity-A     16:53.92   23             
 35 Hooper, William              Unattached            17:08.04                  
 36 Melnick, Gunnar              1336 Whidbey          17:16.85   24             
 37 Lucas, Danny                 1336 Cascade          17:27.38   25             
 38 Lindgren, Thomas             1336 Federal          17:27.38   26             
 39 Ems, Robert                  1336 Team Unity-A     17:34.94   27             
 40 Sanders, Trevor              1336 Whidbey          18:58.42   28             
 41 Oneil, Andrew                1336 Team Unity-A     19:32.19   29             
 42 Hogarty, Kyle                1336 Team Unity-A     23:23.79   30             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 1336 Federal Way Tc-A        41    4    5    7   11   14   26               
      Total Time:  1:15:14.64                                                    
         Average:    15:02.93                                                    
   2 1336 Whidbey Island Runni    46    1    6    8   10   21   24   28          
      Total Time:  1:15:18.58                                                    
         Average:    15:03.72                                                    
   3 1336 Cascade Striders-A      49    2    3   12   13   19   20   25          
      Total Time:  1:15:49.71                                                    
         Average:    15:09.95                                                    
   4 1336 Rain City Flyers-A      79    9   15   16   17   22                    
      Total Time:  1:20:45.29                                                    
         Average:    16:09.06                                                    
   5 1336 Team Unity-A           127   18   23   27   29   30                    
      Total Time:  1:33:45.12                                                    
         Average:    18:45.03                                                    
         
         

Youth Girls 4 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Kingma, Brooke               1336 Rain Ci          15:07.48                  
  2 Bolibol, Keagan              1336 Oiselle          15:07.75    1             
  3 Legresley, Megan             1336 Oiselle          15:35.42    2             
  4 Carr, Hazel                  1336 Rain Ci          15:42.37                  
  5 Rose, Amber                  Unattached            15:59.64                  
  6 Brinkman, Tanna              1336 Oiselle          16:12.95    3             
  7 McWilliams, Patryce          1336 Federal          16:14.83    4             
  8 Sharp, Natalie               1336 Oiselle          16:19.49    5             
  9 Whitley, Hallie              1336 Federal          16:24.32    6             
 10 Hughes, Jesseeka             Unattached            16:24.88                  
 11 Hallstrom, Paige             1336 Federal          16:48.16    7             
 12 Gibson, Briahna              1336 Oiselle          16:51.66    8             
 13 Lower, Emma                  1336 Oiselle          16:54.75    9             
 14 Matora, Katia                1336 Federal          16:55.02   10             
 15 Carroll, Sophie              1336 Oiselle          17:09.41   11             
 16 Clawson, Ellie               1336 Issaqua          17:14.77                  
 17 Call, Lindsey                1336 Oiselle          17:19.72   12             
 18 Manns, Alexis                1336 Federal          17:23.74   13             
 19 Krahling, Samantha           1336 Issaqua          17:24.79                  
 20 Ferguson, Anne               1336 Oiselle          17:25.39   14             
 21 Badart, Catherine            Unattached            17:31.47                  
 22 Desaesilva, Pascale          1336 Cascade          17:33.06                  
 23 Raymond, Jordan              1336 Issaqua          17:41.23                  
 24 Chaffey, Isabella            1336 Federal          17:46.47   15             
 25 McGinn, Miyo                 1336 Rain Ci          18:05.83                  
 26 Groen, Maddi                 Unattached            18:07.14                  
 27 Horn, Jonalynn               1336 Whidbey          18:22.93                  
 28 Best, Amelia                 1336 Oiselle          18:43.63   16             
 29 Won, Danielle                Unattached            18:45.63                  
 30 Joseph, Elena                1336 Federal          18:54.95   17             
 31 Bateh, Zabrina               1336 Federal          19:07.82   18             
 32 Jones, Ashley                1336 Flanaga          19:18.88                  
 33 Marty, Laura                 1336 Oiselle          19:31.33   19             
 34 Casey, Danni                 1336 Flanaga          20:43.83                  
 35 Valsaint, Jasmine            1336 Cascade          22:11.02                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 1336 Oiselle Running Club    20    1    2    3    5    9   12               
      Total Time:  1:20:10.36                                                    
         Average:    16:02.08                                                    
   2 1336 Federal Way Tc-A        40    4    6    7   10   13   15   17   18     
      Total Time:  1:23:46.07                                                    
         Average:    16:45.22                                                    
   3 1336 Oiselle Running Club    68    8   11   14   16   19                    
      Total Time:  1:29:41.42                                                    
         Average:    17:56.29                                                    
         
         

Intermediate Boys 5 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Symmes, Keegan               1336 Issaqua          17:05.72    1             
  2 Wiedmer, Colin               Unattached            17:21.51                  
  3 Tidball, Kevin               1336 Issaqua          17:34.65    2             
  4 Gibson, Patrick              1336 Whatcom          17:40.15                  
  5 Long, Brendan                1336 Issaqua          18:05.21    3             
  6 Pearce, Jackson              1336 Rain Ci          18:14.11                  
  7 DeGraaff, Kyle               Unattached            18:20.00                  
  8 Rogers, Jamon                1336 Issaqua          18:32.70    4             
  9 Legresley, James             Unattached            18:32.93                  
 10 Comer, Brian                 Unattached            18:46.86                  
 11 Powers, Caley                1336 Whidbey          19:08.67                  
 12 Shields, Charlie             1336 Team Unity-A     19:41.15                  
 13 Thompson, Matthew            1336 Rain Ci          20:24.01                  
 14 Howe, Tom                    1336 Issaqua          21:53.19    5             
 15 Sidhu, Manroj                Unattached            22:56.40                  
 16 Devine, Cameron              1336 Cascade          23:24.87                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 1336 Issaquah Parks Rec G    15    1    2    3    4    5                    
      Total Time:  1:33:11.47                                                    
         Average:    18:38.30                                                    
         
         
         
Intermediate Girls 5 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Gappa, Brittany              1336 Whatcom          20:09.94                  
  2 Wicker, Christina            1336 Whidbey          20:27.42                  
  3 Demick, Stasia               Unattached            21:37.05                  
  4 Shaw, Rachel                 1336 Issaqua          21:48.46    1             
  5 Dreher, Alexandra            Unattached            21:52.85                  
  6 Barnes, Joy                  1336 Rain Ci          22:07.01                  
  7 Pletcher, Elise              1336 Issaqua          22:17.62    2             
  8 Smith, Christina             1336 Issaqua          22:59.58    3             
  9 Murphy, Erin                 1336 Issaqua          23:17.94    4             
 10 Ahearn, Kathryn              1336 Cascade          24:17.26                  
 11 Jackson, Ashley              1336 Issaqua          24:25.54    5             
 12 Sullivan, Madison            1336 Whatcom          24:58.35                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 1336 Issaquah Parks Rec G    15    1    2    3    4    5                    
      Total Time:  1:54:49.14                                                    
         Average:    22:57.83                                                    
         
         
         
Young Men 5 km
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Aaron              Unattached            16:42.16        
  2 Tekeste, Filmon              Unattached            17:19.30        
  3 Oppenheimer, Jonas           Unattached            17:59.92        
  4 Saari, Benjamin              Unattached            18:17.38        
  5 Rixon, Ryan                  1336 Issaqua          18:43.37        
  6 Frerker, Mark                1336 Issaqua          19:45.57        
  7 Pletcher, Martin             1336 Issaqua          19:45.81        
  
  
Young Women 5 km
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Royal, Adrianna              1336 Federal          20:56.09        
  2 White, Chantal               Unattached            21:09.29        
  3 Westby, Rebecca              1336 Flanaga          21:10.89        
  4 Duvenez, Allison             1336 Federal          21:22.51        
  5 Martin, Emily                Unattached            22:10.90